زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۸، ۰۲:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 790
861 سپاس گرفته‌شده در 286 ارسال
ارسال: #131
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
سلام جناب nazmi
میشه شما بگین تخم های قناریتون رو تو چه ظرفی نگهداری میکنید؟
اگه میشه عکس ظرف و شرایطشو با یک عکس تو سایت قرار بدید!
۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۰:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #132
در مورد نگهداری تخم ها در لینک زیر صحبت شده ؛,دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۰:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #133
لینکی که دادید فقط قابل مشاهده برای حامیان مالی سایت هست.
من تخم اول رو یک روز در پنبه بهداشتی نگه داری کردم و جای تخم ها هم فکر میکنم دماش از 24 بالا بود.
اولین باره که چنین دخالتی در امر جوجه کشی میکنم. لطفن راهنمایی کنید در خصوص دما و شرایط نگهداری تخم ها خارج از لونه
ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #134
سلام
ظرف مخصوصی نمی خواد ، می تونی از قوطی خالی شیر خشک یا چیزی شبیه به اون استفاده کنید .
دمای معمولی اتاق برای نگهداری تخمها خوبه ولی بشرط اینکه داخل ارزن یا کتون یا نمک باشه
۱۳۹۱/۰۳/۱۵، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 1100
590 سپاس گرفته‌شده در 110 ارسال
ارسال: #135
دوست عزیز DRaiush جان لینکی که گذاشتم مربوط میشه به شرایط نگهداری تخم که میتونی تو انجمن سرچش کنی
این عکسی که میذارم میتونه کمک کنه که چطوری تخمارو باید داخل ارزن گذاشت ، من تو یکی از تایپیکا ها که احتمال زیادمربوط به استاد عزیزkatbi میشد خوندم که روش ایشون برا نگهداری تخم ها به این صورته که ی لونه ی حاوی ارزن بیرون قفس میزنه و تخم ها رو میزاره داخل ارزن .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۵، ۰۱:۲۶ ب.ظ، توسط majid*h.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۵، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، DRaiush ، langarood
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #136
(۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۰:۰۲ ب.ظ)امیر محمدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب nazmi
میشه شما بگین تخم های قناریتون رو تو چه ظرفی نگهداری میکنید؟
اگه میشه عکس ظرف و شرایطشو با یک عکس تو سایت قرار بدید!

با سلام
من خودم تخم ها رو بر نمی دارم و زمانی که تخم ها با فاصله باز میشوند زمان روشنایی رو تا 12 شب افزایش میدهم و تغذیه سنگین و با تنوع بالا در اختیار پرنده قرار میدهم طوری میشه که جوجه ها بعد از چند روز تفاوت چندانی با هم ندارند و تو یک ماهکی تو قد و قواره از پدر و مادر خود بزگتر شده یا هم اندازه انها میشوند طوری میشه که هر کی بیاد خونمون اگه جوجه رو نشناسه با پدر و مادرش اشتباه میگیره و اونها رو جوجه میشناسه با تشکر
۱۳۹۱/۰۳/۱۵، ۰۶:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid*h ، امیر محمدی ، DRaiush
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #137
(۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۱:۵۸ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
لینکی که دادید فقط قابل مشاهده برای حامیان مالی سایت هست.
من تخم اول رو یک روز در پنبه بهداشتی نگه داری کردم و جای تخم ها هم فکر میکنم دماش از 24 بالا بود.
اولین باره که چنین دخالتی در امر جوجه کشی میکنم. لطفن راهنمایی کنید در خصوص دما و شرایط نگهداری تخم ها خارج از لونه
ممنون

باسلام من داخل ی ظرف کتان میذارم و بالای قفس میذارم هر وقت تخم گذاشتند با مصنوعی عوض میکنم البته باید کتان چند سانتی روی تخم ها را بپوشاند تا هوای مستقیم به آنها نخورد
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۳/۱۵، ۰۸:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، DRaiush ، shahinskai
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #138
با سلام کسی میدونه حرارت بدن قناری برای تبدیل تخم به جوجه شودن هست
۱۳۹۱/۰۳/۱۶، ۰۳:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 1443
1681 سپاس گرفته‌شده در 331 ارسال
ارسال: #139
سلام خدمت تمامی اساتید ارجمند

دوست گرامی دمای محل نگهداری جفت یاید 16 درجه باشد و از 21 درجه فراتر نرود.

تخم ها را میتونید در میان پنبه .ارد ذرت.خاک رس ویا ماسه بادی با دمای 18 درجه سانتیگراد نگه داشت
واما باید هر روز چرخوانده شود تا از رسوب محتویات ان جلوگیری شود.

دمای محیط نگهداری جوجه ها در حدود 20 درجه سانتیگراد است.

درجه حرارت طبیعی بدن بطور کلی در پرندگان بالاتر از پستانداران است.
در بیشتر گونه ها بین 40 تا 43 درجه سانتیگراد است ولی مثلا در پرندگان دونده بین 37 الی 39درجه است

و در سهره 32 ای 40 درجه سانتیگراد واین مطلب قابل توجه است که درجه حرارت بدن به وزن پرنده
نیز وابستگی دارد.
برای مثال در کبوتر مسابقای (با وزن 400 گرم ) بین 25 الی 30 درجه است ولی برای پرندگان خانواده ماکیان (با وزن 2000گرم) بین 10 الی 25 درجه است

موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۱۶، ۰۶:۲۸ ب.ظ، توسط Arjon.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۶، ۰۶:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، عمادذر ، hamed242424
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #140
ممنون دوست عزیز
من یک دستگاه جوجه کشی درست کردم
یک ماده دارم که بعد از تخم سوم مریض شوده دیگه رو تخم نمی خوابه پرستار هم ندارم
تخم هارو تو دستگاه گذاشتم و درجه حرارت رو 33 درجه تنظیم کردم چون از حرارت این پرنده خبر نداشتم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۳/۳۱، ۰۸:۴۸ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۱/۰۳/۱۶، ۰۷:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان