زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۹، ۰۲:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 18 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #171
RE: همه چیز در مورد تولک قناری
سلام
محل نگهداريشون را خنك تر كنيد از دانه هاي خنك مثل كاهو وخرفه به آنها بدهيد اگر در طول تابستان زمان خاموشي كم بوده به تدريج تا ساعت 8شب زيادش كنيد.به اميد خدا جواب خواهيد گرفت
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #172
(۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۰:۱۱ ق.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
يه نر لانكشاير با يه ماده يكسر جيبر دارم كه هردو يكساله هستند. از تابستون كه رفتن تو لك و شديدا پر ريختن تا حالا صاف نكردن. مدت 50 روزي ميشه كه پر نرمه ميريزن. شدت پر ريزيشون كم و زياد ميشه ولي قطع نميشه. به توصيه دوستان بيست روزه دون ساده (كتان و ارزن به نسبت 3 به 1) دارم ميدم. استيمول هم دارم ميدم (طبق دستور)، هفته ا يكبار كاهو و تخم مرغ (به مقدار كم) . جاشون دماي 25-27 درجه است. اما اصلا خبري از صاف شدن و ريزه خوني نيست. ديگه كلافه شدم نميدونم چه كنم. به نظرتون دارويي چيزي هست كه بتونم كمكشون كنم؟
با سلام
دوست عزیز قناریتون رو حتما از لحاظ شپشک نیز بررسی کنید با تشکر
۱۳۹۱/۰۸/۱۵، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #173
دوستان عزیز قناریهام شپش ندارند. بررسی کردم. مطمئن شدم.
فقط این وسط موندم به حرف کی گوش بدم :
- یکی میگه فقط کتون –ارزن بهشون بده هیچی دیگه نده تا صاف کنن.
- یکی میگه گرمی نده و کتون-ارزن و تخم کاهو-خرفه بده تا صاف کنن.
- یکی میگه تقویتشون کن ضعیف شدن صاف نمیکنن. میگه تخم مرغ و دون مقوی و میوه بده تا صاف کنن.
- یکی میگه گرمی زیاد بده بره تولک دوباره با سردی دادن از لک درش بیار.
از چهار روش فوق سه تای اول رو اجرا کردم . هر کدوم دو هفته تا بیست روز. ولی هنوز 4-5 ماهه که صاف نکردن و نرمه میریزن. ضمنا از اول پائیز جاشون خنک تر شده و از 27 درجه بالاتر نرفته. معمولا هم 25 درجه هست. نور هم زیاد و تا 10 شب هست. چون یه جفت جوجه دار هم کنارشون هست که باید تا دیروقت بیدار باشن قپ بدن.
لطفا بگید چیکار کنم؟
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۳:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #174
(۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۳:۵۰ ب.ظ)sae نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز قناریهام شپش ندارند. بررسی کردم. مطمئن شدم.
فقط این وسط موندم به حرف کی گوش بدم :
- یکی میگه فقط کتون –ارزن بهشون بده هیچی دیگه نده تا صاف کنن.
- یکی میگه گرمی نده و کتون-ارزن و تخم کاهو-خرفه بده تا صاف کنن.
- یکی میگه تقویتشون کن ضعیف شدن صاف نمیکنن. میگه تخم مرغ و دون مقوی و میوه بده تا صاف کنن.
- یکی میگه گرمی زیاد بده بره تولک دوباره با سردی دادن از لک درش بیار.
از چهار روش فوق سه تای اول رو اجرا کردم . هر کدوم دو هفته تا بیست روز. ولی هنوز 4-5 ماهه که صاف نکردن و نرمه میریزن. ضمنا از اول پائیز جاشون خنک تر شده و از 27 درجه بالاتر نرفته. معمولا هم 25 درجه هست. نور هم زیاد و تا 10 شب هست. چون یه جفت جوجه دار هم کنارشون هست که باید تا دیروقت بیدار باشن قپ بدن.
لطفا بگید چیکار کنم؟

با سلام
دوست عزیز شما اری خودت جواب خودت رو میدی.میگی 3 روش رو امتحان کردم هر کدوم 2 هفته تا بیست روز.شما با رسمی سرو کار نداری که اگرم داشتی با 2 هفته و بعد عوض کردن رویه معمولت بدتر قناری رو دوباره تولک میبری.قناری شما باید بفهمه که تابستون تموم شده و باید بره برای صاف کردن.دوما دادن دونهای گرم خود بخود این پرند رو میکنه تو لک.البته لک کامل که نه فقط دچار پرریزون میشه پرندت و از لک دراومدنش بیشتر زمان میبره.یورک من هم با تمام کارهایی که انجام میدم هنوز صاف صاف نکرده.اما روند رو به مستی رفتنش معلوم و وشخصه.شما باید شرایط رو تابستون مثل خودش نگه داری و پاییز و زمستون مثل خودش.مسلما هر کی یه چیزی میگه چون هر کسی یه جوری تجربه کرده.دوما یورک و لانک همین جوری زمان میبره تا از لک در بیان شما دوباره میخوای ببریشون تولک بعد تازه از لک درشون بیاری که این روش هم فقط با دادن کاهو و سردی انجام نمیشه.دون مقوی بده تقویت کن تخم مرغ بده کتون بده ارزن بده اما هر چیزی به اندازشو به موقش.در ضمن شما که حتما سایت روو مطالعه کردی.اصل مهم برای قناری و تولک و بالا اومدنش عمل نور و دما هست.
اخریشم صبر.اما متاسفانه اینجور نتیجه نمیگیری.واسه راهنمایی کردن کسی دونستن خیلی از مسایل لازم هست.کی رفته تو لک،ایا قبلا جفت خورده یا نه،سن،شرایط نگه داری،تغذیه همیشگی و نوع اون.اما با تمام این مسایل دوستان بدون دونستن این مسایل میان و اهنمایی میکنن.اخرین چیزی که میتونم بگم اینه که یک رو رو در پیش بگیر.صبر پیشه کن.وقتی میگیم تقویت منظور شاهدونه و کافشه نیست الزاما و تخم مرغ.منظور.مولتی ویتامین ،nekton s,d ،و غیره هست به همراه کمی از این موارد.تغذیه باید سبک وو مقوی باشه.نور و دما هم فراموش نشه.بقیه اش دست خودته که چطوری اجراش کنی و بهش عمل کنی.من و دوستان فقط میتونیم راهنمایی کنیم از اینجا.عملش دست خودته نه ما.بازم میگم یک راه و صبر.با دو هفته تا حالا کسی رسمی رو هم مست نکرده
واست ارزوی موفقیت دارم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۶:۳۶ ب.ظ، توسط mehran_j.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۹، ۰۶:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، maryam_sh
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #175
مهران عزيز خيلي خيلي ازت ممنونم كه وقت گذاشتي و جوابمو دادي.
(بقيه دوستان و علي الخصوص آدمين عزيز، اينكه مشاهده مي كنيد من پي در پي سوال مي پرسم به چند دليله :
1- اول از همه مشكل خودم حل بشه
2- نكات و تجربياتي كه برام پيش ميادرو براي ديگران مطرح كنم تا از هم چيز ياد بگيريم.
وگرنه من با پيغام خصوصي هم ميتونم از دوستان راهنمايي بگيرم)
خدمت عزيزان عرض كنم كه قناريم حدودا يك سالشه. جفت نرفته وتا اواسط تيرماه قرص بود. از اون موقع كه لك رفت طي دو ماه شديد پر ريخت و ماه سوم به بعد داره نرمه ميريزه. مولتي ويتامين پودري و استيمول دارم بهش ميدم. تابستون متاسفانه به دلايلي نميتونستم موقع غروب افتاب براش خاموشي ايجاد كنم لذا تا 9-9:30 شب بيدار بود. كل تابستون هفته اي يكبار تخم مرغ، 7تخم، مولتي ويتامين، كاهو و آبتني ميدادم. دما بالاي 33 درجه بود. پائيز كه شد انتظار داشتم كم كم صاف كنه كه نكرد. باوجود اينكه دما زير 28 رسيد و نور رو طي يكماه تا 10:30 شب افزايش دادم. لذا دون ثابت (كتون-ارزن) ددم. حدود 3-4 هفته. افاقه نكرد به نظرم ضعيف تر هم شد. دوباره استيول+ تخم مرغ + تخم كاهو -خرفه دادم. بازهم همون طوره. حالا دوستان لطفا بگن چيكار بايد بكنم. شپشك هم نداره. دما تقريبا ثابته. اما اصلا جيك هم به ندرت ميزنه. فضله اش طبيعيه و به نظرم دپرس شده. دوستاني كه لانكشاير دارند بگن طول زمان تولكي براي اين نژاد چقدره؟
۱۳۹۱/۰۸/۲۰، ۰۹:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 34
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #176
درود بر همگی
اگه امکان داره مختصر در مورد دما ونور در پاییز واسه اینکه قناری از لک دربیاد وبخونه؟
الان که ساعت 5 افتاب غروب میکنه باید تا کی از نور مصنوعی استفاده کرد؟
لطفا جواب بدین.
۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #177
(۱۳۹۱/۰۸/۲۳، ۱۰:۱۸ ب.ظ)payam19 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همگی
اگه امکان داره مختصر در مورد دما ونور در پاییز واسه اینکه قناری از لک دربیاد وبخونه؟
الان که ساعت 5 افتاب غروب میکنه باید تا کی از نور مصنوعی استفاده کرد؟
لطفا جواب بدین.

با سلام
دوست عزیز اگر در انجمن یه چرخی بزنید مطالب بسیار کاملی پیدا خواهید کرد در اینومورد.اما باید خدمتتون عرض کنم این مطلب به چند چیز بستگی داره
1-قناری کی تولک رفته باشه
-کی بخواین قناری رو جفت بندازین
3-عادت قناری و ساعات خواب و بیداریش به چه صورت بوده اگر که تازه خریدید
و .....
در کل منظور اینه که دستور و روش ثابتی پیدا نخواهی کرد.هر کسی بنا به سلیقه و سبک کاریش یک نوع نور دهی رو انتخاب میکنه.بهتر که از پرندتون اطلاعاتی در مورد سن و وضعیت تولکش بدید که دوستان بتونن راهنمایی کنند.
۱۳۹۱/۰۸/۲۴، ۰۵:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، maryam_sh
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #178
سلام دوستان،
نمیدونم سوالم رو جای درستی دارم میپرسم یا نه،
بنده یه جفت اوپال دارم که تابستون رفتن تو لک و از لک در اومدن و ماده آماده بود و نر هم قرص میخوند،
جفتشون انداختم و جفتگیری کامل انجام شد و ماده تخم گذاشت و انشاالله از فردا جوجه ها به دنیا میان،
اما 3/4 روزه نر دچار پَر ریزی شده و توی کاورِ زیر قفس مملو از پَر میشه،
یعنی رفت تو لک؟:a (12):
لطفاً راهنماییم کنید که علت این پرریزی چیه و چطوری مرتفع میشه،با تشکر پیشاپیش از شما:basa (159):
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 435
1988 سپاس گرفته‌شده در 432 ارسال
ارسال: #179
(۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۷:۴۹ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان،
بنده یه جفت اوپال دارم که تابستون رفتن تو لک و از لک در اومدن و ماده آماده بود و نر هم قرص میخوند،
جفتشون انداختم و جفتگیری کامل انجام شد و ماده تخم گذاشت و انشاالله از فردا جوجه ها به دنیا میان،
لطفاً راهنماییم کنید که علت این پرریزی چیه و چطوری مرتفع میشه،با تشکر پیشاپیش از شما:basa (159):

باسلام
دوست من محمد
میتونه این پر ریزی از استرس ، تغییر ناگهانی دما ، تغییر روند معمول تغذیه ، تغییر تاخواسته زمان نوردهی و یا شپشک و مایت باشه .
در هر صورت جای نگرانی زیادی نیست این مورد زود گذره و حدود یک هفته طول میکشه تا پرنده شما به روند سابق
برگرده . شما روی مواردی که ذکر شد تامل کن و مشکل رو بررسی و از تکرار شدنش جلوگیری کن . مسئله شپشک رو هم جداگانه
روش کار کن .
با کمی تقویت منتفیه انشاالله . موفق باشی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۱۱:۴۹ ب.ظ، توسط ayhn.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #180
(۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۱۱:۴۵ ب.ظ)ayhn نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۹/۱۹، ۰۷:۴۹ ب.ظ)Mohammad Karol نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان،

باسلام
دوست من محمد
میتونه این پر ریزی از استرس ، تغییر ناگهانی دما ، تغییر روند معمول تغذیه ، تغییر تاخواسته زمان نوردهی و یا شپشک و مایت باشه .
در هر صورت جای نگرانی زیادی نیست این مورد زود گذره و حدود یک هفته طول میکشه تا پرنده شما به روند سابق
برگرده . شما روی مواردی که ذکر شد تامل کن و مشکل رو بررسی و از تکرار شدنش جلوگیری کن . مسئله شپشک رو هم جداگانه
روش کار کن .
با کمی تقویت منتفیه انشاالله . موفق باشی .

با تشکر از شما استاد خوبم به خاطر پاسختون،

بنده به تغییر دما مشکوکم قربان،چون از نظر عدم وجود شپشک مطمئنم (به علت استفاده از آیورمکتین قبل از جفت انداختن)

برنامه غذایی و نوردهی هم مثل قبل رعایت میشه و استرس هم توو اتاقی که نگهداریشون میکنم کاملاً صفر هست.

اما با سرد شدن هوا دمای اتاقم به 24 درجه رسید که باعث شد یکی از قناریهام سرما بخوره و بنده یک بخاری گازی تهیه کردم و مشکل سرما رو حل کردم،اما تقریباً به طور یکدفعه ای دما از 24 درجه به 26.5 الی 27 رسید و بنده فکر میکنم از بین عواملی که فرمودید،این عامل رو پرریزی قناری تاثیرگذار بوده باشه،

اما قربان چرا فقط یکی از قناریها به این تنش دمایی واکنش نشون داد و بقیه دچار این مشکل نشدن؟
۱۳۹۱/۰۹/۲۰، ۰۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان