زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۸، ۰۵:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 24 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #231
RE: همه چیز در مورد تولک قناری
تك ميخ يعني قفسش را جابجا نكنيد وهميشه در يك اتاق باشد.البته براي آب تني وگرفتن نورخورشيد مي توانيد براي مدت كمي بيرون ببريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۰۷، ۱۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
سپاس‌ها: 61
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #232
لطفا کمکم کنید
من یک قناری یکسر جیبر دارم که یکسره مسته مسته 4 بار رفته جفت ولی تخم هرز میزاره و نطفه نداره ..
با 2 تا نرم مختلف امتحان کردم ...
الان که حدود 10 ماه دست منه و 2 ماه پیش پرای دور گردنش ریخته و دیگه در نمیاد و خیلی جولیده و پولیده شده ولی الان که 1 ماه جداش کردم از مستی بازم تخم هرز گذاشته و یکسره روزنامه پاره مینه چیکار کنم بره تو لک یا مشکلش حل بشه و
واسه برج 7 آماده بشه ؟
۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۰۶:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #233
سلام
از داروي مخصوص اين كار استفاده كنيد. دانه هاي گرم وچرب مثل كافشه، شاهدانه و نيجر را كلا قطع كنيد. بعضي از ماده ها خوش سو هستند وهميشه آماده تخم گذاريند. اگر صداي نر ها نشنود كمتر تحريك مي شود.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۰۶:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سوته دل ، jiber ، پرستار
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 36
20 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #234
(۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۰۶:۱۴ ق.ظ)jiber نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لطفا کمکم کنید
من یک قناری یکسر جیبر دارم که یکسره مسته مسته 4 بار رفته جفت ولی تخم هرز میزاره و نطفه نداره ..
با 2 تا نرم مختلف امتحان کردم ...
الان که حدود 10 ماه دست منه و 2 ماه پیش پرای دور گردنش ریخته و دیگه در نمیاد و خیلی جولیده و پولیده شده ولی الان که 1 ماه جداش کردم از مستی بازم تخم هرز گذاشته و یکسره روزنامه پاره مینه چیکار کنم بره تو لک یا مشکلش حل بشه و
واسه برج 7 آماده بشه ؟

سلام دوست عزیز
بنده هم سال گذشته با این مشکل روبرو شدم که با راهنمایی یکی از سروران انجمن با گرم کردن محیط تا حدود 32 درجه در عرض یک هفته تمامی قناری ها تولک شدن و امسال هم به لطف خدا همه با هم بالا اومدن . بنده این کار رو آخرای برج 4 انجام دادم
۱۳۹۲/۰۲/۲۱، ۱۱:۰۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، jiber ، arsalan_say ، omidlord ، پرستار
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 11
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #235
نقل قول: با سلام به دوستان و اساتید ، امسال هیچگدام از قناریهام تولک نرفتن چون دمای محل نگهداری آنها حداکثر 27 هست غذاشون هم درتمام فصلها ثابته با اینکه جفتها را از هم جداکردم ، روشنایی رو کم کردم ، خرفه و تخم کاهو براشون گذاشتم ، آبتنی ندادم بازهم تولک نرفتند . اصولا" اگر قناری یکسال تولک نرفت مشکلی براش پیش میاد ؟ بقول اساتید بگذارم طبیعی تولک برن اگر نرفتند چی ؟  بنظر شما الان که آخرای خرداده براشون بخاری بزارم تا برن تولک ؟ لطفا" راهنمایی کنید
با تشکر
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۸:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #236
شما باید حتما به پرنده های خود تولک بدهید وگرنه پاییز کیفیت خوبی برای جوجه کشی نخواهند داشت.تولک باعث میشود که قناری سیستم تناسلی خودش را بازسازی کند و پرهای کهنه را عوض کند.اما بیشترین علت تولک بازسازی و آماده شدن مجدد جهت جوجه کشی میباشد.اگه نمیتوانید به صورت طبیعی پرنده هایتان را تولک کنید از بخاری استفاده کنید و دما را تا 34 هم میتوانید افزایش دهید تا تولک کنند.بعد از تولک کردن به دمای 30 برگردید
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۹:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #237
(۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۰۹:۴۲ ق.ظ)'10reza10' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شما باید حتما به پرنده های خود تولک بدهید وگرنه پاییز کیفیت خوبی برای جوجه کشی نخواهند داشت.تولک باعث میشود که قناری سیستم تناسلی خودش را بازسازی کند و پرهای کهنه را عوض کند.اما بیشترین علت تولک بازسازی و آماده شدن مجدد جهت جوجه کشی میباشد.اگه نمیتوانید به صورت طبیعی پرنده هایتان را تولک کنید از بخاری استفاده کنید و دما را تا 34 هم میتوانید افزایش دهید تا تولک کنند.بعد از تولک کردن به دمای 30 برگردید

سلام
دادن دانه خنك مثل خرفه در فصل گرم باعث عدم تولك شدن مي شود.از دانه خنك تا بعداز پرريزي اصلا استفاده نكنيد و از شاهدانه هم مي توانيد براي تولك كردن قناري ها استفاده كنيد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۲۷، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
64 سپاس گرفته‌شده در 16 ارسال
ارسال: #238
سلام دوستان.
اگر بخواهیم قناری رو برای برج 7 آمادش کنیم چند ماه قبلش باید بره تو لک و تو لک حدودآ چقدر طول میکشه؟
۱۳۹۲/۰۳/۲۸، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #239
با سلام
اگر بخواهید برای مهرماه قناری مست پای کار داشته باشید باید قناری شما دوران لکش تمام شده باشه ودر حد بلند آواز خوانی بکنه.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۳/۲۸، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محسن پارسی
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #240
(۱۳۹۲/۰۳/۲۸، ۱۱:۴۷ ق.ظ)'محسن پارسی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
اگر بخواهیم قناری رو برای برج 7 آمادش کنیم چند ماه قبلش باید بره تو لک و تو لک حدودآ چقدر طول میکشه؟

حداقل دوماه قبل بايد بره تولك
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۳/۲۸، ۱۲:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محسن پارسی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان