زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۹، ۱۰:۵۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع بيماري چشم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 17
11 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع بيماري چشم قناري
سلام خدمت همه دوستان

دیشب قناری دیر از خواب بیدار شد. وقتی هم که بیدار شد چشماش رو نمی تونست باز کنه بعد از کلی اینور اونور کردن چشماش رو که به هم چسپیده بود رو باز کرد . نکته مهم :( یکی دو روز پیش دور چشمش قرمز بود و الان هم هست . نگرانم لطفاً راهنماییم کنید چکار کنم.؟/؟؟؟)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۷، ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۳/۰۶، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #91
RE: تایپیک جامع بیماری چشم قناری
سلام ممنون از زحماتی که میکشید لطفا منم راهنمایی کنید. یه قناری دارم تقریبا داره از جوجگی در میاد.یکی از چشماشو موقه استراحت چند روزه هی میبنده و پلک پایینش هم باد کرده وچشمش یه کم کوچیکتر از اونیکی به نظر میرسه. انگار چیزی تو چشمش رفته باشه هی سرشو تکون میده. غذاشم خوبه به نظرم علاءم سرماخوردگیو نداره خواهشا کمکم کنید خیلی واسش ناراحتم :basa (101)::basa (58):
۱۳۹۱/۱۲/۰۷، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #92

سلام

نی ، لوازم و قفس رو به خوبی شست و شو بدید و ضد عفونی کنید.

پماد تتراسایکلین به موضع بزنید و پرنده رو به یک دامپزشک نشون بدید.

البته دیدم که از اسپری تتراسایکلین هم استفاده شده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۱۱:۵۹ ق.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۱۲:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamed2020
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 18
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #93
یا سلام
دوستان من خیلی تو این تایپیک دنبال راه درمان بیماری قناریم گشتم سه هفته پیش از قطره نفازلین و پماد تتراسیکلین استفاده کردم چشم قناریم بهتر شد اما الان چند روزه که باز یه چشمشو میبنده گفتم بزا نگاه کنم ببینم چشمش چه جوریه دیدم که پلک پایینش به اندازه یه دونه کتان قرمز شده یه کم شبیه جوشه.اشتهاش خوبه سرما خوردگیم نداره.
اگه اساتید میدونن لطف کنن کمک کنن.
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jiber
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
سپاس‌ها: 61
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #94
سلام دوستان لطفا کمک کنید .
من یک ماده قناری جیبر دارم که کلی پولشو دادم و اگه خدا نکرده خوب نشه سکته میکنم ...
قناریم چند روز بود پا شو بالا میگرفت و درد داشت برسی کردم کمی قارچ زده بود من هم شب با کرم مخصوص قارچ همون کرم سبز معروف که داشتم واسه اینکه نگیرمش 2 تا چوب قفس رو چرب کردم .  این کار رو با قناریهای دیگه هم قبلا کرده بودم جواب گرفته بودم
خلاصه صبح که دیدمش چشم راستشو مالیده بود به میله هم چشم کاملا جمع شده بود هم به هم ریخته شده . منم سریع چوبهای زیر پاشو عوض کردم و چشم قناری رو با چایی تا لان 2 بار شستو شو دادم ولی الان 2 روز چشمش هیچ فرقی نکرده امروز هم به زور باز میکرد چشمشو ...
ببخشد طولانی شد ولی 450 تومن پولشو دادم خوب نشه کلا این کار رو میزارم کنار
لطفا کنکم کنید .
با تشکر ./.
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۶:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #95
(۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۶:۵۸ ق.ظ)'jiber' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان لطفا کمک کنید .
من یک ماده قناری جیبر دارم که کلی پولشو دادم و اگه خدا نکرده خوب نشه سکته میکنم ...
قناریم چند روز بود پا شو بالا میگرفت و درد داشت برسی کردم کمی قارچ زده بود من هم شب با کرم مخصوص قارچ همون کرم سبز معروف که داشتم واسه اینکه نگیرمش 2 تا چوب قفس رو چرب کردم .  این کار رو با قناریهای دیگه هم قبلا کرده بودم جواب گرفته بودم
خلاصه صبح که دیدمش چشم راستشو مالیده بود به میله هم چشم کاملا جمع شده بود هم به هم ریخته شده . منم سریع چوبهای زیر پاشو عوض کردم و چشم قناری رو با چایی تا لان 2 بار شستو شو دادم ولی الان 2 روز چشمش هیچ فرقی نکرده امروز هم به زور باز میکرد چشمشو ...
ببخشد طولانی شد ولی 450 تومن پولشو دادم خوب نشه کلا این کار رو میزارم کنار
لطفا کنکم کنید .
با تشکر ./.

سلام
دوست عزيز به جاي نااميدي از اشتباهات درس بگيريد وپلي بسازيد براي موفقيت.نكته اول اينكه شما نبايد بدون مشورت اين نوع درمان را شروع مي كرديد.نكته دوم قطره استريل چشمي كه براي شستشوي چشم انسان هم به كار مي رود از داروخانه بگيريد و روزي 2مرتبه چشمش را بشوييد.مهمترين وبهترين كار مشورت با دامپزشك هست.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jiber ، omidlord
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #96
سلام دوستان من این جوجه قناری رو مدت دو هفته هست که خریدم  همانطور که در عکس میبینید پرهای دور چشمش ریخته و هنوز در نیومده ولی یکی ازچشماش کوچکتر و ابداربنظرمیاد و امروز به این موضوع شک کزدم و عکسش رو دراین تاپیک قرارش میدم تا اساتید ببینن و لطفا نظرشون رو بدن تا خدای نکرده تلف نشه ممنون از پاسختان
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #97
(۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۸:۴۹ ب.ظ)'amirrezalo' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من این جوجه قناری رو مدت دو هفته هست که خریدم  همانطور که در عکس میبینید پرهای دور چشمش ریخته و هنوز در نیومده ولی یکی ازچشماش کوچکتر و ابداربنظرمیاد و امروز به این موضوع شک کزدم و عکسش رو دراین تاپیک قرارش میدم تا اساتید ببینن و لطفا نظرشون رو بدن تا خدای نکرده تلف نشه ممنون از پاسختان

سلام
قناري شما احتمالا دچار يك بيماري عفوني هست.در مورد وضع كلي و فضولات (رنگ و حالت)پرنده توضيح بدهيد تا بتوان نظر داد.
اگر فضولات پرنده طبيعي باشد وسبز يا سفيد واسهالي نباشد وفقط چشم دچار عفونت شده باشد در همين تاپيك داروهاي متعددي گفته شده از يكي استفاده كنيد. پرنده را حتما از لحاظ شپشك بررسي كنيد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۰۶:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: keyvan99
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #98
سلام
وضع کلیش طبیعیه اسهال هم نداره فقط یکی از چشماش به نظر کوچیکتره و گاها همون چشم رو نیمه بسته نگه میداره از دیروز هم قطره انتی باکتریال از دامپزشکی گرفتم و شروع به مصرف اون کردم تا ببینیم خدا چی میخواد
۱۳۹۲/۰۳/۱۸، ۰۲:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #99
سلام دوستان خسته نباشین من یه قناری دارم که الان دو هفته ای میشه مریض شده بعضی وقت ها تعادلشو از دست میده و نمیتونه رو پا خودش وایسته و میفته و بال بال میزنه مثل وقتی که میخواد جون بده اما بعد چند لحظه دوباره خوب میشه و مپره روی چوب بست میشینه امروز بعده این دو هفته وقتی میخواستم قناری رو بگیرم تو دست به یه چیز ناراحت کننده پی بردم اونم اینه که چشم سمت راستش نابینا شده وقتی انگشتم رو از قسمت راست قناری بهش نزدیک میکنم اصلا نمیبینه اما واز سمت چپ همین که انگشتم رو یه خورده بهش نزدیک میکنم میپره به نظرتون این نابینا شدن به خاطر همین بیماری یا نه؟واسه درمانش چیکار کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنین.
۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 4
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #100
(۱۳۹۲/۰۴/۱۰، ۱۱:۵۸ ق.ظ)keyvan99 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان خسته نباشین من یه قناری دارم که الان دو هفته ای میشه مریض شده بعضی وقت ها تعادلشو از دست میده و نمیتونه رو پا خودش وایسته و میفته و بال بال میزنه مثل وقتی که میخواد جون بده اما بعد چند لحظه دوباره خوب میشه و مپره روی چوب بست میشینه امروز بعده این دو هفته وقتی میخواستم قناری رو بگیرم تو دست به یه چیز ناراحت کننده پی بردم اونم اینه که چشم سمت راستش نابینا شده وقتی انگشتم رو از قسمت راست قناری بهش نزدیک میکنم اصلا نمیبینه اما واز سمت چپ همین که انگشتم رو یه خورده بهش نزدیک میکنم میپره به نظرتون این نابینا شدن به خاطر همین بیماری یا نه؟واسه درمانش چیکار کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام دوستان کسی راجع به سوال بالا تجربه ای نداره؟
ممنون میشم کمکم کنین
۱۳۹۲/۰۴/۱۹، ۰۶:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپيك جامع بيماري پاي قناري amir_e 945 259,388 ۱۳۹۸/۰۷/۱۹، ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی
  تايپيك جامع پر قناري khalili 256 45,795 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Program maker

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان