زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۸:۱۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #111
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
توی همین چند روز قناریهات احتمالا تخم بذارند فقط توی قفسشون سرک نکش هروقت دیدی ماده سر صبح خوابیده ، بدون داره تخم میذاره .روز اولین تخم روی تقویم یادداشت کن . ممنون
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۵:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 65
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #112
با سلام و خسته نباشید من چند روزه که مطالب سایت رو مجددا مرور کردم
یه تجربه ناموفق داشتم سری اول تخم قناری هام به علت گرما زیاد یا رطوبت کم مردند من هم هر چی جستجو کردم مطلبی در این مورد نبود
وقتی ماده تخم میزاره
دما چقدر باشه (جایی خوندم بین 23 تا 25 درجه باشه )
رطوبت چه میزان باشه (مطلبی در این مورد نبود فقط گفتن یه ملافه خیس بگذارین )
در طول دورانی که ماده روی تخمها خوابیده اگه ظرف ابتنی بزاریم مشکلی برای تخمها بوجود میاد یا نه؟
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #113
(۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۱:۳۳ ب.ظ)alisantoory نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشید من چند روزه که مطالب سایت رو مجددا مرور کردم
یه تجربه ناموفق داشتم سری اول تخم قناری هام به علت گرما زیاد یا رطوبت کم مردند من هم هر چی جستجو کردم مطلبی در این مورد نبود
وقتی ماده تخم میزاره
دما چقدر باشه (جایی خوندم بین 23 تا 25 درجه باشه )
رطوبت چه میزان باشه (مطلبی در این مورد نبود فقط گفتن یه ملافه خیس بگذارین )
در طول دورانی که ماده روی تخمها خوابیده اگه ظرف ابتنی بزاریم مشکلی برای تخمها بوجود میاد یا نه؟

سلام
دما خونه بین 20 تا 25 باشه
دما که کنترل بشه رطوبت نرماله
در طول دورانی که ماده روی تخمها خوابیده نباید ظرف ابتنی در اختیاره قناری بزاری چون با پر خیس روی تخمها میخوابه پوسته تخم رو نازک میکنه باعث خراب شدن تخم میشه

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۲:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alisantoory ، Animal Planet
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 231
87 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #114
سلام
من اولین باره که میخوام قناریامو جفت بندازم.......
میخواستم ببینم باید نرو وارد قفس ماده کنم یا مادرو وارد قفس نر؟دمای اتاقی که نر توشه 25_26 ولی جایی که مادس 22_23هردوتام کاملا امادن.
لطفا دوستان کمک کنن.ممنون
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۰۴:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 1977
700 سپاس گرفته‌شده در 195 ارسال
ارسال: #115
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۰۴:۳۴ ب.ظ)hossein.a.88 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من اولین باره که میخوام قناریامو جفت بندازم.......
میخواستم ببینم باید نرو وارد قفس ماده کنم یا مادرو وارد قفس نر؟دمای اتاقی که نر توشه 25_26 ولی جایی که مادس 22_23هردوتام کاملا امادن.
لطفا دوستان کمک کنن.ممنون

تو صفحه اول همین تاپیک جواب شما هست.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۰۵:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #116
سلام
اغلب قناری ماده را به قفس نر هدایت میکنن ولی پرورش دهنده های با تجربه از روی سن و تجربه رفتارهای پرنده هر دو روش را به کار میبرن من خودم بیشتر قناری نر را به قفس ماده میفرستم...اگه قناری های شما رسمی معمولی هستند دمای 22-23 درجه برای جوجه کشی مطلوبه ولی برای بعضی نژادهای سنگین مخصوصا جیبر و جیبوس دمای مطلوب 25-28 درجه است یورکها و نرویچها و نژادهایی پر ابریشمی و قناریهای فر هم در موقع ابتنی بهتره تا 24 ساعت دمای اتاق از 25 درجه کمتر نباشه....موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #117
برف زمستانی عزیز اون توصیه هانونو اجرا کردم ولی باز همون مشکل رو دارم کلافه شدم
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۰۸:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #118
سلام
ممنون از راهنماییت برف زمستانی عزیز.
قناری من رسمی معمولیه.ولی قناری نرم وقتی تو دمای22 بود بعضی وقتا کز میکرد ولی امروز که جاشو عوض کردم و بردمش 1جا گرمتر حدوده 26_27 درجه سرحال سرحال شد شلاقی میخونه.ولی ماده تو 22 درجه سرحاله!! موندم کجا جفتشون کنم؟!!
":basa (166):"
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #119
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۱۰ ب.ظ)hossein.a.88 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممنون از راهنماییت برف زمستانی عزیز.
قناری من رسمی معمولیه.ولی قناری نرم وقتی تو دمای22 بود بعضی وقتا کز میکرد ولی امروز که جاشو عوض کردم و بردمش 1جا گرمتر حدوده 26_27 درجه سرحال سرحال شد شلاقی میخونه.ولی ماده تو 22 درجه سرحاله!! موندم کجا جفتشون کنم؟!!
":basa (166):"
سلام
قناریها را تازه خریدین؟
احتمالا دمای پرورش دو پرنده متفاوت بوده..قناریهای رسمی معمولی زود به تغیرات دمای کم عادت میکنن به نظر من دمای اتاق ماده را 24 الی 26 درجه کن قبل اینکه جفت کنی بذار هر دو پرنده تو قفس مجزا 3-4 روز با هم تو اتاق باشن و به دما و وضعیت اتاق عادت کنن.. بعد جفت بزن..البته بازم میگم قناری رسمی معمولی سالم اینقدر حساس نیست و میتونه عادت کنه ....
۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۱۰:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #120