زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۲:۳۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع تولك قناري

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تولك قناري
قناری ماده دارم که حدود 7 ماه هست تو تولک هست انواع میوه ها را بهش دادم مولتی ویتامین و..... تا بحال از تولک بیرون نیامده ضمنا خیلی لاغر و بی اشتها هست . ضمنا چند روزی هست که یه جوش زیر نوکش زده اولش فکر کردم ماده هایی دیگه زدنش و خونیش کردن ولی بعد از چند روز متوجه شدم که تبدیل به جوش شده و پرنده های دیگه را جدا کردم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه علت بیرون نیمدن از تولک و جوش چی هست و اگر ابله هست ممکنه در پرنده هایی دیگه بعد از چند روز خودش را نشون بده حدودا 1 ماهی هست که جدا کردم

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، saman2000 ، vahid babayi
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #51
RE: تايپيك جامع تولك قناري
سلام
من احساس میکنم یخورده سر درگم شدید عزیز
به نظر من اشتباه شما اینجاس که  اطلاعاتی درمورد قناری ندارید ورفتی جفت خریدین که جفت هم هسنن
تقریبا میشه گفت سخت ترین مرحله قناری همین جفت زدن  و جوجه گیری که شما اومدین از همین جا شروع کردین 
طبق فرمایشتون شما از قبلشون خبر ندارید از کجا معلوم سالم باشن .شاید مشکل داشتن که رد کردن 
واسه شروع برید جوجه بخرید هم سالمه هم مرحله مرحله جلو میرید یدونه نر ویدونه ماده بخرید از مطالب سایت همین سایت خودمون استفاده کنید اگه سوالی بود همگی درخدمتتون هستیم ومطمئن باشید که موفق  میشید
شما قبل خرید  از دوستان راهنمایی میگرفتین عالی میشد
الان هم اگه امکان تعویضش هست یخورده هم ضرر کردین عیب نداره عوضشون کنید وجوجه بخرید
اگه وقت داشتین یه مدت   کامل انجمن قناری همشو بخونید خیلی مفیده
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۱:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #52
(۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۱:۵۰ ب.ظ)'محمدامين كاوسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظر من اشتباه شما اینجاس که  اطلاعاتی درمورد قناری ندارید ورفتی جفت خریدین که جفت هم هسنن
تقریبا میشه گفت سخت ترین مرحله قناری همین جفت زدن  و جوجه گیری که شما اومدین از همین جا شروع کردین 
طبق فرمایشتون شما از قبلشون خبر ندارید از کجا معلوم سالم باشن .شاید مشکل داشتن که رد کردن 
واسه شروع برید جوجه بخرید هم سالمه هم مرحله مرحله جلو میرید یدونه نر ویدونه ماده بخرید از مطالب سایت همین سایت خودمون استفاده کنید اگه سوالی بود همگی درخدمتتون هستیم ومطمئن باشید که موفق  میشید
الان هم اگه امکان تعویضش هست یخورده هم ضرر کردین عیب نداره عوضشون کنید وجوجه بخرید
موفق باشید

سلام دوست من.
بله همین تصمیم رو دارم که جوجه بخرم البته نمیدونم تو چه فصلی جوجه خرید و فروش می کنن. ولی اینها رو هم نگه میدارم چون همونطور که گفتم بهشون علاقمند شدم و نمیخوام بدمشون دست فروشنده ای که معلوم نیست چطور ازشون نگهداری می کنه.
چیزی که مشخصه اینه که سالم هستن. البته در مورد دستگاه تولید مثلشون تا زمانی که ماده تخم نذاره و تخم ها جوجه نشه نمیشه نظر داد. اما پرنده ای که آب و دون بخوره و بپره و خودش رو سر حال نشون بده یعنی سالمه دیگه. قناری نر تازه پرهاش داره میاد رو فرم. البته وقتی پرهای دور چشمش یکم ریخت خیلی نگرانم کرد ولی اون ناحیه دوباره داره پر میشه.
در هر صورت به شخصه از مطالب این انجمن خیلی استفاده می کنم ولی طبق عادت شخصی که دارم سعی می کنم این استفاده طوطی وار نباشه و به علت هر کاری که انجام میدم پی ببرم.
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۷:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi ، nima aliakbarkhah
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #53
دوست عزيز بايد خدمتتون عرض كنم توضيحاتي كه شما از سايتهاي ويكيپديا و غيره را مطالعه نموديد در خصوص حيوانات و پرندگان وحشي و زندگي در حيات وحش مي باشد.
قناري كه در حال حاضر در تمام دنيا در قفس پرورش مي يابد 180 درجه با قناري بومي جزاير قناري كه به عنوان نسل اوليه همين قناري هاي ما بشمار مي آيند كاملاً فرق دارد. حتي از لحاظ شكل و شمايل ، رنگ و ذائقه و ...
اين قناري كه قرنهاست درون قفس توسط امثال من و شما پرورش يافته بر همين روالي كه در تاپيكهاي انجمن مطالعه نموديد رشد يافته.
شما حتي اگر خواستيد مطالبي علاوه بر اين انجمن را مطالعه بكنيد برويد سراغ منابع پرورش قناري انگليسي و يا حتي چندين كتاب پارسي در زمينه پرورش قناري تاليف دام پزشكان و پرورش دهندگان بنام ايراني كه در بازار موجود است و مي توانيد به آنها نيز استناد كنيد.
ولي من تجربه شخصي ام را براتون بگم يا شايد مفيد واقع شود :
تمامي مطالبي كه در خصوص پرورش قناري از زمان جوجه گي تا بلوغ و جفت زدن قناري و جوجه گيري و الا آخر كه در اين انجمن وجود داره و مطالعه كردم با منابع خارجي كاملاً تطبيق و نتيجه + داشته واسه بنده.
البته من هم با نظر جناب كاووسي موافق ام بهترين مرحله براي پرورش قناري شروع كردن با جوجه 2 الي 3 ماهه است. بدين ترتيب شما با سير مراحل رشد جوجه اطلاعات تون هم بنا به مقتضيات اون رشد پيدا ميكنه.
يه نكته ديگه هم اينكه اكثر افراد كمتر به سراغ قناري بالغ و جفت خورده ميرن مگر در شرايط استثنا مثلاً در فصل جفتگيري و كمبود قناري بالغ نر يا ماده.
در بازار هميشه خريد و فروش جوجه قناري پر رنگ تر و اكثراً به دنبال جوجه مي باشند تا قناري بالغ.

(۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۷:۲۹ ق.ظ)'mohsenz2006' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۵/۱۸، ۱۱:۵۰ ب.ظ)'محمدامين كاوسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
موفق باشید

سلام دوست من.
بله همین تصمیم رو دارم که جوجه بخرم البته نمیدونم تو چه فصلی جوجه خرید و فروش می کنن. ولی اینها رو هم نگه میدارم چون همونطور که گفتم بهشون علاقمند شدم و نمیخوام بدمشون دست فروشنده ای که معلوم نیست چطور ازشون نگهداری می کنه.
چیزی که مشخصه اینه که سالم هستن. البته در مورد دستگاه تولید مثلشون تا زمانی که ماده تخم نذاره و تخم ها جوجه نشه نمیشه نظر داد. اما پرنده ای که آب و دون بخوره و بپره و خودش رو سر حال نشون بده یعنی سالمه دیگه. قناری نر تازه پرهاش داره میاد رو فرم. البته وقتی پرهای دور چشمش یکم ریخت خیلی نگرانم کرد ولی اون ناحیه دوباره داره پر میشه.
در هر صورت به شخصه از مطالب این انجمن خیلی استفاده می کنم ولی طبق عادت شخصی که دارم سعی می کنم این استفاده طوطی وار نباشه و به علت هر کاری که انجام میدم پی ببرم.

معمولاً جوجه قناري هر ساله از اواخر بهمن ماه تا اواخر خرداد ماه در بازار موجوده 
همچنين جوجه هاي بالغ شده نيز در ابتداي پاييز به بازار عرضه مي شوند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۷:۴۶ ق.ظ، توسط رضا شاهيده.)
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۷:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #54
سلام
الان جوجه هست البته دیگه نزدیک بالغ شدنن ولی خب از یه شخص مورد اطمینان بخرید وازش بخایید که جوجه امسال بهتون بوده وان شالله امسال پیش خودتون واسه اول بار جفت برن وجفت نرفته باشن
رنگ قناری هاتون هم زیاد جالب نیست بیشتر دنبال رنگ سفید بعدش پرتقالی وبعدش زرد باشید این سه رنگ پیدا میشه وارزششونبیشتره این جفت بیشتر میتونن وقت گیر باشن
اگه قناری  غیر از اینکه شما فرمایش میکنید باشه مطمئن باشید که مریضه ودیر یازود تلف میشه هر  قناری باید دون ابشو بخوره وتحرک داشته باشه
قناری که نتونه تخم بذاره یا تخم بارور کنه یه عیب بزرگ براش حساب میشه وارزش چندانی نداره امیدوارم که قناری هاتون هرچه زودتر جوجه بدن
اینکه همیشه دنبال دلیل هستین خیلی خوبه بنده هیچ چیزی رو تو زندگیم بدون دلیل دوست ندارم قبول کنم اگه کسی چیزی رو بدون دلیل قبول کنه باید به فهمش شک  کرد ولی بعضی مواقع دلیل روشنه وما نمیتونیم ببینیم مثلا وقتی استاد هیوا فرمایش میکنن که زمان تولک چکار باید کرد تکی باشن یا جفتی همشو توضیح دادن  فرمایش ایشون دلیله دیگه باید انجام داده بشه بعد  سر فرصت اگه خاستین دلیل اینکه چرا پرنده تولک میشه یا چرا پر میریزه وپرهاش چجور میریزه رو پیدا کنید چون زمان که بگذره دیگه به عقب نمیشه آورد تابستون وفصل تولک که بگذره دیگه گذشته وپرنده هی که تو این فصل تولک واستراحت نباشه فصل رو گم میکنه وعقب میمونه
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۷:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #55
سلام
يك بار ديگه تكرار مي كنم علم پرنده شناسي يه علم تجربي هست.من خودم به همه دوستان توصيه مي كنم تابستون به پرنده هاتون استراحت بدين وبذارين تولك بشن چون اعتقاد 100 درصد دارم كه بايد اينطور باشه ولي خودم از تجربه دست بر نمي دارم وامتحان مي كنم.در دو سال متفاوت دوجفت متفاوت را پاي جوجه كشي نگه داشتم .امسال از لانه 4و5تخمه فقط يك جوجه سالم متولد شد وسه تا تخم پوچ و5تا جوجه كامل شده ودر نيامده ودفعه قبلي از سه لانه هر كدام 3تخمه فقط 4جوجه نصيبم شده وسرجمع از 21 تخم فقط 4 جوجه توانستن از تخم دربيان ورشد كنن وسيله خنك كننده هم در حدي كه خودمون استفاده مي كنيم براشون روشن بوده.خوب هر كسي اهل اينه كه چشم بسته حرف قبول نكنه خودش بره تجربه كنه ولي لطفا نياد بگه جاهاي ديگه اينجور و...چرا؟ چون همون خارجي ها هم زحمت كشيدن وعرق ريختن تا حاصل زحماتشون شده اين ومطالبي كه دوستان اينجا مطرح مي كنن  همين طور.تمام مطالبي كه در مورد تولك جاهاي ديگه هست اينجا كلا بيان شده فقط بايد اهلش پيدا بشه وبخونه تا بفهمه.كسي كه نتونه فرق مثال زدن با بيان كردن يك مساله خاص را بفهمه خيلي كار داره تا قناري باز بشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۸:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #56
من خدا راشاهد میگیرم که تمامی دوستانی که تو انجمن جواب شمارو میدن فقط میخوان شما موفق باشید اینها هیچکدام چشم داشت مالی ندارند که اگر داشتند وقت و هزینه ی خود را برای تعالی من و شما بی تجربه نمیذاشتن من به کمک همین دوستان همین دو زار دانسته رو بلدم.یکی از دوستان تو این انجمن به نام ahmadreza8800تازه میخواست قناری بخره خودش به من زنگ زد اومد خونمون من قناری هایی که مناسبش بود رو نشونش دادم و خودش انتخاب کرد اکثر شبا هم باهم تو وایبر صحبت مبکنیم و تا حد امکان کمکش میکنم حتی باهم رفتیم بازارپرندگان ۲تا گلسر هم انتخاب کردیم باهم براشون.شما هم خودت تنها دنباله خرید و اینها نباش یه با تجربه تو این کار رو کنار خودت داشته باش.
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۹:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #57
سلام رفقا سه تا سوال دارم. اول اینکه دوره پر ریزی چه مدت اصولا طول میکشه? یه قناری به اسم نر خریدم طرف گفت هنوز تخت نکرده و نمیخونه. الان بیشتر از دوماهه که اوردمش و حدود ۲ هفته بعد از خرید پرهاش شروع کرد به ریزش و هنوزن ادامه داره ولی بنظرم کم شده. حالا سوالم اینه که اگه فرضا تا دوهفته دیگه پر بریزه طبیعیه? و تولک رفتن و پر ریزی چطوری باید باشه? ینی قناری مثه جوجه کچل میشه یا نه تغییر محسوسی تو ظاهرش ایجاد نمیشه? چون این با اینکه حدود ۲۰تا شاه پر و ۱۵۰ تا ۲۰۰ تا پر ریز ریخته از بدنش اما اصلا چیزی نشون نمیده که پرهاش ریخته و کم شده.
سوال بعدیمم اینه که اولا تخت نکرده ینی چی? و چه مدت طول میکشه تا بخونه. البته اگه کلاه سرم نرفته باشه و نر باشه
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۹:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
ارسال: #58
سلام
بله طبیعی هست ومشکلی نداره 
اگه یه لک طبیعی باشه وشریطش هم خوب باشه 40 تا 60روز طول میکشه همینکه پرمیریزه پرهای جدید هم رشد میکنن ولی باید پرهای جدید کامل  رشد کنن  و ریشه پر شیره نباشه (خیس نباشه) این موقه بهش میکنن کامل تخت کرده 
تخت کردن یعنی پرهای جدید رشد کامل خودشونو کرده باشن 
پرریزی هم اول که شروع میشه کم پرمیریزه بعد کم کم پریزیش بیشتر میشه بعد دوبار کم میشه تا اینکه قطع میشه 
اگه پریزی خوبی داشته باشه زمانی که آبتنی میکنه ویا اینکه توجه کنید معلومه که پرهاش کم شده وپر کوجیک جدید داره 
آبتنی حتما بهش بدین
باید کامل تخت کنه بعد کم کم شروع به ریزه خونی میکنه وبا گذشت زمان صداش بلند تر سفت تر میشه تا اینکه مست میشه واین بستگی به تغذیه داره گه خوب رسیدگی بشه  به موقه مست میشه اگه رسیدگی نشه که ....
آرش جان چرا شما همیشه تو جنسیت قناری های که میخرین شک دارین آقا از یه جا مطمئن بخرین
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۹:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #59
محمد جان همش دوتا قناریه :-D اگه میبینی هر دفعه توضیح دقیق میدم واسه اینه که دوستانی که به اندازه شما در جریان خریدم نیستن دقیق وضعیت قناریمو بدونن واسه همین هربار میگم خریدم و اینجور و اونجوره تا اطلاعات مشاور کامل باشه :-) این دوموردم اولیش از بیشرفی همسایه بود که اونجوریه و بعد یک سال هنوز هیچ قناری بازی نفهمیده نره یا ماده و دومی هم باز یه آشنا که خدا براش نسازه گفت اینو ببر ۲ماه دیگه سوت بلبلی میزنه الان داره میشه ۳ ماه خدا شاهده هنوز جیک جیکم نمیکنه... میخوره و میخوابه و منم وابستش شدم با اینکه میتونم اما دلم نمیاد پسش بدم!!!
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۱۱:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #60
آرش جان اینجا بحثش نیس اما فصل خوبی واسه آواز نیست اما اگه نر بودن باید یه سر دهنی میزد.شاید ماده ی سن و سال دار باشن.یا شاید نر باشن ولال.چون قناری لال هم داریم که کمه اما هست.
غیر از دو حالت نیست
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۱۱:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان