زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۸، ۰۵:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 23 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 29
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #221
RE: همه چیز در مورد تولک قناری
دیروز یه مقدار بردمشون جلوی افتاب (حدود 15 دقیقه ) که قشنگ ماده حموم افتاب میکرد:basa (135): - یه سوال، امکانش هست که شپشک باشه؟ ولی من هیچ چیزی مشاهده نکردم و اینکه نر اصلا پرریزی نداره:basa (166):

بعد بهش یه مقدار خاکشیر دادم از دیروز تا حالا خداروشکر پرریزی نداشته:basa (160):

در ضمن اوایل ماده نرو میزد ولی الان 2روز هست که ماده فرار میکنه :basa (162):

و اینکه هر چند ساعت یکبار به جیک های هم جواب میدن :basa (30):

ایا این نشونه خوبیه؟
۱۳۹۲/۰۱/۲۰، ۱۰:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 3
18 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #222
سلام
ایا در این فصل و اردیبهشت قناری تولک می رود
2 -قناری نر من که الان لون دوم هم هست جوجه دارند پرهایش می ریزد ظاهرا تولک رفته ایا مشکلی دارد دمای اتاق درحدود 3درجه سرد شده 22 درجه است ولی قب می دهد
3- تغذیه اش چه کنم که به جوجه هم اسیب نرسد. متشکر می شوم اگر جوابم را بدهید
۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۶:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #223
با سلام.دوست عزیز احتمالان قناری شما ضعیف بوده وحالا که جفت خورده و خیلی ویتامین بدنش رفته به خواطر این که داره پراش میریزه.معمولان جفت ها بعد از لونه 4 یا 5 پراشون میریزه.برای تغذیه جوجه ها هم تو قفس هفت تخم و تخم مرغ و بعضی وقتا میوه بزاری کافیه.
۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۹:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #224
(۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۶:۴۲ ب.ظ)hosy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
2 -قناری نر من که الان لون دوم هم هست جوجه دارند پرهایش می ریزد ظاهرا تولک رفته ایا مشکلی دارد دمای اتاق درحدود 3درجه سرد شده 22 درجه است ولی قب می دهد
درود
بنظر میرسه قناری شما بیشتر از روی ضعف قوای بدنی داره پر میریزه تا از دوره تولک و نا مناسب بودن دما.
میشه یکم پوست تخم مرغ رو آسیاب کرد و روی غذای تخم مرغی که بهشون میدید بریزید.
اینطوری یکم از کلسیم از دست رفته والدین رو میشه جبران کرد.
من خودم این مشکل شما رو بیشتر با ماده قناری هام داشتم که با همین روش تقریبا بر طرفش کردم.
۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۹:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، omidlord
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #225
(۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۰۶:۴۲ ب.ظ)hosy نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سلام
ضعيف شدن يكي از علت هاي پرريزي هست.نر را جدا كنيد كه ديگر جفت گيري نكند.فضله اش را كنترل كنيد .سبز يا زرد وآبكي نباشد.از لحاظ شپشك هم همينطور.دادن گرمي زياد گاهي باعث پرريزي مي شود.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۰۱، ۰۶:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، omidlord ، hosy
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 627
110 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #226
سلام من دو بار وقتی قناری میخرم میرم خونه سریع میره تو لک چکارش کنم
1. معمولا اینجا هفت تخم رو به عنوان دون اصلی میدن و من فقط کتون و ارزن به نسبت 1 به 3
2. جابه جایی حدود 50 کیلومتر فاصله بین دوشهر ولی از نظر آب و هوایی با هم هیچ تفاوتی ندارن
3. اینجا من زیاد نمیتونم قناری رو تو حیاط بزنم به علت دزدیدن دو سال قبل قناری مو بردن دیگه از ترس دزد نخریدم تا این چند ماه اخیر
۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #227
(۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۰۸:۵۶ ق.ظ)ayapir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
1. معمولا اینجا هفت تخم رو به عنوان دون اصلی میدن و من فقط کتون و ارزن به نسبت 1 به 3
2. جابه جایی حدود 50 کیلومتر فاصله بین دوشهر ولی از نظر آب و هوایی با هم هیچ تفاوتی ندارن
3. اینجا من زیاد نمیتونم قناری رو تو حیاط بزنم به علت دزدیدن دو سال قبل قناری مو بردن دیگه از ترس دزد نخریدم تا این چند ماه اخیر

سلام
1-هنگام حمل با يك پارچه سفيد روي قفس را بپوشانيد.2- دانه اصلي كتان وارزن به نسبت 3به 1در فصل جوجه كشي وغيرآن 6به 1 بهتر است 2- هنگام خريد تا حداقل 3هفته تك ميخ شود. 3-حياط معمولا به علت رفت وآمد جانوران وپرندگان آزاد محل مناسبي براي قناري نيست.حداكثر براي 1ساعت وتحت نظارت شما وهمچنين آب تني در نور آفتاب مجاز هست.
4-كسب اطلاع از وضعيت تغذيه صاحب قبلي وادامه آن و ودر صورت نياز به تغيير، تدريجي باشد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۰۹:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #228
(۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۰۹:۱۴ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۰۸:۵۶ ق.ظ)ayapir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
1-هنگام حمل با يك پارچه سفيد روي قفس را بپوشانيد.2- دانه اصلي كتان وارزن به نسبت 3به 1در فصل جوجه كشي وغيرآن 6به 1 بهتر است 2- هنگام خريد تا حداقل 3هفته تك ميخ شود. 3-حياط معمولا به علت رفت وآمد جانوران وپرندگان آزاد محل مناسبي براي قناري نيست.حداكثر براي 1ساعت وتحت نظارت شما وهمچنين آب تني در نور آفتاب مجاز هست.
4-كسب اطلاع از وضعيت تغذيه صاحب قبلي وادامه آن و ودر صورت نياز به تغيير، تدريجي باشد.
اگه بخوام 3 هفته تک میخش کنم بعد بخوام جفتش کنم که دیگه میره تو تابستون میخوام اگه بشه جفتش کنم حداقل یه لون ازش جوجه بگیرم تا قبل از تابستون
۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۱۱:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #229
اگه بخوام 3 هفته تک میخش کنم بعد بخوام جفتش کنم که دیگه میره تو تابستون میخوام اگه بشه جفتش کنم حداقل یه لون ازش جوجه بگیرم تا قبل از تابستون
[/quote]

تك ميخ براي اينكه تولك نشه و اگر خوندنش قطع شده دوباره به خواندن بيفته.قناري كه تولك باشه را كه نميشه جفت كرد.
شما هر وقت ديدي قناريت نشانه هاي آمادگي را داره جفت بزن.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #230
(۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۱۱:۵۵ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۱۱:۰۸ ق.ظ)ayapir نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تك ميخ براي اينكه تولك نشه و اگر خوندنش قطع شده دوباره به خواندن بيفته.قناري كه تولك باشه را كه نميشه جفت كرد.
شما هر وقت ديدي قناريت نشانه هاي آمادگي را داره جفت بزن.
[/quote]

ببخشید یه سئوال مبتدی میپرسم تک میخ منظورتون چیه چه حالتیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۱۲:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان