زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۶:۵۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مست شدن سهره

*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 238
96 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #1
مستی سهره
سلام به همگی من تاره به جمع شما پیوستم و از این بابت خیلی خوشحالم.
یه سئوال داشتم. من یه سهره مست دارم که نوکش هم کاملا سفید شده بود. چون ماده آماده نداشتم جفتش نزدم حالا که ماده آماده شده می بینم که روی نوک سهرم کمی سیاه شده. از دوستانی که تجربه دارن می خوام راهنماییم کنند که چکار منم به قولی مستی سهرم نپره و بتونم جفتش بزنم. ممنون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۲۳ ب.ظ، توسط omid jalilian.)
۱۳۸۹/۱۲/۱۷، ۰۷:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #81
RE: مست شدن سهره
با سلام خدمت دوستان خوبم جناب سهیلجی در مورد این موضوع بارها بحس شده ونظرهای مختلفی بیان شده یعنی هر شخصی هر تجربه ای رو که داشته گفته اون شما هستید که با رجوع کردن با عقل ودرایت شخصی میتونید بهترین کار رو انجام بدید در کل ما دو جور یک میخ داریم یکی برای لک رفتن که محیط سهره باید جایی باشه که از هر نظر مناسب باشه هم برای پر ریزی وهم برای پرسازی مورد دوم یک میخ بودن از زمان صاف کردن تا مستی این به این معنا نیست که نمیتونید جای سهرتون رو تفییر بدید چرا در حد کم میتونید بیرون مغازه روزهایی که هوا خوب هست وباد نیست آلودگی نیست بزینید واین موضوع برای سهره بهتر هم هست ولی یک دو هوا نشه دوم بعد از این که بیرون بود باید بیاد روی میخ خودش نه جای دیگه بعضی از دوستان ودر اوایل خوده بنده هم به محضی که سهرم صاف میکرد شروع به گشت بردن وتغییر میخ میکنن این باعث خراب شدن پرنده و در بعضی مواقع خالی کردن هم میشه بعضی ها هم عادت میدن پرندشون رو مثل میوه فروشیها ولی بنظر خودم اون هم پایدار نیست از عمر پرنده کم میشه بهترین کار بنظر بنده همین هست باز شرایط رو بسنج از هر نظر بعد عمل کن در مورد اون پیام خوصوصی تون هم بهش شاهدانه ریز بده یه مدت ببین باز چاق میشه یا نه داره رو میاد اگه داشت رو میامد دیگه دونش رو تغییر نده تا بالا بیاد .موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۸:۴۱ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۰/۲۷، ۰۹:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #82
سلام
مي خواستم ببينم دوستاني كه سهره هاشون را توي حياط نگهداري مي كنند براي جلوگيري از باد خوردن به سهره هاشون چه اقدامي انجام ميدن؟ از لطفتان ممنون.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۱/۱۵، ۰۹:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #83
با سلام وخسته نباشید معمولا سهره هایی که از شهریور تو هوای آزاد باشن وتو همون هوا بمونن باد زیاد اذیتشون نمیکنه فقط باید از دونهای گرم استفاده کنی مثل کافشه .تخم شلغم .یا هفت تخم گرم هفته ای دو انگشتی براشون بزاری تا پرشون بکنه ومشکلی براشون پیش نیاد وبنظر من اون هایی که تو هوای ازاد پرنده نگه میدارن پرندشون مقاوم تر هست .
۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۰۸:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #84
سلام.من به غیر از زمان جفت زدن سهرهامو تو خونه نمیارمم و تو برف و سرما بیرون هستن ولی باد شدید تاثیر منفی زیادی میذاره راهکار اینه که محل نگهداریشون دو تا سه طرف دیوار باشه مثل بالک و تراس.توی حیاط هم یا زیر سقف یا وقتی باد شدید میاد بذارین داخل یا انباری بعد دوباره بذارین سر جاش.تشکر
۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۰۳:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، emad rad ، shams ، omidlord ، محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

.....
ارسال: #85
با سلام خدمت شما ولی من اعتقاد دارم اگه سهره از جوجگی تو هوای آزاد بالا بیاد باد زیاد تاثیری نداره چون تو طبیعت همه سهره ها به همین شکل زندگی میکنن وتو سرمای زمستان با شرایط کم بودن غذا مشکلی زیاد براشون پیش نمیاد البته هوای ازاد نه به این معنا که جلوی باد دائم باشه من تو تهران خودم این کار رو کردم وتجربش رو دارم اگه خوب تغذیه بشه و از تابستان تو هوای گرم باشه تو زمستان مشکلی پیش نمیاد پوریان درست میگه فقط شاید کمی دیرتر بالا میان ولی پرنده پر باشه وسالم با شرایط مذکور نباید عقب بی افته چون سهر ماله سرمای سوزانه که انسان توان اون رو نداره تو لرستان من دیدم کسی تو نمیاره پرندشونو میخش میکنن تو ارتفاع ودستش نمیزنن ومن فکر میکنم از اراک واستان لرستان کردستان و سردتر نداریم و کسی که صبح تا شب نمیتونه با لا سره پرندش باشه تا باد میگیره تو بیرونشون کنه من خودم از داییم تو ملایر البته تو روستا زندگی میکنن یه بخش خیلی کوچیک گوشه ی قفس رو از بالا وجلو وپشت همیشه با فایبر گلس به شکل مریع 8سانتی میزد خود حیون تو اونجور موارد خیلی شدید به اون بچسبه همین .ولی امسال خودم تو آپارتمان زندگی میکنم هیچ تراس و از این جور موارد ندارم کاور پلاستیکی درست کردم میکشیدم روشون ومیزدمشون بیرون نه باد اذیت کرد ونه دو هوا شدن باز هر کسی برای خودش نو آوری داره خوشحال میشم دوستان دیگه روشهاشون رو بگن .
۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۱۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #86
سهره من نزديك ٢٠روزي هست كه نوكش كاملا سفيد هستش و پاهاش صورتي رنگ شده اما اصلا خوندنش نشونه اي از مستي نداره و به قناري ماده هم كاملا بي تفاوت هستش،با اينكه من اون رو دم مغازه نگه ميدارم و تمامه شرايط رو براش مهيا كردم هم از نظر اب بازي و افتاب و هم خوراك اما اونجوري كه بايد نه دهن ميزنه و نه مستي ،ايا ميشه گفت كه اين ديگه از ذات خود سهره هستش يا واقعا كار خاص ديگه اي هست كه بايد براش انجام بدم
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۳:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ehsanalikhani
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #87
(۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۳:۴۶ ب.ظ)soheilj نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سهره من نزديك ٢٠روزي هست كه نوكش كاملا سفيد هستش و پاهاش صورتي رنگ شده اما اصلا خوندنش نشونه اي از مستي نداره و به قناري ماده هم كاملا بي تفاوت هستش،با اينكه من اون رو دم مغازه نگه ميدارم و تمامه شرايط رو براش مهيا كردم هم از نظر اب بازي و افتاب و هم خوراك اما اونجوري كه بايد نه دهن ميزنه و نه مستي ،ايا ميشه گفت كه اين ديگه از ذات خود سهره هستش يا واقعا كار خاص ديگه اي هست كه بايد براش انجام بدم
درود
کارهایی دیگه ای هم هست،مثلا دادن سبزیجات که خیلی تو مست شدن سهره تاثیر داره یا دادن مقداری کمی بادام.
اما ذات سهرتون رو نمیتونید تغییر بدید.
البته میتونه از شرایط نگهداریش تو سال گذشتش هم باشه(سال منظورم فاصله بین دو تولک یک پرندست)
۱۳۹۲/۰۲/۰۴، ۰۸:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe ، mehran222
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #88
تمامه اين كارا رو انجام دادم.نبات و بادام و مقدار كمي پسته و پوسته تخم مرغ رو كوبيدم و تقريبا هر ٢٠ روز يكبار بهش دادم.از سبزيجات هم براش كم نميزارم،خودم فكر ميكنم چون هر روز تو و بيرونش ميكنم شايد اينجوريه،ميخوام يه١٠ روزي تك ميخش كنم تو مغازه و تكونش ندم ببينم چي ميشه،البته يه ماده قناري هم دارم كه گذاشتم كنارش تا البته با فاصله ٢متري تا ببينيم چي ميشه؟اگه نظري هست برام بزاريد.با سپاس.
۱۳۹۲/۰۲/۰۵، ۰۸:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 89
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #89
سلام و ممنون از اینکه اطلاعات خودتونو در اختیار دیگران میزارین چون خیلی ها این کار نمیکنن

من 1 سهره وحشی در ماه ابان خریدم گذاشتم تو ارتفاع 2 متری خونه صدای قناریه مست بخون واضح مشنید براش صدایه سهره از نیت گرفتم گذاشتم تا دهن باز کرد اونم ن کاملا اما میخوند
بعد دیدم خیلی تو قفس اینور اونور میپرید گذاشتمش رو اپن اشپزخونه تا الان دیگه مثله اول نیست خیلی خوب شده اما اصلا نمیخونه نمیدونم چکار کنم که مست بخونه؟
صدا براش میزارم در حد جیک جیک زیاد میکنه اما نمیخونه غذاشم شاهدونست [/size]
۱۳۹۲/۰۲/۱۰، ۰۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #90
سلام.دوست عزیز انتظار زیادی هست که همزمان هم رام بشه هم دهن بزنه اون هم جایی مثل اوپن آشپزخونه.پیشنهاد میشه اول به طور کامل رام بشه بعد یه جای مناسب مثل بالکن یا تراس اگه داری یا جایی با ارتفاع دما و شرایط مناسب براش انتخاب کنی و میخش کنی دونه شاهدونه هفته ای یکی دوبار آب بازی و گردش زود رو میاد.موفق باشی
۱۳۹۲/۰۲/۱۰، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir bagheri ، mehran222 ، mojtaba_Torghe ، arsalan_say

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان