زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۱۱:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تايپيك جامع تولك قناري

کاربر اخراجی سایت

وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
20 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #1
تايپيك جامع تولك قناري
قناری ماده دارم که حدود 7 ماه هست تو تولک هست انواع میوه ها را بهش دادم مولتی ویتامین و..... تا بحال از تولک بیرون نیامده ضمنا خیلی لاغر و بی اشتها هست . ضمنا چند روزی هست که یه جوش زیر نوکش زده اولش فکر کردم ماده هایی دیگه زدنش و خونیش کردن ولی بعد از چند روز متوجه شدم که تبدیل به جوش شده و پرنده های دیگه را جدا کردم اگه کسی میتونه لطفا کمک کنه علت بیرون نیمدن از تولک و جوش چی هست و اگر ابله هست ممکنه در پرنده هایی دیگه بعد از چند روز خودش را نشون بده حدودا 1 ماهی هست که جدا کردم

با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۰۵:۱۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، saman2000 ، vahid babayi
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #61
RE: تايپيك جامع تولك قناري
سلام
آقا آرش بيا تو قسمت تغذيه تا بهت بگم چي بهش بدي كه اگر نر باشه دهنش باز بشه.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۱۲:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 110
97 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #62
میدونم چون محمدجان پرسید گفتم توضیح بدم :-) یکیش که کلا جوجه بود وقتی گرفتم... اینیکی هم چندان سن دار نیست ولی پر ریزیش و دائم یه پایی بودنش و سکوت محضش رو اعصابه. الان دوماهه. البته حس میکنم پر ریزش کم شده
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۱۲:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #63
(۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۱۲:۲۳ ب.ظ)'AArash' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میدونم چون محمدجان پرسید گفتم توضیح بدم :-) یکیش که کلا جوجه بود وقتی گرفتم... اینیکی هم چندان سن دار نیست ولی پر ریزیش و دائم یه پایی بودنش و سکوت محضش رو اعصابه. الان دوماهه. البته حس میکنم پر ریزش کم شده

سلام
سه روز پشت سر هم توي آبش عرق كاسني بريز.نصف آب ونصف عرق كاسني

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۱۲:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 399
300 سپاس گرفته‌شده در 114 ارسال
ارسال: #64
(۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۷:۵۴ ق.ظ)'محمدامين كاوسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
الان جوجه هست البته دیگه نزدیک بالغ شدنن ولی خب از یه شخص مورد اطمینان بخرید وازش بخایید که جوجه امسال بهتون بوده وان شالله امسال پیش خودتون واسه اول بار جفت برن وجفت نرفته باشن
رنگ قناری هاتون هم زیاد جالب نیست بیشتر دنبال رنگ سفید بعدش پرتقالی وبعدش زرد باشید این سه رنگ پیدا میشه وارزششونبیشتره این جفت بیشتر میتونن وقت گیر باشن
اگه قناری  غیر از اینکه شما فرمایش میکنید باشه مطمئن باشید که مریضه ودیر یازود تلف میشه هر  قناری باید دون ابشو بخوره وتحرک داشته باشه
قناری که نتونه تخم بذاره یا تخم بارور کنه یه عیب بزرگ براش حساب میشه وارزش چندانی نداره امیدوارم که قناری هاتون هرچه زودتر جوجه بدن
اینکه همیشه دنبال دلیل هستین خیلی خوبه بنده هیچ چیزی رو تو زندگیم بدون دلیل دوست ندارم قبول کنم اگه کسی چیزی رو بدون دلیل قبول کنه باید به فهمش شک  کرد ولی بعضی مواقع دلیل روشنه وما نمیتونیم ببینیم مثلا وقتی استاد هیوا فرمایش میکنن که زمان تولک چکار باید کرد تکی باشن یا جفتی همشو توضیح دادن  فرمایش ایشون دلیله دیگه باید انجام داده بشه بعد  سر فرصت اگه خاستین دلیل اینکه چرا پرنده تولک میشه یا چرا پر میریزه وپرهاش چجور میریزه رو پیدا کنید چون زمان که بگذره دیگه به عقب نمیشه آورد تابستون وفصل تولک که بگذره دیگه گذشته وپرنده هی که تو این فصل تولک واستراحت نباشه فصل رو گم میکنه وعقب میمونه
موفق باشید

ممنونم دوست عزیز. ترجیح میدم صبر کنم و اواخر بهمن ماه اقدام به خرید جوجه کنم. عجله ای برای این کار ندارم.
در مورد ارزش قناری ها اگه منظورت ارزش ریالی هست واقعا برام اهمیت نداره. طبیعتا من در آینده قناری های زیباتر و گرون قیمت تری خواهم خرید ولی در وهله اول قناری رو به چشم یه قناری نگاه می کنم و کاری به رنگ و نژادش ندارم و این دو قناری هم مثل هر پرنده دیگه ای نیاز به رسیدگی و مراقبت دارن.
برای تولک رفتنشون تصمیم گرفتم در طول روز چندین ساعت (چهار تا پنج ساعت وبه مرور که هوا خنک تر میشه بیشتر) اونا رو تو بالکن بذارم. بالکن ما از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر آفتاب گیر هست و من امروز یه پارچه روی قفس انداختم طوری که آبخوری و دانه دان و قسمتی از قفس آفتاب نتابه. یه ظرف آبتنی هم گذاشتم که اگه گرمشون شد آبتنی کنن. همین کارو هم می کردن و به ندرت از گرما نوکشون رو باز می کردن. گاهی نسیم ملایمی هم میوزید.
دماسنجی رو که توی قفس و در قسمتی که سایه بود قرار داده بودم، درجه 36 - 37 رو نشون میداد و برای تولک رفتن قناری گفته میشه دمای 30 تا 35 درجه مناسب هست.
من فکر نمیکنم این شرایط طوری باشه که این دو قناری توش تلف بشن ولی به نظرم برای گم نکردن فصل و تولک رفتن، این شرایط میتونه مفید باشه.
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #65
سلام
تغذیشو طبق فصل تولک تنظیم کن 
ودرمورد اینکه تنها باشن یا جفتی پیش هم باشن حتما مطالعه کنید
اساتید سایت اینکه تکی باشن رو تایید میکنن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۱۲:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، meisam_th1980 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #66
(۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۸:۱۱ ق.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
يك بار ديگه تكرار مي كنم علم پرنده شناسي يه علم تجربي هست.من خودم به همه دوستان توصيه مي كنم تابستون به پرنده هاتون استراحت بدين وبذارين تولك بشن چون اعتقاد 100 درصد دارم كه بايد اينطور باشه ولي خودم از تجربه دست بر نمي دارم وامتحان مي كنم.در دو سال متفاوت دوجفت متفاوت را پاي جوجه كشي نگه داشتم .امسال از لانه 4و5تخمه فقط يك جوجه سالم متولد شد وسه تا تخم پوچ و5تا جوجه كامل شده ودر نيامده ودفعه قبلي از سه لانه هر كدام 3تخمه فقط 4جوجه نصيبم شده وسرجمع از 21 تخم فقط 4 جوجه توانستن از تخم دربيان ورشد كنن وسيله خنك كننده هم در حدي كه خودمون استفاده مي كنيم براشون روشن بوده.خوب هر كسي اهل اينه كه چشم بسته حرف قبول نكنه خودش بره تجربه كنه ولي لطفا نياد بگه جاهاي ديگه اينجور و...چرا؟ چون همون خارجي ها هم زحمت كشيدن وعرق ريختن تا حاصل زحماتشون شده اين ومطالبي كه دوستان اينجا مطرح مي كنن  همين طور.تمام مطالبي كه در مورد تولك جاهاي ديگه هست اينجا كلا بيان شده فقط بايد اهلش پيدا بشه وبخونه تا بفهمه.كسي كه نتونه فرق مثال زدن با بيان كردن يك مساله خاص را بفهمه خيلي كار داره تا قناري باز بشه.

این صحبت های شما دقیقا صحت نظرات من رو تأیید میکنه که تمامی روش های نگهداری از پرندگان توسط افرادی (چه خارجی وچه ایرانی) تدوین شده که به دنبال به حداکثر رسوندن بازدهی جوجه کشی و به طبع اون افزایش درآمد خود بودن وگرنه چیزی که شما میگی اصلا غیر طبیعی نیست. در خود طبیعت هم یک جفت پرنده در طول سال بیشتر از یکی دو جوجه رو نمی تونن بزرگ کنن و تخم ها به دلایل مختلف یا از بین میره یا خورده میشه و یا جوجه ها به دلیل عدم تغذیه مناسب از بین میرن.
از رو جمله آخرتون هم به دلیل شخصی نشدن بحث میگذرم چون نه حوصله اش رو دارم نه وقتشو.
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، vahid babayi
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #67
ببینید محسن عزیز شما از صحبت هایهمه ی ما همون چیزیرو برداشت میکنید که دوست دارید بشنویدکه نباید اینطور باشه.
استاد بخشی منظورشون اینه که تو فصل خارج از جفت گیری که مرسومه این کار رو انجام دادن که نتیجه ی مطلوبی براشون به ارمغان نیاورده.
در ارتباط با قناری ما نمیتونیم بگیم که توطبیعت فلان است و چنان است و...
قناری کاملا یک پرنده ی قفسی است که عادات و شرایط قفسی بودن رو داره.و اصلا نمیشه با طبیعت مقایسه کرد.
برعکس اگر شما راجع به سهره،گلبسر ،انواع بلبل ها واین دست پرنده ها بحث میکردید میشد با استناد به طبیعت حرفمون رو پیش ببریم و عمل کنیم.
من خیلی حوصله دارم توامر صحبت راجع به قناریو پرنده و حتی اگه شما بارها با سخنانت حرفای منو نقض کنی من بازهم به شما جواب میدم چون عشق من بهم اجازه نمیده دست بکشم و میدونم شما هم با تجاربی که به دست میاری به ما کمک خواهی کرد.و این رو هم اضافه کنم که من رو حرف ها و نظرات شما فکر میکنم و گاهی حتی راجع به مطالب شما مطالعه میکنم که بتونم جوابی بهتون بدم که کمکتون کنه.
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenz2006 ، هیوا ، meisam_th1980 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #68
(۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۲:۱۸ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببینید محسن عزیز شما از صحبت هایهمه ی ما همون چیزیرو برداشت میکنید که دوست دارید بشنویدکه نباید اینطور باشه.
استاد بخشی منظورشون اینه که تو فصل خارج از جفت گیری که مرسومه این کار رو انجام دادن که نتیجه ی مطلوبی براشون به ارمغان نیاورده.
در ارتباط با قناری ما نمیتونیم بگیم که توطبیعت فلان است و چنان است و...
قناری کاملا یک پرنده ی قفسی است که عادات و شرایط قفسی بودن رو داره.و اصلا نمیشه با طبیعت مقایسه کرد.
برعکس اگر شما راجع به سهره،گلبسر ،انواع بلبل ها واین دست پرنده ها بحث میکردید میشد با استناد به طبیعت حرفمون رو پیش ببریم و عمل کنیم.
من خیلی حوصله دارم توامر صحبت راجع به قناریو پرنده و حتی اگه شما بارها با سخنانت حرفای منو نقض کنی من بازهم به شما جواب میدم چون عشق من بهم اجازه نمیده دست بکشم و میدونم شما هم با تجاربی که به دست میاری به ما کمک خواهی کرد.و این رو هم اضافه کنم که من رو حرف ها و نظرات شما فکر میکنم و گاهی حتی راجع به مطالب شما مطالعه میکنم که بتونم جوابی بهتون بدم که کمکتون کنه.

دوست عزیز، اتفاقا من با همه حرف هایی که شما دوستان تا اینجا زدین متقاعد شدم که ما آدم ها بعنوان کسانی که مسئولیت نگهداری از این پرنده رو قبول کردیم وظیفه داریم علاوه بر فراهم آوردن تغذیه و بهداشت مناسب برای اونها، شرایطی رو هم براشون فراهم کنیم که تغییر فصول سال رو هم حس کنن تا شرایط فیزیولوژیکی و بیولوژیکی بدن اونها به هم نریزه و در این باره بحث اضافه تری ندارم. با این حال معتقدم این ماییم که با آوردن اونها تو آپارتمان باعث تداخل در زندگی طبیعی اونها میشیم وگرنه همین قناری اهلی هم برگرده تو طبیعت، مطمئنا تو فصل خودش و به موقع تولک میره.
بازم ممنون از شما و بقیه اساتید و دوستان گرامی
۱۳۹۳/۰۵/۱۹، ۰۳:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، meisam_th1980 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #69
چطوری میشه فهمید که یه پرنده تولکش رو شروع کرده یا نه؟ از پرهایی که کف قفس میریزه؟ این پرها معمولا در طول یک روز کمه یا زیاد؟ یا اینکه رفتار پرنده هم تغییر می کنه؟
اگه این سؤال قبلا جواب داده شده لطفا لینک بدین.
ممنون.
۱۳۹۳/۰۵/۲۰، ۰۵:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #70
سلام
که پرنده تولک شده باشه
اول پر نرمه میریزه خیلی کم بعد کم کم پریزییش بیشتر میشه یعنی تعداد بیشتری در روز پرمیریزه وبعد از شاهپراش ریخته میشه
وتو طول روز هم پف میکنه وکم تحرکه میشه
تعداد پر های که  تو طول روز  میریزه هم بستگی داره تو چر مرحله ی از تولک باشه
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۵/۲۰، ۰۸:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hidrane ، محمدمهدی ، هیوا ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان