زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۳، ۰۳:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 29 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #281
RE: قناری من از تولک در نمیاد
احسنت آقا رضا. به نكته خوبي اشاره كرديد. من الان دارم اين پديده كه شما فرموديد رو به عينه ميبينم. الان همه 8 قناريم كه 6 تاش اواسط تا اواخر بهار صاف كرده بودند دارن پر ميريزن. حالا اونهايي كه لك كامل خورده بودن نرمه ميريزن و مابقي لك كامل دارن ميخورن. پس نتيجه اينكه اگه بتونم زمان جفت زدن رو به بهار نزديك كنم هم جوجه هاي مرغوب تري ميگيرم و هم دوبار لك خوردن رو نخواهم داشت. اما يك نكته من توي تهران هستم. مودا چطوري ميتونم پيدا كنم؟ كسي آدرس و قيمت داره؟ اصل و تقلبيش چطوري قابل تشخيصه؟
۱۳۹۲/۰۵/۲۷، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10 ، theanimal
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #282
دوست عزيزي كه از خوزستان جواب سوالمو داديد: متشكرم. عذر ميخوام پست شما رو نديده بودم. بايد عرض كنم مورد 1 لك كامل خورد و همه پرهاي بال و دم و سينه و سرش كامل ريخت ولي خيلي خوب صاف كرد. حالا هم داره نرمه ميريزه و اميدوارم بزودي صاف كنه و چون هوا رو به خنكي هست اميدوارم مشكلي پيش نياد. مورد 3 كه فرموديد احتمال داره مشكل يا بيماري تنفسي داشته باشه!!! من چطور ميتونم اين بيماري رو تشخيص بدم؟ اصلا قناري نفس نفس نميزنه و خس خس سينه هم نداره؟ امكان داره با اين اوصاف بازهم مشكل ريوي داشته باشه؟ اصلا قناري مغرور و پر دردسري هست. دوني كه همه قناريها ميخورن رو ريخت و پاش ميكنه و دون پوست كنده توي دونخوريش زياد ديده ميشه. دونهاي مختلف (كتون از جهاي مختلف خريدم) هم امتحان كردم همينطوريه. انگار ادعاش زياده و كلاس ميذاره (شوخي كردم) ....
حالا اگه فرض بيماري ريوي براش محتمل باشه چه پروسه درماني روي بايد طي كنم؟
راستي يكي به ما نگفت تخم هاي : كاسني، گشنيز و خرفه و كاهو براي از لك درآوردن خوبه يا نه؟ دو تا شصتي توي هفته مناسبه؟ تخم مرغ به مقدار كم يكبار در هفته براي تقويت و از لك درآوردن كار درستيه يا نه؟ هويج گرمه اما براي رنگ دادن به قناري سرخ خوبه. حالا اگه به قناري كه توي لكه بديم درسته يا اشتباهه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۸، ۰۹:۲۲ ق.ظ، توسط sae.)
۱۳۹۲/۰۵/۲۸، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #283
سلام
دانه كاسني براي تولك بردن مناسب تر هست تا براي از لك درآوردن. دانه كاهو وخرفه براي توقف پرريزي خوب هست اما در مورد پرريزي هاي مزمن بايد فكر اساسي بكنيد. دو تا شصتي فقط براي هفته اول خوبه و هفته دوم يك شصتي كافيه. دادن هويج براي رنگ كردن ودر زمان لك ايرادي نداره. كلا شرايطش را استاندارد كنيد اگر خوب نشد راه بهتر رد كردنش هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۵/۲۸، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، theanimal
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #284
در ادامه صحبتی که کردم این نکته را هم لازم دیدم که خدمت دوستان بگم.من از اول تابستان که قناری هامو لک دادم یعنی از جفت جدا کردم و شروع به پر ریزی کردند تا چند روز آینده که اول شهریور میشه از 4 تخم یا دانه های خنک استفاده میکنم.دانه های مورد استفاده من کاهو،کلم.،خلفه،ترب میباشد.در هفته 2 بار و هر بار هم برای هر 10 قناری سه شستی کافی است.دانه های گرم را کامل از تغذیه شون خارج کردم.و میوه وسبزی هم هر کدام هفته ای یکبار در دسترس قناری ها قرار میدهم.شما سعی کنید که از اواخر آبان یا آذر شروع به جوجه کشی کنید.یا اگه میتوانید از زمستان شروع کنید که خیلی بهتره.اما من چون در زیر زمین بازی میکنم نمیتونم خیلی قناری ها را در دوران تولک نگه داری کنم.استفاده از هویج هم برای دوران تولک مناسبه.اما تخم کاسنی یک شستی در هر سه روز خیلی زیاده رویی محسوب میشه و شاید علت تولک ماندن قناری های شما همینه.من در کل دوران تولک قناری هام شاید 2 بار آن هم به مقدار کم از تخم کاسنی استفاده کرده باشم.در مورد بیماری تنفس یا استفاده از مودا را هم من به شما پیشنهاد نمیکنم.شما فقط از مولتی ویتامین سه روز در ماه استفاده کنید.دارو هم در قم جناب بیگی همه چی دارن.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۸، ۰۲:۰۷ ب.ظ، توسط 10reza10.)
۱۳۹۲/۰۵/۲۸، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #285
درود
اول بگم که نمیدونم چرا من نمیتونم پاسخ با نقل قول بدم؟
در مورد لک کامل هم هر وقت پرنده کامل دم و شاهبالها رو حتی پرهای سر و گردن رو ریخت اونوقت میشه گفت کامل.(کبوتر بازها چون میتونن پرندشون رو تو دست بگیرند کامل از روند لک خوردن پرندشون خبر دارند اما قناری بازها کمتر)
بیماری تنفسی هم گفتم احتمالا،!چون یه همچین موردی رو خودم داشتم!
علائم بیماری تنفسی هم اونایی هست که شما فرمودید جناب sae منتها میتونه باز بودن دهان بدون دلیل و سرفه یا خس خس شبانه در هنگام خواب هم باشه.
اما در کل بنظر میاد لکشون کامل شده و با گرم شدن هوا دوباره لک تو لک شده.من خودم یکی از قناریهام کامل لک خورد(بقولی لخت شد)اما بدلیل گرمای تداوم دار خوزستان دوباره داره نرمه میریزه.
۱۳۹۲/۰۵/۲۸، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
28 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #286
سلام :
خدمت سروران عزیزام عرض کنم . قناریهای من با اینکه  الان  در فصل اخر آبان ماه هستیم . تولک رفتن و دمای اطاق بین ۲۳الی ۲۵ درجه میباشد.  میخواستم راهنمایی بفرمایید . که چکاری باید انجام دهم تا از تولک در اآیند و آماده شوند.
با تشکر
۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۱۲:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #287
خوب به نظر میاد که شما دما بالاتری داشتین واحتمالا ساعات نورتون هم تنظیم نیست و از دانهای گرمم استفاده کردین ابتدا باید ساعات نوردهی رو کم کنید و کمی هم دما رو

۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۱۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #288
کم کم مدت زمان نوردهی رو افزایش بده واین موضوع مد نظرت باشه که زمان جفت زدن وتولید مثل پرنده اواخر زمستان واوایل بها ره وفشار اوردن به پرنده برای اماده سازیش اثر مطلوبی نداره وباعث بازده نامطلوب میشه
این رو هم به خاطر بسپار که پاییز فصل تولک طبیعی پرنده است واز داشت پرنده هایی که کاملا طبیعی هستن خوشحال باش
نظر من اینه خوشا بحالت
امیدوارم شاهد موفقیت باشم
۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۰۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #289
(۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۱۲:۴۰ ق.ظ)'R.D' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام :
خدمت سروران عزیزام عرض کنم . قناریهای من با اینکه  الان  در فصل اخر آبان ماه هستیم . تولک رفتن و دمای اطاق بین ۲۳الی ۲۵ درجه میباشد.  میخواستم راهنمایی بفرمایید . که چکاری باید انجام دهم تا از تولک در اآیند و آماده شوند.
با تشکر

سلام
علاوه برمواردي كه دوستان گفتن چهارتخم خنك را حتما تهيه كن وبهشون بده. كاهو هم خنك هست سعي كن حداقل يك بار بهشون بده.چرا تابستون تولك نشدند ؟ توي اتاقشون كولر روشن مي كرديد ؟

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۰۷:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 7
28 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #290
با سلام خدمت دوستان عزیز
با تشکر از جواب های شما  باید خدمتان عرض بکنم که در تابستان لک رفته یودند ولی بعضی اوقات چند ساعتی هم کولر روشن بود . در ضمن منظور از چهار تخم آیا همان تخم کاهو- تخم خرفه- تخم شلغم- دون سیاه می باشد .

در ضمن الان دو هفته می شه که شروع به نوردهی کرده ام  هفته اول از ساعت ۷ الی ۴۰/۱۷ و هفته دوم  از ساعت ۷ الی ۱۸ . در ضمن میخواستم بدونم  از ویتامین و سبزیجات و هویچ تخم و بادام  اسیاب شده در هفته چند بار استفاده کنم .  با تشکر

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط R.D.)
۱۳۹۲/۰۸/۲۷، ۰۳:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان