زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۱۰:۰۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
ریختن پرها در اثر ترس
علائم : پرنده یکباره بیشتر پرهای خود را از دست میدهد

علل : ترسیدن ناگهانی ، عکس العمل در مقابل دشمن (مثل گربه و ...)

اقدامات اولیه :
1 - آرامش مطلق
2 - گرما
3 - تغذیه با مواد حاوی ویتامین
4 - تغذیه با دانه های خیس خورده و سبز شده
۱۳۸۹/۱۱/۰۶، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 95 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #941
RE: همه چیز در مورد تولک سهره و جوجه سهره
سلام 
نکته اول اینکه هیچوقت نباید دم یا بال سهره رو بکشید چون همه با هم شروع میکنن به دراومدن و این خودش موجب میشه پرنده به شدت و تصاعدی ضعیف بشه و کلا احتمال خراب شدنش زیاده .... همیشه اینجور مواقع بهترین گزینه پیچوندن هست که پرنده هم رام میشه و هم تمییز لک میخوره .
این دونهایی که شما میدین رو من برای سهره ای که تو قفس تکی و داخل خونه باشه مجاز نمیدونم ... این ترکیب بیشتر برای جوجه  هست اونم وقتی به صورت تعداد و با هم توی پرون نگهداری میشن ... در هر صورت من خیلی با این ترکیب موافق نیستم  
من برای سهره ای که داخل فضای بسته باشه یا شاهدونه خالی و ویتامین رو تایید میکنم یا کتان خالی و ویتامین ... کتان هم برای سهره ای که کاملا عادت داشته باشه به خوردن کتان مجاز میدونم .... دوتاش باهم یعنی کتان و شاهدونه رو باهم بازم خیلی تایید نمیکنم چون پرنده چربی میگیره(بخصوص اگر داخل فضای بسته باشه) .... حالا شما هرطور خودت صلاح میدونی عمل کن ... ولی اگر نظر منو میخوای و داخل میذاریش باید جاش مثل جای قناری باشه از نظر دما و کتان خالی بهش بدی روی قفسش هم یه پارچه بنداز به اینصورت که فقط یکطرف قفسش باز باشه که رو به شماست ... هفته ای سه روز ویتامین یکروز درمیون (مثلا روزهای فرد یا زوج) تا زمانی که کامل صاف کنه با دوز کم بعدش هفته ای یکی دو روز و کلا یه میخ باشه . اگرم همین ترکیب رو میخوای بدی مسئولیتش باخودت ولی بازم باید هفته ای دوسه بار ویتامین بهش بدی ماسه وکف دریا فراموش نشه . چیز دیگری نیاز نداره به جز صبر . 
اگرم بیرون میذاریش یا جای سرد داخل خونه من شاهدونه خالی و هفته ای سه روز ویتامین رو تایید میکنم تا زمانی که کامل صاف کنه بعدش دفعات ویتامین کمتر بشه . ولی اگر میخوای جفتش کنی تو بهار کتان خالی و ویتامین بدی علمی تر و اصولی تره به نظر حقیر البته جاش باید مثل جای قناری باشه از نظر دما . 
حداقل یک ماه یکماه و نیم طول میکشه تا بال و دمش در بیاد ولی حداکثرش معلوم نیست بستگی به نحوه رسیدگی و نگهداری شما داره ولی احتمال اینکه کامل بره لک هم وجود داره . موفق باشی  

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۱۵، ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۶:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #942
درود اقا مهدی
یه قناری ماده دارم بنظرتون بندازمش پیش ماده قناری اخه پیشتر ملاکم برای جفت زدن هست
اگه نظرتون مثبت باشه مشکلی نداره یکدفعه دونش به کتان خالی تغیر کنه و ایا پیش قناری باشه
تو رام شدنش تاثیری داره یا خیر؟و در اخر نظرتون درباره پرنده با توجه به عکسها میخواستم بدونم
ممنونم از شما
۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۸:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #943
سلام 
ماشاالله خیلی نازه . مبارک باشه . 
به نظرم بهتره تو قفس کوچیک سهره ای باشه و تک باشه . یکدفعه ای هم نباید کتان بهش بدی بدن خالی میکنه ... اگر میخوای کتان خورش کنی اول با انگشتی چند وعده براش کتان باید بذاری وقتی دیدی قشنگ میخوره و استقبال میکنه میتونی کلا کتان براش بذاری ولی دوسه روز اول بهش ویتامین هم بده که یه وقت بدن خالی نکنه ... چون ب کمپلکسی که درون ویتامین هست خودش اشتهای پرنده رو بیشتر هم میکنه البته به شرطی که با دوز کم بهش بدی با دوز زیاد اثر عکس داره یعنی اشتهای پرنده کور میشه ... اگر دست من باشه به این صورت عمل میکنم : از الان تا آخر بهمن میذارمش تو قفس کوچیک تو اتاق قناری دورشم پارچه میکشم و با روشی که عرض شد کتان خورش میکنم اگر دیدم کامل رفته تولک میپیچمش تا برای اول اسفند کامل تخت بشه ... اوایل اسفند میندازمش تو قفس 52 سانتی و با میل ورم یا تخم بلدرچین یا غذای تخم مرغی (هر کدوم که بیشتر استقبال کرد) تقویتش میکنم که هم مست بشه و هم بدن پر کنه و برای اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت میبرم پای جفت ... حالا این سلیقه بنده هست بازم هر طور صلاح میدونی . موفق باشی 
در مورد ارسال قبلی که گفتم هفته ای سه روز ویتامین به شرطی که آمینه اسید نداشته باشه ... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹، ۱۲:۰۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۹:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #944
(۱۳۹۶/۰۹/۰۸، ۰۴:۴۳ ب.ظ)Hossein Dastbaravardeh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
چهار روز پیش یه سهره ماده بدستم رسید و چون برای تو تور ازش استفاده میکردن
کل پرهای بالشو قیچی کرده بودن و رام هم نیست و اینجور که معلوم  بود به پرنده دونه خوب
ندادن و منم اول جلوی پرنده مخلوط شاهدونه،کاشفه،کتان،نیجر جلوی
پرنده گذاشتم و بهش ویتامین هم دادم تا امروز که تمام پرهای قیچی شده بالش رو با
پرهای دمش کشیدم .حال میخواستم بدونم باید چکار کنم تا پرنده خیلی خوب بالا بیاد
و حداکثر چقدر طول میکشه تا پرهای بال و دم در بیان
با تشکر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر مي خواي با قناري جفت كني فقط شاهدونه بهش بده.چندتا دون گرم كبدش را خراب مي كنن. تك ميخش كن .مولتي ويتامين و سبزي جات هفته اي يك بار.آب تني هم خيلي خوبه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۹/۱۲، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، شهرام
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 39
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #945
درود به دوست ارجمند جناب پوریان.من در بختغذیه سهره،صفحه22سوالاتی مطرح کردم که جوابی نگرفتم.خوشحال میشم که شما در همون بخش جواب بنده رو بدین.سپاسگذارم.پاینده باشی
۱۳۹۷/۰۱/۲۱، ۰۲:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #946
سلام یه می خواستمبدونم سهره لک رفته رو میشه ذاشت تو کارتون
۱۳۹۷/۰۲/۰۲، ۱۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #947
سلام اگر جای خلوت و گرم باشه لازم نیست اما اگر جای شلوغ باشه یه پارچه بندازیذ رو قفسش.کارتون خوب نیست
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۲/۰۶، ۰۸:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #948
با سلام خدمت دوستان حقیر به علت بیماری مدتی افتخار حضور در خدمت شما عزیزان رو نداشتم عذرخواهی میکنم و امیدوارم عمری باشه جبران کنم.سپاس
۱۳۹۷/۰۲/۰۶، ۰۸:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #949
سلام
ان شالله که همیشه تندرست باشید.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۷/۰۲/۰۸، ۰۶:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #950
ممنونم محمد مهدی تو این مدت دور از جون انگار معتادا یه چی کم داشتم.عمل انجمن پیدا کردم
۱۳۹۷/۰۲/۰۸، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان