زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۱۱:۱۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

تغذيه زمان تولک قناري

*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 139
139 سپاس گرفته‌شده در 55 ارسال
ارسال: #1
تغذيه قناري در زمان تولك رفتن
سلام به همه دوستان

ميشه لطفا يه جمع بندي كلي از تغذيه قناري واسه زمان تولك رفتن بذاريد؟
در ضمن هرچي غذاها طبيعي تر باشن بهتره چون من خيلي به غذاهايي مثل مولتي ويتامين و ... اعتقادي ندارم و كلا اينجا نسبت به شهرهاي ديگه كمتر گير مياد

و يك سوال ديگه قناري من 2 روزه كه ميبينم پرهاش داره ميريزه . جنب و جوشش هم كمتر شده و خيلي كمتر هم ميخونه حتي خودش كمك ميكنه پرهاشو بكنه
به نظر شما تو لك رفته؟
آخه هنوز نه فصلش رسيده نه آنچنان هوا گرم شده!!
اما بقيه قناري هام اينطوري نشدن

ممنون ميشم راهنمايي كنيد در دو مورد
۱۳۹۰/۰۲/۰۸، ۱۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

محصل...
سپاس‌ها: 89
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #41
RE: تغذيه زمان تولک قناري
وقتی تو لک هستن از هفت تخم شامل ترکیبات زیر هفته ای یبار مقدار کم استفاده کردن مشکلی نداره؟
تخم شلغم200گرم/ تخم کاهو200گرم/تخم خرفه 250 گرم/تخم گشنیز 100/شاهدانه 50گرم/کلم قمری100/منداب100
۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۰۴:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #42
از پرنده فروشی هفت تخم معتدل بگیر و تو سه شصتی از اون نیم شصتی تخم کاهو وخرفه اضافه کن خنک میشه و خوبم هست
۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۰۵:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #43
سلام
تخم كاهو توي اين فرمول 400 گرم باشه.البته وقتي گرما به اوج خودش ميرسه بايد از مخلوط تخم كاهو+تخم كلم+تخم خرفه+ارزن استفاده كنيد.يك دانه هم به اسم مرمرشك وجود داره كه اون هم توي چهار تخم خنك اينجا وجود داره ولي از جاهاي ديگه خبر ندارم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۳/۲۵، ۰۶:۴۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 121
223 سپاس گرفته‌شده در 77 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۳/۰۳/۲۴، ۰۴:۲۹ ب.ظ)'seraj' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی تو لک هستن از هفت تخم شامل ترکیبات زیر هفته ای یبار مقدار کم استفاده کردن مشکلی نداره؟
تخم شلغم200گرم/ تخم کاهو200گرم/تخم خرفه 250 گرم/تخم گشنیز 100/شاهدانه 50گرم/کلم قمری100/منداب100

سلام
درتکمیل حرف دوستان،شما هر تغذیه ای رو انتخاب کنی چه درست چه غلط باید ادامش بدی
........
تخم منداب برای چرب کردن اندام های داخلی پرنده ی ماده استفاده میشه،اونم به مقدار کم،برای اینکه تحم نپیجه تو شکمش
تخم شاهدانه هم از دانه های گرم و چرب هستش که برای آماده سازی پرنده در اواخر شهریور اضافه کنید بهتر هستش
.......
درمورد گفته ی آقا شهاب هم اصلا به مخلوط پرنده فروشی ها اعتماد نکنید.اینو میگم چون شما به نظر تازه کار میاید و هنوز نمیتونید مخطول خوب رو تشخیص بدید،اما آقا شهاب استاد ما هستن و مرغوبیت مخلوط رو مطمئنا تشخیص میدن.100درصد استثنا هم داره،اما خب من که تو مشهد هنوز مخلوط خوب ندیدم تو مغازه ها(بعضا دیدم به جای مخلوط نوشته بود : مخلود قناری)خب خودتون قضاوت کنید.
اما با اضافه کردن کاهو و خرفه بهتر میشه ولی خب معلوم نیست چه مخلوطی گرفتید.
......
اگه همینجا یکم بگردید مخلوط مناسب رو پیدا خواهید کرد.
.....
ببخشید طولانی شد
۱۳۹۳/۰۳/۲۵، ۰۶:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: seraj ، shahabbatista ، محمدمهدی ، هیوا
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #45
اقای رحیم زاده به من لطف دارن.من اینجا با یه سله دوست هستم و همچنین نمایشگاه فدایی مخلوط های فصلیش واقعامناسبه.کسانی که تهران هستند حتما از اونجا تهیه کنن چون دان هاش مونده هم نیست و نسبتش تقریبا کامله.ضمن مخلوط های فصلی مخلوط معتدل هم داره که من معمولا اونو میگیرم و سرد و گرم میکنم...منم با نظر اقای رحیم زاده موافقم.دوستم یه مخلوط گرفته بود ۷۰% منداب بود من خندم گرفته بود تو مغازش مونده باشرو باهم قاطی میکنه میفروشه.

محمدمهدی در تاریخ ۱۳۹۳/۰۳/۲۶ نوشته:

سلام
آقا شهاب عزيز من كلمات غلط نوشته شما را اصلاح كردم اما بعد از كلمه مغازه معني باشرو را نتونستم تشخيص بدم.لطفا خودتون اصلاحش كنيد.

۱۳۹۳/۰۳/۲۵، ۰۸:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: rahimzade74
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 22
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #46
سلام دوستان  
امیدوارم حالتون خوب باشه  میشه یه برنامه غذایی  برام بزارید که به قناریم بدم اخه از روزی که گرفتمش هنوز پرهاش ساف نشده 
 دونی هم که بهش میدم پرنده فروش خودش داد تخم کتان هست و یه تخم ریز مشکی  با یه قهوه ای هم مخلوط داره که نمی دونم چی هست خودمم یه کم ارزن بهش اضافه کردم  براش هفته ای یه بار تخم مرغ اب پز می دم یه بارم گندم جوانه زده  میوه هم هرچی برسم کمی میزارم مثل زردالو و سیب و هندونه  پودر مولتی ویتامین هم هفته ای یه روز  حالا شما دوستان بزرگوار هرچی  کم و زیاد داره بگید ممنونم ازتون 
۱۳۹۳/۰۳/۲۶، ۱۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #47
(۱۳۹۳/۰۳/۲۶، ۱۱:۱۸ ق.ظ)'ahoura' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان  
امیدوارم حالتون خوب باشه  میشه یه برنامه غذایی  برام بزارید که به قناریم بدم اخه از روزی که گرفتمش هنوز پرهاش صاف نشده  دونی هم که بهش میدم پرنده فروش خودش داد تخم کتان هست و یه تخم ریز مشکی  با یه قهوه ای هم مخلوط داره که نمی دونم چی هست خودمم یه کم ارزن بهش اضافه کردم  براش هفته ای یه بار تخم مرغ اب پز می دم یه بارم گندم جوانه زده  میوه هم هرچی برسم کمی میزارم مثل زردالو و سیب و هندونه  پودر مولتی ویتامین هم هفته ای یه روز  حالا شما دوستان بزرگوار هرچی  کم و زیاد داره بگید ممنونم ازتون 

سلام
بسته به نژاد پرنده تغذیه فرق میکنه
--------
دونی که خود مغازه دار داد رو ندید.
توی فروم یکم جست و جو کنید به نتایج خوبی میرسید.چون مفصل هستش و نمیشه اینجا گفت
---------
آقا شهاب» گفتم 100درصد استثنا هم داره.من که مشهد هنوز دان خوب ندیدم.جز یه مغازه که اونم جمع کرد و رفت

۱۳۹۳/۰۳/۲۶، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، shahabbatista ، Iman Imany
**
عضویت ویژه

lisans
ارسال: #48
با پوزش از آقاي بخشی چون با موبایل تایپ کردم اشتباه زیاد داشت.منظورم این بود که هرچیزی که تو مغازه مونده باشه را باهم قاطی میکنن و میفروشن

محمدمهدی در تاریخ ۱۳۹۳/۰۳/۲۷ نوشته:

آقا شهاب من شاگرد بچه هاي سايت هستم.با عرض معذرت كلمه استاد را به آقا تبديل كردم.ممنون از لطف شما

۱۳۹۳/۰۳/۲۶، ۰۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 22
25 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #49
سلام قناریم رسمی معمولیه  پرتقالی هم هست 
به توجه به گفته شما یعنی دونی که نژاد رسمی می خوره با دونی که مثلا گلاستر ییا جیبر می خوره فرق می کنه ی
یعنی چی  میشه بیشتر توضیح بدین 

۱۳۹۳/۰۳/۲۶، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #50
(۱۳۹۳/۰۳/۲۶، ۰۱:۲۰ ب.ظ)'ahoura' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام قناریم رسمی معمولیه  پرتقالی هم هست 
به توجه به گفته شما یعنی دونی که نژاد رسمی می خوره با دونی که مثلا گلاستر ییا جیبر می خوره فرق می کنه ی
یعنی چی  میشه بیشتر توضیح بدین 

سلام مجدد
دون فرقی نداره بلکه میزان ترکیب دان های مختلف فرق داره
-----
قناری رسمی رو اگه بهش ارزن خالی هم بدید جوجه هم میده حتی
اما رسمی کشیده غذای چرب تری نسبت به بقیه پرنده ها باید بخوره
قناری های درشت مثل فری هم نیازمند غذای تکمیل تری هستند.غذای تقریبا چرب
قناری جیبر نباید غذای گرمی داشته باشه چون به محض خوردن پاهاش زخم میشه
قناری های نژاد رنگی غذای رنگی میخوان
----
بعضی دانه ها چرب هستند مثل کاپچه،شاه دانه،کلم،نیجر،برزک،کنجد
که طبیعتشون هم اکثرا گرم هستش و استفاده ی بی رویه باعث مریضی گرمی میشه و در موارد بسیار حاد به چشم قناری هم صدمه میزنه
.............
تخم کاهو،خرفه و ...از تخم های سرد  سبک هستند.مخلوط قناری جیبر شامل مقدار زیادی تخم کاهو هستش
.......
قناری رسمی برای غذای همیشگیش من پیشنهاد میکنم 2واحد کتان +1واحد ارزن ریز
هفته ای دوبار خیلی کم غذای تخم مرغی +هویج
هفته ای دو بار سبزیجات
هفته ای دوبار مخلوط معتدل
هفته ای یه بار هم آبتنی
---------
برای قناری معمولی همینا خوبه
۱۳۹۳/۰۳/۲۶، ۰۴:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان