زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۸:۰۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 35 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #341
RE: قناری من از تولک در نمیاد
سلام و درود به تمام دوستان
قناری من 6/10 رفته تولک امروز 42 روزه که رفته تولک ولی هنوز پر میریزه ولی ن زیاد خیلی کم شده هر بار که تمیز میکنم حدود 10 یا 12 تا پر هست فقط مشکلی نیست تا این وقت تولک باشه وه میتونم واسه جفت گیری امادش کنم و الانم با این که پر میریزه خوب میخونه البته یه ماده زیر قفسشه
ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر
۱۳۹۶/۰۷/۲۰، ۰۹:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

m.s
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 1506
287 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #342
دوران تولکی معمولا تا ۲ماه توی تابستون در نظر میگیرین شما جای نگهداری پرنده تون ببینیدالان  نبایدگرم باشه تا شرایط تو لکی تابستون براش اتفاق نیوفته مساله بعدی ممکن شما زیاد رسیدگی می کنین مثلا دون گرم یا مکمل یا مولتی ویتامین زیاده روی می کنین که باید اگر جواب مثبت هست فعلا ندید نکته اخر ممکنه جای نگهداریتون خنک هست و پرنده اخرای تو لکی اش هست داره پر نرمه میریزه و پرهای جدید درمیاره تا خودشو برای فصل سرد اماده کنه که مشکلی نیست اما در این حالت اماده برا جفت انداختن نیست یک حالت ممکن اینکه شما دمای محل نگهداری رو ناگهانی کم یا زیاد کرده باشی که پرنده ممکنه دوباره تولک بره 
حالا ببینید کدوم حالت ممکنه باشه 
۱۳۹۶/۰۷/۲۰، ۰۹:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، m.56 ، محمدمهدی ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #343
غیر از مواردی که دوستمون فرمودن یه مورد دیگر هم ممکنه: اینکه پرنده دوران لک رو گذرونده ولی الان با خنکتر شدن محل نگهداری دوباره پرریزی داره که علتش ضعیف بودن و کمبود ویتامین در پرنده هست و باید سه چهار روز پشت سر هم بهش ویتامین بدین تا قوی بشه و کم نکنه .... دون ثابت هم کتان و ارزن به نسبت سه به یک  . برای جفت اجازه بدین کامل مست بشه و بچسبه به قفس و قرص بخونه بعد جفت کنید که همه تخمها نطفه بزنه 
دمای محل نگهداری قناری بین 22 تا 26 و در بهترین حالت 23-24 هست . دوره تولک قناری 40 تا 60 روز طول میکشه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۱، ۰۸:۳۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۷/۲۱، ۰۶:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان