زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۷:۰۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 27 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #261
RE: همه چیز در مورد تولک قناری
دوست من پرندتون آبله داره وشما از اون حیون در به در انتظار خوندن دارین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۵/۰۵، ۰۳:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
64 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #262
سلام دوست من بی تجربگی منو ببخش.
آخه یک هفته از زمانی که آبله گرفته بود میگذشت که تو همین یک هفته بازم میخوند ولی به قول شما نباید توقع خوندن ازش داشته باشم.
بازم از جوابتون ممنونم.
۱۳۹۲/۰۵/۰۶، ۰۸:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 124
31 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #263
به نظر شما چرا قناری سفید طوسی من از لک بیرون اومده ولیبازهم نمیخونه
۱۳۹۲/۰۵/۱۲، ۰۹:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #264
چند وقته از تولک در اومده شاید هنوز تولکه اخه هوا هنوز گرمه رو به خنکی نرفته شاید هنوژ تولکه چند وقت تولک بوده حداقل یه دو ماهی میکشه تا از تولک دربیاد به غیر از این نر دیگه ای هم داری من الان همه قتاریهام تولکن ولی یه نر دارم با اینکه تولکه ولی مخونه بخاطر همین بقیه نرهام هم حداقل روزی ده دقیقه رو میخونن و سعی کن حداقل هفته ای دو بار مولتی ویتامین بدی چون رو خوندن تاثیر داره من صبح که مولتی میزارم دم ظهر همشون شروع به خوندن میکنن مخصوصا ویتالین
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۱۳، ۰۱:۴۲ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۵/۱۳، ۰۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، کریم700
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #265
دوتا قناری دارم حتی سعی هم نمیکنن دهن بزن{ریز خوانی نمیکنند} من یه طرقه دارم که دهن قناری میزنه ولی بی تاثیره خدودن بعد از عید تو لک رفته اخه خودم اموزشی سربازی بودم کسی هم نبوده بهش برسه
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۰۶:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #266
دوست من اقا کریم الان فصل تولک قناریا ودیگر پرندگان اوازیه پرریزی هم نداشته باشن فصل تابستون رو احسلس میکنن وغریزه شون بهشون حکم میکنه که دنبال جفت نباشن اونا میدونن توهمچین فصلی ماده اماده کم هست لذا قیدجفت طلبی رو میزنن وبیخیال زندگی روبه امیدپاییز وزمستون طی میکنن وسعی دربازسازی درونی وبیرونی میکنن بیاییم پرنده هامون رودرک کنیم وبهشون تواین فصل با دادن مولتی ویتامینهای گونگون به طمع جوجه گیری بدفصل وچند دهن خوندن فشارنیاریم البته به نیت تقویت وگذران فصل باتامین نیازهای عمومی دادن ویتمتت وانپرسول واسسول پلاس ولیگو به مقدار کم (پانزده روز یکبار) شایدلازم باشه ولی تخم مرغ واستیمول وهفت درد(هفت تخم)دادن زیادی کاراشتباهیه .این نظر این حقیره تانظر اساتیدم چی باشه موفق باشید
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۰۸:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #267
من نمیخوام که باهم جفت کنم دوتاشون نرهست کل میگم مکن هست دیگه اواز نخوانند من از استیمول بهشون میدم تخم مرغ اب پز هم میدم تخم خونکی با تخم کتون هم میدم یه سوال دیگه دارم به نظر شما انجیر برای قناری خوبه اخه حالا فصل انجیر هست من بیشتر پرنده های بیرون رو دیدیم که اب عشق انجیر میخورند
۱۳۹۲/۰۵/۱۴، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #268
کریم جان سلام
اول اینکه سعی نکن هر چی میبینی به قناریهات بدی ، چون قناری مثل باقی پرنده ها نیست و با کوچکترین تغیر دچار مشکل میشه . همینکه از سلامت قناریهات مطمئن باشی کفایت میکنه و واسه خوندنشون عجله نکن و دست به دامن دوا و درمون و استفاده از فلان و بهمان نباش .
الان هوا گرمه و قناری که نمیخونه دلیل بر مشکل دار بودن و بیماری نیست ، البته به ذات قناری هم برمیگرده .. من قناری دارم که چه تو لک باشه یا نباشه ، جفت یا جدا جابجا بشه نشه خلاصه یکوب آواز میخونه فقط سفت و شل خوندنش فرق میکنه یعنی تمام وقت میخونه ... قناری هم دارم با کوچکترین تغییر هوا یا مکان یا غذا و ... سایلنت میشه و تا دوباره بالا بیاد و شروع به آواز کنه کلی طول میکشه .
بهترین راه بدون ضرر واسه قناریهای شما تشویق و تحریک کردنشونه یعنی روزی چندبار آواز قناری واسشون پخش کنی با گوشی یا ... موفق باشی .
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۱۲:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، abbass11
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #269
در تایید سخننان امید جان گذاشتن موسیقی و ابتنی برای پرنده هات رو هم امتحان کن بی تاثیر نیست تخم مرغ رو هم تا اواسط پاییز فراموش کن
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۵/۱۵، ۰۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمدمهدی ، کریم700 ، theanimal
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #270
سلام
چندتا از قناريهام تولك هستند و منو نگران كردند. شرايطشون رو ميگم دوستان لطفا راهنماييم كنند:
1- نر كشيده بلند ابلق طلايي از آبان تا آخر اسفند 91 چهار لون جوجه داده. توي فروردين و ارديبهشت تو لك شديد بود. خرداد صاف كرد و دهن زد، توي تير تا 15 مرداد شلاقي ميخوند. الان 4-5 روزه پر ميريزه و كم ميخونه. چرا با وجود لك خوردن كامل دوباره تولك شده؟ برنامه غذايي اش هم اين بوده: تخم مرغ هر 2 هفته يك انگشتي- تخم كاهو خرفه كاسني با مقدار خيلي كمي كافشه و تخم ترب هفته اي 2 بار هربار يك شصتي مغز برگ كاهو ( قسمت فسفري برگ كاهو) هفته اي يكبار مولتي ويتامين هفته اي دو بار آبتني هر 5 روز يكبار. سيب يا هويج هر هفته يكبار.
2- نر موزائيكي . ارديبهشت خريدمش. تا آخر خرداد قرص ميخوند. توي تير رفت تولك (البته همه شاهپرها نريخت) و اواخر لكش كه اواخر تيرماه بود با صداي كم ميخوند و لي الان 20 روزه لكش شديدتر شده و اصلا نميخونه. برنامه غذايي اش هم مثل مورد اول (نر كشيده بلند بالا) بوده بجز اينكه براي تقويتش توي تيرماه تخم مرغ هر هفته يكبار دادم.
3- ماده كشيده بلند از تير پارسال كه تولك شد و سه ماه شديد پر ريخت . بعدش هم مدام پر ريزي جزئي (پر نرمه) در حد هفته اي 10 تا 50 تا پر (كم و زياد ميشد) داشته تا الان. توي تيرماه امسال گرمي بيشتر بهش دادم لك كامل بخوره شايد امسال بتونم اماده اش كنم و لي هنوز هم كه هنوزه در نيومده. تا بحال توي مقاطع 3 ماهه رژيم هاي غذايي زير رو دادم ولي افاقه نكرده:
الف- كتون و ارزن خالي با مولتي ويتامين هقته اي يكبار و آبتني
ب- كتون و ارزن + مولتي ويتامين+استيمول + آبتني+ تخم مرغ هفتگي+(نيجر+ هفت تخم اعلا) هفتگي + ميوه متنوع فصل (سيب+هويج+كاهو و ...) هفتگي
ج- كتون و ارزن + مولتي ويتامين+استيمول + آبتني+ تخم مرغ هفتگي+بادام كوبيده هفتگي+ عسل توي آبخور هفتگي+ غذاي نرم آماده خارجي بسته بندي هفته اي يكبار

4- نر جوجه كشيده بلند طلايي 4 ماهه. خرداد ماه ريزه خوني ميكرد. توي تير پر نرمه ميريخت و ديگه نخوند. الان هم پر ريزي شديد داره. رژيمش هم مثل مورد دومه.

در كل يك سوال دارم در زمان تولكي تخم مرغ بديم يا نديم؟ يكي ميگه گرميه نديد لكشو تشديد ميكنه يكي ميگه هفتگي بديد تا تقويت بشه و از لك دربياد.
دانه هاي خنك بديم يا نديم؟ يكي ميگه دون خنك (مثل كاسني) تولك ميبره يكي ميگه از لك در مياره؟
۱۳۹۲/۰۵/۲۲، ۰۸:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان