زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۳:۳۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 32 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

...
سپاس‌ها: 488
31 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #311
RE: قناری من از تولک در نمیاد
(۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۰۸:۰۲ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
چون فصل سرما هست به تغذيش رسيدگي كن .من براي قناري مست كه يك دفعه تولك رفت از زعفران به مدت 4روز استفاده كردم بعداز 10روز مست شد.

سلام آقاي بخشي عزيز .
ميشه در مورد زعفران يه توضيحي بديد كه به چه مقدار و چه جوري به قناري تولك بديم تا دوباره مست بشه ؟
من دو تا نر دارم كه شديدا تا 1ماه پيش ميخوندن ولي نميدونم چرا يه دفعه رفتن تولك و از خوندن افتادن جاشونم گرم نيست .
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #312
يه مقدار زعفران توي آب حل مي كني.به اندازه اي كه اب زرد بشه توي ظرف آبخوري مي ريزي.تا چند روز پشت سر هم.بعدش از مولتي ويتامين بايد استفاده كني.دما بايد بالاي 20درجه باشه.ساعت خواب حداقل 9 ساعت وساعت بيداري حداكثر 15 ساعت در روز بايد باشه.بايد مطمئن باشيد كه هيچ بيماري ندارن. اگر از شدت مستي پس رفته باشن با اين روش به زودي مست ميشن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۱۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: attaghi ، محمدامين كاوسی ، dj kaka
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #313
با درود

آینه گذاشتن برای قناری تنها در قفس (چه ماده چه نر) تاثیری هم داره ؟
۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۰۴:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #314
سلام دوست عزیز اینه گذاشتن برای ترقه روش معمولی هستش ولی برای قناری ممکنه باعث اضطراب واسترس قناری بشه در صورتی که شما درخانه بیشتر از یک قناری داشته باشید هیچ لزومی نمیبینم از اینه استفاده کنید البته باز عرض میکنم ممکنه هم نتیجه مطلوبی از این کار بگیریدو بستگی به واکنشی داره که قناریتون به وجود اینه در قفس داره دقیقا مثل بیرون بردن قناری از اتاق وگذاشتنش تو محیط باز میمونه که باعث شادابی وتقویت بعضی از قناریها وبلعکس باعث پس افتادن بعضیهای دیگه میشه شما میتونید درابتدا برای مدت کوتاهی آینه ر بذارید وواکنش پرنده تون رو بررسی کنید وخوبه که نتیجه رو هم به اشتراک بذارید موفق باشید
۱۳۹۲/۱۰/۱۶، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #315
با درود 

یکی از قناری های نر مه میخواستم تا یه ماه دیگه به جفت بندازم به تولک رفته بود و گفتم اگه براش آشنه بزارم شاید زودتر آماده بشه . برای همین در مورد استفاده از آینه پرسیدم ولی چون فرمودید ممکن نتیجه عکس بده ریسک نمیکنم و نمیگذارم
همین قناری نر اصلا به صدای جیک جیک قناری های ماده دیگه توجه نمیکنه و به قولی جواب شون را نمیده . در نزدیکی همین قناری تولک رفته یه قناری نر دیگه گذاشتم که میخونه و جواب قناری های ماده را میدهد . به نظرتون قنای تولک رفتهرا نزدیک قناری های ماده کنم ؟
خیلی نگران حال قناری تولک رفته هستم ...

(۱۳۹۲/۱۰/۱۴، ۱۲:۱۴ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يه مقدار زعفران توي آب حل مي كني.به اندازه اي كه اب زرد بشه توي ظرف آبخوري مي ريزي.تا چند روز پشت سر هم.بعدش از مولتي ويتامين بايد استفاده كني.دما بايد بالاي 20درجه باشه.ساعت خواب حداقل 9 ساعت وساعت بيداري حداكثر 15 ساعت در روز بايد باشه.بايد مطمئن باشيد كه هيچ بيماري ندارن. اگر از شدت مستي پس رفته باشن با اين روش به زودي مست ميشن.

با تشکر از شما
آیا باید زعفران اول جوشانده شود بعد در ابخوری ریخته شود ؟ و باید هر چند ساعت یه بار آب آبخوری را عوض کرد ؟
و این که فرمودید از شدت مستی پس رفته باشه ، به نظرتون برای تولک رفته نیز نتیجه میده ؟
ممنون

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۱۶، ۱۲:۵۳ ب.ظ، توسط dj kaka.)
۱۳۹۲/۱۰/۱۶، ۱۲:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #316
سلام به همه دوستانبنده در خوزستان زندگی میکنم الان اردیبهشت ماه است و دمای بیرون 38 درجه است چند جفت قناری و جوجه قناری دارم قناریهای نر پرریزی کردند ولی ماده‏ ها هنوز تولک نرفته‏ اند حتی یک از ماده ها آماده برای جفت گیری است جوجه ها پرریزیشون تموم کردند و با ماده ها داخل قفس جوحه‏ پران هستند تغدیه اونها دان اصلی و ارزن و تخم شلغم به تسبت 4 به یک و نیم است دان های خنک مثل خرفه و تخم کاهو در ظرف جداگانه به مقدار کم در دسترس اونهاست کاهو ومیوه بنوبت در هفته بمقدار کم آبتنی یک روز در میان مولتی ویتامین سه بار در هفته. با توجه به دمای هوا کولر روشنه و دما اتاق بین 23 تا 26 درجه است خاموشی ساعت نه شبه برای اینکه ماده ها تولک برن چکار کنم ؟ تشکر    
۱۳۹۳/۰۲/۱۳، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #317
سلام
الان هنوز دير نشده تا مردادماه براي لك خوردن ماده ها صبر كنيد .اگر تا مرداد ماه لك نخوردند ماده ها را از جوجه ها جدا كنيد وچند روز به جاي آب، عرق كاسني رقيق بهشون بديد يا اينكه از تخم كاسني استفاده كنيد.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۱۴، ۰۶:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #318
ممنون آقای بخشی . واقعا" پرورش و نگهداری قناری در مناطقی که چهار فصل سیکل طبیعی خود را طی نمیکنه سخت تره .

۱۳۹۳/۰۲/۱۴، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

گارشناسی
سپاس‌ها: 11
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #319
سلام دوستان.من دیروز یک جفت قناری خریدم ک فروشنده میگفت جوجه هستن.اما نمیدونم چند ماهن یا تو لک رفتن یا نرفتن ک تغذیه مناسبو انجام بدم.من اصلا تجربه نگهداری پرنده نداشتم اما از اینترنت مطالب زیادی خوندم.اینم بگم ک ی آشنا واسم خریدشون و فروشندشم مطمعنه.امروز گزاشتم حمام کنن.واسشون کتان ریختم با ی کم تخم کاهو.آواز هم نمیخونن ک فکر کنم به خاطر سنشونه.الان از کجا بفهمم ک چند ماهشونه؟چه غذایی بدم بهشون؟عکسشم گزاشتم

بندانگشتی (ها)

۱۳۹۳/۰۳/۰۸، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #320
سلام
مباركتون باشه.قفسشون را از هم جدا كن.هر كدام كه نر باشه ريزه خواني مي كنه.من خودم از عكس نمي تونم جنسيت را تشخيص بدم .جوجه از ريزه خوانيش مشخص ميشه وبالغ از آواز خواندن بلند وپشتش .قناري هاي شما جوان هستن وزير شش ماه.
تغذيه به طور كامل در بخش تغذيه توضيح داده شده

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۰۸، ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، abbasjavanmardi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان