زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۲۶، ۰۷:۰۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #141
RE: سوال!
سلام من یه جفت مرغ عشق دارم که ان هادر حیاط پیش 2 عدد کولر هستند که یه شب ساعت 4 بود که ماده من خودشومیزد به قفص واخرش رفت تو خونه وبعد از 1 دقیقه امد بیرون و مرد علت چیست وکولر ها صداشون مزاحمت ندارن براشون:basa (101):
۱۳۹۱/۰۳/۱۹، ۰۲:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #142
سکته یا گزش
باسلام بعید میدونم که از صدای کولر باشه چون کولرها صدای یکنواختی دارند و کم کم برای پرنده عادی میشه شنیدن صداهایی مانند بوق و غیره باعث سکته میشوند من احتمال میدم پرنده شما گزیده شده حالا ممکنه مارمولک یا خزنده ای دیگر و حتی حشره ای خاص باشد تو بدنش دنبال جای زخم بگرد و نتیجه را اطلاع بده
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۳/۱۹، ۰۳:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed.k
*
کاربر انجمن

ارسال: #143
سلام ممنون از جوابتون من یه رفیق داشتم که مرغ عشق بازه و خودش تو قفص 12 تا جوجه کشیده بود بهش گفتم دست گذاشت به جنازش و گفت تخمش گیر کرده ومرده تخم باید از نوک تیزش بیرون بیاد ولی این مرغ عشقه تخمش از وسط می خواسته بیرون بیاد گیر کرده بوده و خودشو به قفص میزده تا تخمه دراد اخرشم مرده
۱۳۹۱/۰۳/۱۹، ۰۴:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، farbodkh
*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 23
21 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #144
(۱۳۹۰/۰۶/۱۷، ۰۳:۵۴ ب.ظ)Animal Planet نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من اگه بخوام از یه جفت مرغ عشق جوجه بگیرم آیا بودن پرنده های دیگه داخل قفس مجزا در کنار قفس مرغ عشقا بطوری که همدیگه رو ببینن مانعی برای مرغ عشقا داره یا نه؟

دوست عزیز اینکار نه تنها ضرر نداره بلکه مفید هم هست چون صدای هر پرنده ای رو اگه مرغ عشق ها بشنون ( فرقی نمیکنه چه پرنده ای ) باعث مستی اونها میشه و شما زود تر به نتیجه می رسید ....
موفق باشید.

(۱۳۹۱/۰۳/۱۹، ۰۳:۱۱ ق.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام بعید میدونم که از صدای کولر باشه چون کولرها صدای یکنواختی دارند و کم کم برای پرنده عادی میشه شنیدن صداهایی مانند بوق و غیره باعث سکته میشوند من احتمال میدم پرنده شما گزیده شده حالا ممکنه مارمولک یا خزنده ای دیگر و حتی حشره ای خاص باشد تو بدنش دنبال جای زخم بگرد و نتیجه را اطلاع بده

البته دلایل زیادی میتونه داشته باشه ، گزیده شدن توسط حشرات ممکنه( خزندگان ایران هیچ یک سم ندارند) ولی به نظر بعید میاد ، بیماری های مختلف ممکنه عامل باشن و فقط یک دامپزشک میتونه نظر قطعی بده ....

:basa (75):ببخشید اشتباه شد منظورم از خزندگان مارمولک ها بود ..... ( هیچ یک از مارمولک های ایران سم ندارند فقط در ایران مار های سمی وجود دارند )
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۹، ۰۷:۳۰ ب.ظ، توسط farbodkh.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۹، ۰۷:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #145
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري

سلام

دوستان وقتی قناریهاتون رو میندازین جفت پرهای ناحیه مقعدی رو کوتاه میکنید یا میکنید؟ یا اصلا هیچ یک رو انجام نمیدید؟

ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۰، ۰۹:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #146
من یه جفت مرغ عشق دارم که فقط صبح ها جیغ می زنن و باقی روز ساکت یه گوشه هستند و نمی خونند اصلا هم مریض نیستند :basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (16

من یه جفت مرغ عشق دارم که فقط صبح ها جیغ می زنن و باقی روز ساکت یه گوشه هستند و نمی خونند اصلا هم مریض نیستند علت چیه:basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (166)::basa (16
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۰، ۱۱:۱۲ ب.ظ، توسط hamidf5.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۰، ۱۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #147
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
سلام
اگه زیاد بلند باشه که مانع جفتگیری بشه کوتاه میکنیم
در غیر این صورت کاری باهاش نداریم
۱۳۹۱/۰۳/۲۰، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، DRaiush
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #148
سلام دوست من
به دلیل گرم شدن هوا دربقیه ساعات روز نمی خونه
۱۳۹۱/۰۳/۲۰، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Animal Planet
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 42
45 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #149
من يه جفت مرغ عشق دارم كه نره خيلي كم تحركه و فقط صبح يه كم سرو صدا ميكنه به ماده هم توجهي نداره وبيماري هم نداره لطفا راهنماييم كنيد
۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۱۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #150
(۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۱۱:۱۸ ق.ظ)lycen نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من يه جفت مرغ عشق دارم كه نره خيلي كم تحركه و فقط صبح يه كم سرو صدا ميكنه به ماده هم توجهي نداره وبيماري هم نداره لطفا راهنماييم كنيد
اگه مطمئن هستی که از لحاظ بیماری مشکلی ندارن چند وقتی از هم جداشون کن تا اینکه مست شن دوباره بیندازیشون برا جفت
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۰۱:۰۷ ب.ظ، توسط majid*h.)
۱۳۹۱/۰۳/۲۱، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: lycen

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان