زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۳:۱۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #11
RE: بیماری چشم قناری
سلام دوست عزیز
متاسفانه تا جایی که من دیدم این در واقع ضعف بیناییه و نابینا شدن
توی این چند موردی که دیدم نابینا شده بودن
علت اصلیش هم نور نا مناسب هست مثل نور مهتابی
لامپهای من مصرف مناسب هستند ولی مهتابی نه
این اتفاق خصوصا برای قناری هایی رخ میده که جاشون بالاست و فاصله شون تا مهتابی خیلی کمه
بقیه دوستان هم باید نظر بدن
از این خبر خیلی ناراحت شدم رفیق
یکی از نر های خیلی آنتیکی که میخواستم بخرم دیروز متاسفانه همین اتفاق براش افتاده بود
یه سوال : اون یکی قناری که گفتی قبلا چشمش اینطوری شده ، اون یکی چشمش چطوره؟

۱۳۹۰/۰۴/۳۱، ۰۳:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، soren_kiana ، nazmi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 140
272 سپاس گرفته‌شده در 101 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۰/۰۴/۳۰، ۰۹:۱۸ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
یکی از بهترین جوجه قناریهای من داخل یه چشمش یه نقطه کوچیک سفید پیداشده و با این چشم نمیبینه .......سال گذشته هم یکی از جوجه ها که خواهر همین امسالی بود همینطور شد و الان از یه چشم کاملا نابینا است و از چشم دیگه که اونم یه نقطه سفید کوچیک توش پیداست کم بینا شده لطفا اگه کسی اطلاعاتی از بیماری و نحوه درمان داره توضیح بده ...ممنون از همه...:a (21): اگه کسی میدونه لطفا زود راهنمایی کنه..........

با سلام به دوست عزیز
همانطور که دوستمون هم گفتند ممکنه از نور مهتابی باشه و به نظر من با این موضوعی که شما گفتید یکی از جوجه های پارسال شما هم همینطور بوده امکان اینکه این بیماری ارثی باشه خیلی زیاده و باید جفتهاتون رو برای فصل جوجه کشی عوض کنید و قناری هایی که این عیب رو به وجود آوردن برای فصل بعد دوباره با هم جفت ندهید
موفق باشید
۱۳۹۰/۰۴/۳۱، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #13
سلام و ممنون از راهنمایی
موضوع لامپ مطرح نیست چون من اصلا در محل نگهداری لامپ ندارم لامپ را باز کردم و کاملا با نور طبیعی پرورش میدم و نور اتاق هم معمولیه و روزی 2 تا سه ساعت صبحها نور مستقیم میفته از پنجره....این جفت که پدر و مادر این جوجه ها هستن پارسال و امسال هم جوجه سالم دادن غیر این دوتا....محلول شستشوی چشم از داروخانه گرفتم و تو چشش ریختم بعدشم پماد تتراسیکلین اما به نظرم فرقی نکرده...........بازم ممنون
۱۳۹۰/۰۴/۳۱، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، nazmi ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #14

بیماری چشم دلایل مختلفی داره . معمولا بیماری چشم یا منشأ ویروسی داره یا باکتریایی
1. در کوری با منشأ باکتریایی معمولاً آلوده بودن محیط نگهداری پرنده و یا وجود زخم باعث می شود که باکتری به بدن قناری نفوذ کند و باعث کوری بشود که برای درمان این نوع بیماری می توانید از آنتی بیوتیکهایی مثل پماد اریترومایسین چشمی و یا قطره کلرامفینیکل استفاده کنید.
اگر منشأ چشم درد باکتری باشد اطراف چشم پرنده آب جمع شده و پرنده چشم خود را می بندد.

2. اگر منشأ چشم درد ویروس باشد که معمولاً در اثر بیماری آنفلوآنزا و سرماخوردگی اتفاق می افتد ، اطراف چشم پرنده قرمز و متورم می شود.

3. گاهی اوقات استفاده بیش از حد از ویتامین های محلول در چربی هم باعث مسمومیت و در نهایت کور شدن قناری میشه.

4. انواع عفونتهای داخلی هم می توانند باعث چشم درد و کوری قناری بشوند

5. نور شدید و ناگهانی هم میتونه باعث کور شدن قناری بشه . به همین خاطر نباید قناری را در معرض نور مستقیم و شدید آفتاب قرار داد

6. عوامل ژنتیکی هم ممکنه در این مورد دخالت داشته باشند که در اینصورت جوجه می بایست از هنگام تولد کور باشه (این مورد نظر شخصی بنده است و دوستانی که اصلاعات بیشتری در این مورد دارند می توانند کمک بکنند )

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۳۱، ۱۰:۳۶ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۴/۳۱، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #15
سلام
جوجه الان نزدیک 2 ماهشه و چند روزیه چشمش اینجوری شده.....هیچ تورم یا التهاب خاصی هم مشخص نبود البته الان یه چشمشا گاهی میبنده از وقتی من پماد زدم...نور ممکنه چون بعضی وقتها برای ابتنی میذارمشون توی افتاب حیاط البته تنها نیست و داخل جوجه پرون با جوجه های دیگه...مولتی ویتامین هم فکر نکنم زیاد بدم من حداکثر هفته ای 2 بار داخل اب 4 قطره میریزم ولی معمولا هفته ای یه بار....اما این جوجه از روز تولد همراه غذای تخم مرغی پودر جوجه ciria خورده....ممنون از مدیر ادمین عزیز و بقیه دوستان
۱۳۹۰/۰۴/۳۱، ۱۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، nazmi ، vahid babayi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #16
سلام
با توجه به اينكه دفعه دوم اين اتفاق افتاده اگه از همون جفت باشن مطمئن باش ارثي اين مشكل پيش مي ياد و ممكن بدون اينكه بدوني جفت شما رابطه خويشاوندي داشته باشن اگه عفونت بود تو جوجه پرون حداقل چند تا از جوجه ها اينجور مي شدن پس يك مشكل ارثي يا ممكن يكي از پدر و مادر جوجه ها اين مشكل رو داشته باشه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۵/۰۴، ۰۷:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: برف زمستان ، soren_kiana ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #17
سلام
والدین جوجه را با اختلاف یک سال و از دو شهر متفاوت گرفتم ماده 3/5سالشه و نر 2/5سال به نظرم اصلا نمیتونن خویشاوند باشن مگه اینکه در اجداد ادم و حواشون در جزایر قناری به هم برسند:a (18): البته
ممنون از شما.........
۱۳۹۰/۰۵/۰۴، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #18
RE: چسبیدن چشمهای قناری
قناری من هم امروز اینطوری شده بود..گرفتمش و چند قطره آب تو چشماش چکوندم و فعلا که خوبه و مشگلی نداره
۱۳۹۰/۰۶/۰۵، ۱۲:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #19
بيماري چشم
با سلام
دوستان یه ماده 3 ساله دارم الان رو تخم خابیده و اولین جوجشم دیروز به دنیا اومد الن 2 روزه حالش بد شده و اصلا صداش در نمیاد بعضی وقتا نوکشو باز میکنه چشماشو میبنده و مثل ما آدما که سرفه چرکی میکنیم سرفه میکنه شدید تا چند ثانیه ادامه داره حتی بعضی وقتا بی حال میوفته حتی شبا که خابیدم از صداش بیدار میشم خیلی دلم میسوزه براش توی اطاق خواب خودم گذاشتمشون به نظر شما چی بهش بدم خوب بشه و ایا برای جوجه ها این داروا بد نیست؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲، ۰۶:۲۹ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۹:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #20
RE: کمک وراهنمایی
(۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۰۹:۱۴ ق.ظ)avat نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان یه ماده 3 ساله دارم الان رو تخم خابیده و اولین جوجشم دیروز به دنیا اومد الن 2 روزه حالش بد شده و اصلا صداش در نمیاد بعضی وقتا نوکشو باز میکنه چشماشو میبنده و مثل ما آدما که سرفه چرکی میکنیم سرفه میکنه شدید تا چند ثانیه ادامه داره حتی بعضی وقتا بی حال میوفته حتی شبا که خابیدم از صداش بیدار میشم خیلی دلم میسوزه براش توی اطاق خواب خودم گذاشتمشون به نظر شما چی بهش بدم خوب بشه و ایا برای جوجه ها این داروا بد نیست؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

با سلام[b]
یه مطلب کلی درمورد سرماخوردگی
این روزها که هوا تغییراتی داره می کنه و از گرما به سرما می‌ریم مهمترین چیزی که برای قناریها وجود داره سرماخوردگیه. همونطور که می دونین این بیماری در این فصل شایع هست و به سرعت به دیگران سرایت می‌کنه. پس مراقب باشید قناریتون سرما نخوره
بهتره جایی که درمعرض باد یا باز و بسته شدن در وپنجره هست قرار ندین. همچنین جایی که محل دریچه کولر و امثال اون هست
آبتنی خوبه اما الان زیاد لازم نیست. در صورتی که لازم به این کار نیست قناری رو آب تنی ندید
دانه‌های خنک رو مثه تخم کاهو و خلفه رو از برنامه غذایی قناری خارج کنید
چون قناری از دوران پرریزی وارد این فصل میشه قاعدتا کمی ضعیف هست. پس دادن هفته‌ای ۳ الی ۵ قطره مولتی ویتامین می‌تونه مفید باشه
اگه قناری سرما خورد هم دوران پرریزیش به هم می‌خوره و در اصطلاح ممکنه لک تو لک بشه. هم اینکه زمان آمادگیش برای جفت رفتن به هم می‌خوره

باید بیشتر بررسی کنید ببینید اگه سرما خورده بهش خشک کننده بدید مثلا تتراسایکلین و جاشو گرم نگه دارین برای اینکار میتونین یه پارچه دور قفس بپیچین.

[/b]

موفق باشید
:a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۱۱:۵۳ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۹، ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: avat ، soren_kiana ، cruel ، ayhn ، vahid babayi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,292 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 45,766 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان