زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۸، ۱۰:۲۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 22 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #211
RE: همه چیز در مورد تولک قناری
برنامه نور دهی چطور هست ؟ یکی دو هفته نوردهی افزایشی براش در نظر بگیر شاید جواب بده (هر شب ده دقیقه لامپ دیرتر خاموش کن)
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۳:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #212
این کار رو هم تست کردم متاسفانه جواب نگرفتم
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۳:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #213
دوست عزیز من یک نر سفید دارم همینجوری همش در حال پر ریزی بهش دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
دادم بهتر شد نمیخونه پرهم میریزه ولی با همین شکل جفت میخوره جوجه هم میده
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۷:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #214
ماله من حسابی میخونه دهن خوبی هم داره جفتش کردم سری اول که نطفه نداشت حالا سری دوم ببینم چی میشه
دوستان اگه چیزی به نظرشون میرسه واسه رهائی از این مشکل خوشحال میشم نظرشونو بدونم
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۹:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 330
76 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #215
داداش یکبار از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
استفاده کن مشکل روده ای داره که نطفه هم نداشته
۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۹:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، 10reza10
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #216
(۱۳۹۲/۰۱/۰۵، ۰۹:۳۷ ب.ظ)mehran222 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش یکبار از دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

)
استفاده کن مشکل روده ای داره که نطفه هم نداشته

مهران جان مگه نداشتن نطفه یا پر ریزی مداوم ربطی به مشکل روده هم داره ؟! شما یر چه اساسی به این نتیجه رسیدی؟ و تشخیص بیماری روده دادید با اینکه هیچ توضیحی از حالات و زیر قناری یا مدفوع و ... ندادند بجز پرریزی ! اگه لطف کنید توضیح بیشتری بدید که تجربه ی کسب بشه ممنون میشم .

...
برخی عوامل موثر بر تولک و پر ریزی بی موقع :
- کم و زیاد شدن مدت زمان نور دهی
- تغییر دمای ناگهانی یا گرمای زیاد
- شپشک و عدم رعایت بهداشت
- تغییر ناگهانی در تغذیه و دان ثابت و اضافه کردن دان گرم
- جابجایی یا تغییرات ظاهری محسوس در مکان نگه داری
و ...

شما این روش رو هم امتحان کن : جای قفس قناری رو جابجا کن مثلا از این اطاق به اطاق دیگه یا به طرف دیگه همان اطاق و ارتفاع پایینتر و یمدت بذار ثابت اونجا باشه (بعبارت دیگه دید روبرو و اطراف قناری رو تغییر بده که متوجه جابجایی بشه و بع مکان جدید عادتش بده) این روش تجربی خودم تست کردم و روی یکی از قناریهام که تولک بی موقع و پرریزی مداوم داشت جواب داد .

در ضمن لانه جدید حتما از ویتامین AD3E استفاده کن یا کمی پودر بادام+پسته+نبات و عسل در آبخوری (اگه قبلا دادی که هیچ)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۱/۰۹، ۰۵:۰۱ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۰۱/۰۹، ۰۴:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، shahin20
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 29
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #217
سلام عزیزان :basa (159):

من حدود 3 روز پیش قناری هامو جفت کردم و هر دوشون اماده بودن الان مشکل اینجاست که قناری ماده شدیدا پر های نرمش داره میریزه :a (28): چی کار کنم یعنی رفته تولک ؟؟؟؟ هنوز به قناری نر اجازه جفت گیری نداده :basa (162):

واقعا دیگه دارم خسته میشم ، قناری ماده خودم حدود یک سال بود که هرچی نره میخوند انگار نه انگار اصلا اماده نمیشد :basa (47): یه قناری ماده دیگه گرفتم که خیلی داغون بود کچل بود بعد یه هفته رفتم اینو گرفتم که اینم اینجوری داره حالمو میگیره :basa (166):

تغذیه هم اینجوری : دان اصلی : کتان - ارزن ، هفته ای یک بار هفت تخم به اندازه یک انگشتی ، هفته ای یک بار مولتی ویتامین ،

حالا باید جداشون کنم ؟

اگه رفته باشه تو لک تا بیاد درست شه شده تابستون و نره میره تو لک ، سل پیش هم نتونستم جوجه بگیرم ،

هیچ راهی نیست ؟

اصلا امکان نداره جفت بشن؟:basa (101):
۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #218
با سلام دوست عزیز در مورد پراش که گفتید فکر نکنم مشکلی باشه ولی برای جفت خوردنشون حتما مست کامل بودن.نر مست میخونه و به میله های قفس میچسبه و پشتش باد میکن.ماده هم جیک جیک میکنه و بال بال میزنه.اینها علایم امادگی نر و ماده هستن.اگر اینطور بوده انشا الاه جفت میشن[/php]
۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۱۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، alireza313 ، باقری
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 29
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #219
(۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۱۱:۲۲ ب.ظ)amir bagheri نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز در مورد پراش که گفتید فکر نکنم مشکلی باشه ولی برای جفت خوردنشون حتما مست کامل بودن.نر مست میخونه و به میله های قفس میچسبه و پشتش باد میکن.ماده هم جیک جیک میکنه و بال بال میزنه.اینها علایم امادگی نر و ماده هستن.اگر اینطور بوده انشا الاه جفت میشن[/php]
سلام دوست عزیز

اول باید از شما تشکر کنم به خاطر اینکه همیشه جواب گوی بنده بوده اید و واقعا از شما ممنونم

اینکه اماده بودنشون اماده هستند ،

با امروز میشه حدودا 4روز ولی ماده هنوز اجازه جفت گیری نمیده ، یک سوال تا چند روز صبر کنم و اگه نشد کی جداشون کنم :basa (101):

باز هم ممون:basa (159):
۱۳۹۲/۰۱/۱۹، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #220