زمان کنونی: ۱۴۰۲/۱۲/۲۹، ۰۱:۰۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

قناری من از تولک در نمیاد

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 33
84 سپاس گرفته‌شده در 33 ارسال
ارسال: #1
قناری من از تولک در نمیاد
با سلام خدمت عزیزان و پیشکسوتان بزرگوار
ببخشید که وقتتان را می گیرم یک ماده دارم که از تولک در نمی آید و خیلی هم ماده خوب و خوش رنگی هست دلم نمی اید بفرو شمش و خیلی هم آماده هست آیا تولک هستش یا مریضه و چاره کار چیه اگه کسی وقت داره کمک کنه با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۵/۲۵، ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۸، ۰۴:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، مرتضي1
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #71
RE: يك سال پرريزي
سلام
آقا منم حدود 3 سال پیش یه قناری داشتم که نمیدانم چش بود خدا شاهده دو سال تمام توی پر ریزی بود . آقا هرکاری که بگی به سرش آوردم ولی کارساز نبود که نبود که نبود
تولکشو به خوبی میکرد میخاست که مست بشه یه دفه ای دوباره تولک میکرد و این روند 2 سال آزگار طول کشید تا که آخرش مرد :1:
آقا اگه قناریتو دوست داری بجنب تحقیق بکن دلیلشو پیدا بکن تا که قناریت به سرنوشت قناری من دچار نشه.
۱۳۹۰/۰۷/۱۶، ۰۹:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، mahdi_alavi
*
کاربر انجمن

فوق ليسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 88
685 سپاس گرفته‌شده در 158 ارسال
ارسال: #72
قناري منم دقيقا اينجوريه
اگه از ضعيف بودن باشه چي براش خوبه؟
بيشر اوقات كسله و يكجا نشسته
در ضمن فضله اش سفيد و گچ ماننده
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۶، ۱۰:۱۹ ب.ظ، توسط mahdi_alavi.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۶، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، phoenix
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #73
سلام به دوستان
قناریتون ضعیفه که لک تو لک میکنه به تغذیه اش توجه کنید مولتی ویتامین مخصوص بهش بدید، تخم مرغ و هویچ هفته ای دو بار، هفته ای سه بار بهش کافشه، تخم کاهو و خرفه بدید، مغز بادم و کمی هم پسته رو هم فراموش نکنید هفت تخم رو هم کمتر به قناری بدید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۱:۲۸ ق.ظ، توسط jafar.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۷، ۰۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، aa22 ، phoenix ، Arjon
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 1379
108 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #74
RE: سوال درخصوص توی لک رفتن قناری
با درود
اساتید گرامی پاسخی برای سوالهای من ندارند
؟؟؟
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۰۹:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #75
با سلام و ادب: دوست خوبم ايا ظرف اين دوسال كه ماده شما جفت نخورده تخم هم نگذاشته است

خوب اين نشون ميده كه ماده شما يك مشكل داره كه اماده نشده

نوع تغذيه و نژاد و رنگ اون چيه و ايا جوجه دست خودتون است يا خير
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۱۱:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #76
دلایل زیادی برای طاسی قناری وجود دارد که مهمترین آنها تغذیه نامناسب ، وجود قارچ و شپشک است.
۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۰۹:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، soren_kiana
*
کاربر انجمن

ارسال: #77
(۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۱۱:۵۳ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و ادب: دوست خوبم ايا ظرف اين دوسال كه ماده شما جفت نخورده تخم هم نگذاشته است

با درود
استاد گرامي بايد بگم كه تخم هم نگذاشته توي اين مدت و جوجه خودم هم نيست. تغذيه هم خوب بوده 10 روزي يك بار غذاي تخم مرغي ميدم سبزيجات هفته دو بار (كاهو) ميوه هفته دو بار آبتني در فصل گرما هفته دو بار زمستون هفته يك بار. يك عكس از پرنده قرار ميدم خودتون نژادشو تشخيص بدين.

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۰۱:۱۹ ق.ظ، توسط soren_kiana.)
۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۱۲:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
ارسال: #78
(۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۱۲:۵۹ ق.ظ)soren_kiana نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۷/۱۸، ۱۱:۵۳ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با درود
استاد گرامي بايد بگم كه تخم هم نگذاشته توي اين مدت و جوجه خودم هم نيست. تغذيه هم خوب بوده 10 روزي يك بار غذاي تخم مرغي ميدم سبزيجات هفته دو بار (كاهو) ميوه هفته دو بار آبتني در فصل گرما هفته دو بار زمستون هفته يك بار. يك عكس از پرنده قرار ميدم خودتون نژادشو تشخيص بدين.

با سلام وادب اگه اين قناري كه عكسش رو گذاشتين قناري شماست كه نبايد هم تخم بزاره و بالا بيايد اين قناري مشكل ساختاري دارد يعني ببخشيد ..رس قناري كشيده شده و به فروش رسيده همانطور كه مشاهده ميكنيد پرهاي سر در كل خالي شده و به راحتي هم به حالت اول بر نمي گرده ..اگر همينطور كچل خريديد كه قبلي ها رمق اون رو كشيدن و اگر دست خودتون اينجوري شده كه بايد بررسي بشود ..قناري كه به اين حالت ميباشد . شايد اصلا بالا نيايد. اگر بيشتر تو ضييح بديد ممنون ميشم
۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۱۲:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، mohammad20101368
*
کاربر انجمن

ارسال: #79
با درود
استاد گرامی جوجه بود که من خریدم و پرهای سر و گردن هم کامل بود سال اول با هر نر مستی که انداختم جفت نرفت که دلیل بر آماده نبودن و جوجه بودن گذاشتم امسال هم که از یک ماه پیش زیره گردنش خالی شد و یواش یواش گردن و پس از این که گردن و مقداری از سر رو وازلین زدم کاملا پرهای سر اون ریخت که همزمان با فصل لک رفتن پرندهاست. از این پرنده اصلا جوجه گرفته نشده امسال هم تا از این وضعیت خارج نشه نمیشه جفت زد. پارسال پسش مثل جوجه ها بود ولی امسال پسش مثل ماده های بالغ و دوکی شکل شده قبلا هم گفتم رسیدگی بهش از هر جهت خوبه . و اگه امکان داره بگید که کدام از یک ویتامین ها و املاح معدنی برای رویش مجدد پرهای پرنده مفیده؟

در هر صورت از راهنمایی شما سپاس
۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۱۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
ارسال: #80
(۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۱۲:۳۹ ب.ظ)soren_kiana نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با درود
استاد گرامی جوجه بود که من خریدم و پرهای سر و گردن هم کامل بود سال اول با هر نر مستی که انداختم جفت نرفت که دلیل بر آماده نبودن و جوجه بودن گذاشتم امسال هم که از یک ماه پیش زیره گردنش خالی شد و یواش یواش گردن و پس از این که گردن و مقداری از سر رو وازلین زدم کاملا پرهای سر اون ریخت که همزمان با فصل لک رفتن پرندهاست. از این پرنده اصلا جوجه گرفته نشده امسال هم تا از این وضعیت خارج نشه نمیشه جفت زد. پارسال پسش مثل جوجه ها بود ولی امسال پسش مثل ماده های بالغ و دوکی شکل شده قبلا هم گفتم رسیدگی بهش از هر جهت خوبه . و اگه امکان داره بگید که کدام از یک ویتامین ها و املاح معدنی برای رویش مجدد پرهای پرنده مفیده؟

در هر صورت از راهنمایی شما سپاس

با سلام به دوست خوبم:
من پيشنهاد ميكنم تا پرهاش كامل در نيامده حتي اگر اماده باش جفت نشه چون در تخم گذاري تمامي ويتامينها و پروتيين ها كاهش پيدا ميكنه و به قولي قناري كم مياره و امكان مشكلات بعدي براش خواهد بود

پرنده شما اگه قارچ نداشته باشه بايد با يك دوره پر ريزي بازسازي بشود ..و به نظر من دادن زيادسبزيجات هم مشكلي رو دوا نمي كنه بلكه با رژيم مناسب از دانه ها و ويتامين و كلسيم و پروتيين

البته در جريان باش كه بايد يك تناسب و ارتباط بين پروتيين و ويتامين و كلسيم - و بقيه باشد براي همين از ويتامين الكتروليت استفاده ميشود ..براي همين بعضي مواقع با دادن ويتامين اضافي تغييري در قناري ديده نميشود . چون اضافه اون خارج ميشه و درست سوخت وساز در بدن قناري انجام نميشود تا استفاده بهينه صورت بگيرد

در انتها اگر خريدار داره ردش كن و يك قناري مقبول بخريد و اگر حوصله داريد بايد:
بادم رنده شده هفته اي دوبار و سبزيجات هم هفته اي دوبار شامل گشنيز و كاهو بعد از تخم مرغ داده بشود فلفل دلمه اي هفته اي يك بار
ويتامين توتال و يا ب كمپلكس مخصوص قناري هر 10 روز دو تا سه روز تا يك ماه و بعد كمتر داده بشود و اب تني با پودر ضد شپش مخصوص قناري با اب ولرم ..اميد وارم بالا بيايد
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۱۹، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh1363 ، soren_kiana ، phoenix ، mohammad20101368

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان