زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۱:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد

مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #1
لاغری, سبکی, پف کردن و سینه کارد
با سلام خدمت دوستان عزیز

هر کدام از دوستان که در کار پرورش قناری ، سهره و حتی کبوتر هستند به احتمال زیاد با این بیماری مواجه شده اند
علائم این بیماری :
پرنده صحیح و سالم است اما ناگهان پف میکند
بعد از چند روز تمام گوشت سینه اش رو از دست می دهد و بسیار لاغر می شود
و نهایتاَ طولی نمی کشد که پرنده می می میرد
در بعضی جا ها از این بیماری تحت عنوان بیماری لاغری و تحلیل رفتن قناری نام برده شده و راه حلهایی هم گفته شده که زیاد عملی نیستند و کارایی ندارند و در جایی دیگر این بیماری را نیوکاسل روده ای نامگذاری کرده اند

درمان :
گرم نگه داشتن محیط نگهداری قناری (حدود 30 درجه)(در صورت امکان از لامپ مادون قرمز برای گرم نگه داشتن پرنده استفاده کنید چون بسیار مؤثر است)
دادن دانه هایی مانند شاهدانه و کافشه به پرنده (اضافه بر دان اصلی) . البته دان اصلی را هم عوض کنید ممکن است دان قبلی فاسد و یا کهنه بوده و باعث بروز بیماری شده باشد.
استفاده نکردن از میوه جات و سبزی ها تا پایان درمان

به کار بردن یکی از روشهای زیر :

1- استفاده از داروی دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
(تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
2- استفاده از قرص اکسی وت به صورت پودر شده و ریختن در ظرف آبخوری (تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
3- استفاده از جنتامایسین
4- چکاندن اکسی وت تزریقی صبح و شب هر بار یک قطره در دهان ظرنده و ریختن ب کمپلکس در ظرف آبخوری
5- استفاده از پودر نئوکسی وت ( ریختن در ظرف آبخوری تقریباً اندازه سه دانه عدس در نصف ظرف)
تا بهبودی کامل (حدود دو هفته )
امیدوارم دوستانی که در این مورد تجربه دارند و راه حلی برای پیشگیری و از همه مهمتر درمان این بیماری پیدا کرده اند اینجا مطرح کنند.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳، ۰۳:۲۰ ق.ظ، توسط محمد تقی کریمی.)
۱۳۸۹/۱۲/۰۴، ۰۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 112
153 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
ارسال: #21
RE: پف کردن قناری و درمان آن؟؟؟؟؟
با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
من هم یه ماده ای دارم که پف میکرد و سخت مدفوع میکرد و آماده هم بود که من یه قطره روغن کرچک تو دهنش چکوندم و بهتر شد و انداختمش پای جفت و دو تا هم جوجه داده و الآن هم روی تخمه ولی باز انگار اون مشکل برگشته و سخت مدفوع میکنه و مورد دیگه اینه که جوجه هاش تا وقتی پیش پدر و مادرشون بودن مثل مادرشون این مشکل رو داشتن ولی از وقتی جداشون کردم خوب شدن.ولی نره اصلآ مشکلی براش پیش نیومده. آیا دلیلش میتونه نیوکاسل باشه؟و آیا این بیماری واگیرداره یا نه؟
با تشکر از دوستان
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #22
سلام
اينجوري كه شما مي گين ماده قناري شما مشكل گوارشي داره و اصولا چون نر به ماده قپ مي ده و برعكس نيست اين مشكل به نر سرايت نكرده ولي جوجه قناري ها به دليل قپ گرفتن از ماده عفونت بهشون سرايت كرده ولي به دليل جوجه بودن و رشد و دفع زياد و مخصوصا اگه از تخم خرفه استفاده كرده باشي واسه جوجه ها . جوجه قناري ها بعد از جدايي از مادر عفونت از بدنشون دفع شده بهتر بود به جاي جفت دادن مي زاشتي ماده كاملا سالم بشه چون خوابيدن روي تخم و نگه داشتن بيش از اندازه فضله توسط ماده از دفع عفونت جلوگيري مي كنه.موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۱۰:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin ، MRNA ، Arjon ، DRaiush ، صادق ناد
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 36
190 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #23
سلام . تتراسیکلین رو زیاد پیشنهاد نمیدن و دلیلش رو هم ریختن پرز معده قناری میدونن !
(۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۰۹:۵۳ ق.ظ)MRNA نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اساتید و دوستان عزیز
من هم یه ماده ای دارم که پف میکرد و سخت مدفوع میکرد و آماده هم بود که من یه قطره روغن کرچک تو دهنش چکوندم و بهتر شد و انداختمش پای جفت و دو تا هم جوجه داده و الآن هم روی تخمه ولی باز انگار اون مشکل برگشته و سخت مدفوع میکنه و مورد دیگه اینه که جوجه هاش تا وقتی پیش پدر و مادرشون بودن مثل مادرشون این مشکل رو داشتن ولی از وقتی جداشون کردم خوب شدن.ولی نره اصلآ مشکلی براش پیش نیومده. آیا دلیلش میتونه نیوکاسل باشه؟و آیا این بیماری واگیرداره یا نه؟
با تشکر از دوستان

با سلام خدمت دوست عزیزم . من هم همچین مشکلی رو داشتم ! قناریم و جدا کردم . دون رو از جلوش برداشتم براش کاهو میذاشتم و سیب درختی قرمز ! ی قطره روغن زینون تو آبش ریختم و پسش رو هم چرب کردم حدودا سه روز بعد خوب شد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۱، ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۱۰:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amin ، MRNA
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #24
با سلام

اینکه سخت مدفوع میکنه میتونه از یبوست باشه شما هویچ مرتب بهشون بدین

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۲/۱۹، ۰۴:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 136
79 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #25
سینه کاردی شدن قناریها
با سلام خدمت دوستان عزیز

می خواستم بدونم به چه علت قناریها سینه کاردی می شن من 3 تا از قناریهام که هر 3 نر هستن حدود 4 ماهی هست که سینه کاردی شدن ولی سرحال هستند و هرچه قدر هم تقویت می کنم جواب نمیده . و دیگه فقط کتون و ارزن بهشون می دهم و از دارو هم استفاده نمی کنم می ترسم بدتر بشه /. البته یکیشون جیبر ، یکیشون رسمی بلند و یکی دیگه هم هیبرید از نژاد لانکشایر یا یورگشایر و کشیده است که متاسفانه در فصلی که گذشت نتونستم جفت بزنم . لطفا راهنمایی کنید تا بتونم انشاالله برای امسال جفت بزنم . با تشکر از شما
۱۳۹۰/۰۲/۲۲، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #26
RE: سینه کاردی شدن قناریها
با سلام

اگه سالم و سرحال هستند فکر نکنم مشکلی داشته باشه و طبیعتا قناری نباید زیاد چاق باشه .

موفق باشید

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۲/۲۲، ۰۴:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #27
RE: سینه کاردی شدن قناریها
برای جیبر زیاد مشکلی نیست
اما به احتمال زیاد هر سه دارای مشکل مشترک هستند
به نظر من انگل های گوارشی مشکلشونه .بعضی از اساتید هم اینو نیکاسل گورشی(روده بود فکر کنم) تعبیر میکنند
پیشنهاد میکنم یه دوره یه هفتهای داروی لوتیسیرین(اگر املاشو درست نوشته باشم) یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
بهشون بدین
۱۳۹۰/۰۲/۲۳، ۱۰:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 26
30 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #28
لاغری و سبکی
سلام
یه سهره وحشی خریدم که الان دیگه تقربا رام وقتی خریدمش خیلی تپل و سنگین وزن بود اما الان می ترسم از فرط لاغری و سبکی بمیره.
پف هم نمکنه اشتهاش هم خوبه
دوستان لطفا راهنمایی کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۳۱، ۱۰:۵۲ ق.ظ، توسط hashem.gn.)
۱۳۹۰/۰۲/۳۱، ۱۰:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #29
RE: لاغری و سبکی
سلام
در اين مورد قبلا صحبت شده به لينك زير مراجعه كنيد.
موفق باشيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۲/۳۱، ۱۰:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hashem.gn
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 26
30 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #30
RE: لاغری و سبکی
دوست عزیز king-hearts