زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۰۹:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #101
RE: پرريزي ناگهاني
سلام
جناب حسنی ، کار بر علی گفتن که قناریشون نره،لطفا درست پست ها رو بخونید

این تعداد پر طبیعیه،تخم خرفه رو همیشه در دسترس قناری قرار ندین، هم باعث تولک و پرریزی میشه و هم باعث یبوست میشه

قناریتون رو بگیرین و شکم و کمر و زیر بالهای و پهلوی قناری رو فوت کنید
این قسمتها باید پوشیده از پر باشه
در صورتی که به صورت لخت بود قناری پر ریزی داره

با این توصیف که شما میگین ،قناریتون مشکل خاصی نداره و طبیعیه
تولک در اثر تغییرات ناگهانی در دما و تغذیه ،جابجایی و در بعضی موارد در اثر زیاد گرفتن قناری و جفت زدن با قناری و جدا کردن و موارد دیگه هست

اگر اون موارد رخ نداده باشه و همه چیز طبیعی و یکنواخت باشه مشکلی نیست

موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۷، ۰۵:۲۲ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۴، ۰۳:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix ، theanimal ، ali_se65 ، hamid@line ، shayan_ch
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 144
55 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #102
RE: همه چیز در مورد تولک قناری
سلام دوستان
2تا قناری نر من لکشون صاف نمیشه الان که 27 ابان هست هنوز پر نرمه میریزن کم میخونن دمای اتاق 25 درجه ست هفته ای 2 بار اب تنی میدم.
avi vit && avi mineral دو هفته 1 بار میدم اب خوری میشه اب پرتقال خوری زیاد رقبت به خوردنش ندارن.
حالا نمیدونم چه کاری باید میکردم که نکردم لطفا راهنمایی کنین:basa (159):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۷، ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط shayan_ch.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۷، ۰۴:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #103
(۱۳۹۰/۰۸/۲۷، ۰۴:۲۴ ب.ظ)shayan_ch نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
2تا قناری نر من لکشون صاف نمیشه الان که 27 ابان هست هنوز پر نرمه میریزن کم میخونن دمای اتاق 25 درجه ست هفته ای 2 بار اب تنی میدم.
avi vit && avi mineral دو هفته 1 بار میدم اب خوری میشه اب پرتقال خوری زیاد رقبت به خوردنش ندارن.
با سلام
قناریات چند وقته تو لکه که صاف نمیشه به تایپیک که 4 پست قبل زدم نگاه کن ببین اون مشکلاتو نداره دور گردنش که خالی نمیکنه
۱۳۹۰/۰۸/۲۸، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 304
19 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #104
سلام دوستان
اول آبان پارسال 1 ماده قناری خریدم که بعد از حدود 2 هفته رفت تو لک.گفتم به خاطر اینه که جاش عوض شده.
امسال هم تمام تابستون تو لک نرفت با اینکه مکانش گرم بود.الان تازه داره میره تو لک.مشکلی داره که اینجوریه؟
۱۳۹۰/۰۸/۲۸، ۰۳:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #105
سلام
به خاطر دما و شرایط نگهداری بده و میتونه عیب از تغذیه باشه

ساعت نور دهی به قناری هم تاثیر گذاره(توی فصل تو لک)
۱۳۹۰/۰۸/۲۸، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 144
55 سپاس گرفته‌شده در 28 ارسال
ارسال: #106
(۱۳۹۰/۰۸/۲۸، ۱۲:۱۷ ق.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۸/۲۷، ۰۴:۲۴ ب.ظ)shayan_ch نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
با سلام
قناریات چند وقته تو لکه که صاف نمیشه به تایپیک که 4 پست قبل زدم نگاه کن ببین اون مشکلاتو نداره دور گردنش که خالی نمیکنه
نه گردنش خالی نکرده فقط اماده نمی شن 5 ماهه شپشک شاید باشه شبها تو تاریکی یه دفه پرواز میکنن چی کار کنم پودر شپشک هم که گیر نمیاد:a (14):
۱۳۹۰/۰۸/۲۸، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
23 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #107
پر ريزي قناري تو فصل پاييز
با سلام به همه دوستان، ماده قناريم كه از اول پاييز آماده شده بود و به دليل آماده نبودن نر جفت داده نشد، ديروز وقتي كه داشتم قفس و تميز مي كردم ديدم كلي پر نرمه و يك شاه پرش افتاده. به نظر شما رفته تو لك يا دليل ديگه‌اي داره؟
۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۰۸:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #108
RE: پر ريزي قناري تو فصل پاييز
(۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۰۸:۴۳ ق.ظ)بهرام84 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان، ماده قناريم كه از اول پاييز آماده شده بود و به دليل آماده نبودن نر جفت داده نشد، ديروز وقتي كه داشتم قفس و تميز مي كردم ديدم كلي پر نرمه و يك شاه پرش افتاده. به نظر شما رفته تو لك يا دليل ديگه‌اي داره؟

با سلام

دوست عزیز اگه یکی ازین عوامل اتفاق افتاده امکان تولک رفتنش هست : بالا و پایین رفتن محسوس دمای محیط نگهداری،استرس یا ترس شدید و یا تغییر ناگهانی برنامه تغذیه و در کل باید بررسی بیشتری بکنین ولی امکانش هست از قبل تولک بوده و حالا داره صاف میکنه .شما میتونین دم و پرهاشو نگاه کنین ببینین در چه وضعیه آیا پرها کامل و صاف هستن یا کوتاه وبلندن و کف قفس رو تمیز کنین و حواستون باشه ببینین بازم پر میریزه؟؟؟

موفق باشید

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۰۹:۰۰ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۰۸:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 53
110 سپاس گرفته‌شده در 48 ارسال
ارسال: #109
سلام دوستان عزیز من هم همچین مشکلی دارم ماده قناریم الان بدجوری رفته توی پرریز
باتوجه به اینکه نرم الان تقریبا آماده است . ماده تا کی صاف می کنه و چه تغذیه ای براش خوبتره درضمن یه سوال دیگه جوجه ماده توی چند ماهگی آماده میشه برای جفت کردن چون یه جوجه ماده دارم که جوجه برج یکه میتونم جفتش کنم باتشکر
۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۰۹:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #110
(۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۰۹:۴۷ ق.ظ)حسین آقا نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز من هم همچین مشکلی دارم ماده قناریم الان بدجوری رفته توی پرریز
باتوجه به اینکه نرم الان تقریبا آماده است . ماده تا کی صاف می کنه و چه تغذیه ای براش خوبتره درضمن یه سوال دیگه جوجه ماده توی چند ماهگی آماده میشه برای جفت کردن چون یه جوجه ماده دارم که جوجه برج یکه میتونم جفتش کنم باتشکر
سلام
من فكر ميكنم قناري هاي شما فصل رو گم كردن اينجور مسائل واسه پرنده هايي كه تو ساختمون نگهداري مي شن پيش مي ياد بايد تو تابستون بوسيله دون هاي خاص و گرم و سرد كردن دماي محيط قناري رو تولك مي دادين شايد تو تابستون جايي كه قناري بوده به دليل استفاده از كولر مطبوع بوده و قنار ي آماده شد و الان با استفاده كردن شما از بخاري قناري ها تولك رفتن جوجه ماده قناري شما هم با تغذيه و شنيدن صداي قناري نر تا دي ماه بايد آماده بشه ولي بازم تغذيه قبلي جوجه مهمه .
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۹، ۱۰:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، phoenix ، shayan_ch

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان