زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۵:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع تولك قناري

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تولك قناري
قناری ماده دارم که حدود 7 ماه هست تو تولک هست انواع میوه ها را بهش دادم مولتی ویتامین و..... تا بحال از تولک بیرون نیامده ضمنا خیلی لاغر و بی اشتها هست . ضمنا چند روزی هست که یه جوش زیر نوکش زده اولش فکر کردم ماده هایی دیگه زدنش و خونیش کردن ولی بعد از چند روز متوجه شدم که تبدیل به جوش شده و پرنده های دیگه را جدا کردم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه علت بیرون نیمدن از تولک و جوش چی هست و اگر ابله هست ممکنه در پرنده هایی دیگه بعد از چند روز خودش را نشون بده حدودا 1 ماهی هست که جدا کردم

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، saman2000 ، vahid babayi
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #81
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
سلام من یه جفت قناری دارم که از اول باهم جفت بودن وقتی هم آوردیم انقدر آماده نشون میدادن که براشون لونه گذاشتیم قناری هم تخم گذاشت ولی بعد از چند روز متوجه شدیم که تخما نطفه نداره تا چند وقت پیش هم کنار هم بودن ولی پرهای پشت گردن ماده همش ریخته منم از هم جداشون کردم و سعی کردم که سردشون کنم ولی ماده رو هر کاری میکنم بره تولک نمیره از کاسنی و تخم کاهو و کلم هم استفاده کردم فایده ای نداشت پرهای دمش رو هم کشیدم بازم جواب نداد اگه امکان داره لطفا منو راهنمایی کنین
۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #82
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
الان فصل مستی نیستش.
شما بندازش تو پرون قاطی ماده ها دیگه از مستی میفته.اگه امکان این کارو نداری نذار صدای نر رو بشنوه و دون مخلوطی بدید که تخم کاهوش زیاد باشه.عرق کاسنی یک سوم جا آبی بریزید تا سه روز بدید.
من کشیدن دم رو توصیه نمیکنم چون حیوون دردش میاد و گناه داره.کارهایی که گفتم رو بکنید صددرصد از مستی میفته در ضمن در اطاقی که میذارید سعی کنید شرایط فصل از نظر دما روشنایی داشته باشه تا با این مشکل مواجه نشید.
موفق باشی
۱۳۹۳/۰۶/۰۵، ۰۴:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، meisam_th1980 ، gholizadeh ، mohsenb150 ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #83
RE: تايپيك جامع تولك قناري
سلام
يكي از دوستان توصيه كردن كه قناري را شب بيرون بگذاريم و روز بذاريم سرجاي قبليش.( يادم نيست كجا خوندم ولي به احتمال زياد جناب هيوا اين توصيه را كردن).  من با قناري نرم سه شب اين كار را كردم هم شاهپر ريخته وهم مقدار زيادي پر نرمه ولي هنوز مست مي خونه.ماده را هم ديشب گذاشتم توي حياط .نتيجه را بعدا اعلام مي كنم.همين دوتا قناري را يك هفته عرق كاسني دادم تكون نخوردن.قبلا با عرق كاسني همين نر تولك ميشد ولي الان از بس كه مسته با هيچ چيز تولك نميشه.دم ماده را كشيدم گذاشتم يه جايي كه حدود 33 درجه روزها گرم ميشه وصداي نر بهش نمي رسه بازهم تخم هرز گذاشت.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۷:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، gholizadeh ، shahabbatista ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

?????????
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #84
سلام دوستان من یه قناری پرتغالی دارم رنگ نیومده از چه راه هایی میشود قناریمو ببرم تولک تا رنگ بیاد ممنون.
۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: taghinaghi53@yahoo.com ، vahid babayi
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #85
ببینید اگه خودش یه بار تولک شده و صاف کرده اگه شما هم ببریش تولک لک تو لک میکنه و خیلی اذیت میشید.اما اگه نشده بذارید به صورت طبیعی تولک شه وگرنه استاد بخشی و هیوا راهی رو گفتن که شب ها به مدت سه شب بذاریدش بیرون و صبح بیارید تو.آقای بخشی هم جواب گرفتن.
۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۳:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 98
99 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #86
(۱۳۹۳/۰۶/۰۶، ۰۲:۳۰ ب.ظ)'alijafari00' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه قناری پرتغالی دارم رنگ نیومده از چه راه هایی میشود قناریمو ببرم تولک تا رنگ بیاد ممنون.

با سلام خدمت دوستان :
تولکی رو نمیشه به قناری تحمیل حتما حتما حتما باید خودش بخواد و خودش بره تولک ...  این رو یک پرورش دهنده قناری در گرگان آقای {...} بهم اثبات کرده... و همه ی کار هایی رو که میکنن که قناری بره تو لک یک تلقین به خودمون و پرنده ست  و با تولکی که قناری خودش بخواد و بره خیلی خیلی فرق داره و شما که بحثتون روی رنگ قناریه باید بزاری تا خودش بره تولک واگه اجباری با دونه و عرق کاسنی و ... بره تو لک رنگ که نمی گیره هیچ کم رنگ تر هم میشه...

۱۳۹۳/۰۶/۰۷، ۱۰:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، mohsenz2006 ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #87
سلام
من هم به اين نتيجه رسيدم قناري كه بخواد تولك بشه خودش به موقع خودش تولك ميشه فقط كافيه شرايط لازم در همون ماه را براش فراهم كنيم مثلا با پايان خردادماه جفت ها از هم جدابشن وساعت خوابشون زياد وتغذيشون سبك تر بشه ودما هم بالاتر بره.حالا اگر خودشون بخوان تولك ميرن وگرنه هيچ راهي نداره.ماده قناري من يك ماهه هر كاري كه ميشد براش انجام دادم تا تولك بشه ولي ديروز از زور مستي مي خوند وبراي سهره تاتي ميداد.واقعا من خندم گرفته بود

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۶/۰۸، ۰۶:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

?????????
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #88
هر راهی هس بگیدید لطفا تا قناریمو ببرم تو لک
۱۳۹۳/۰۶/۱۰، ۰۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #89
ببین دوست من.
این تجربه ی امسال منه.یه ابلغ دارم که تا خیلی مست بود.هرچند که با دوتا ماده هم جفتش زدم اما بازم تو مکتیر مست خونی میکرد من خیلی نگران تولکش بودم حتی تو مرداد هم شلاقی میخوند اما از اواسط مرداد نم نم خودش تو لک شد چون من همه چیزرو استاندارد قرار مبدادم و حتی تازه هوارم خنک کرده بودم یکم قناری دیگم صاف کنن که تولک شد اینم الان دمش هم افتاده و داره در میاد.اگه شرایط طبیعی و استاندارد باشه خودش تولک میشه.الان لک اجباری کار به صلاحی نیست اجازه بده قناری هات روند طبیعیشون رو سپری کنن
۱۳۹۳/۰۶/۱۰، ۰۲:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

محصل
سپاس‌ها: 71
61 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #90
با سلام 
من چهارتا جوجه هامو که داشتن ریزخونی میکردن و پر هاشونو کامل کردن از پرون در اوردم و توی قفس تکی گذاشتم . دوتاشون که چغندری بودن پر ریزی نکردن ولی طلائیه و سفیده رفتن تو پر ریزی . دوباره که می زارمشون تو پرون بعد از یک هفته پر ریزیشون قطع میشه . بنظرتون چکار کنم . میتونم تا سفت خونیشون تو پرون نگهشون دارم.
۱۳۹۳/۰۶/۱۱، ۰۶:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان