زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۸:۱۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #101
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
(۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۱:۱۲ ب.ظ)dilai نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز من دوتا قناری ابلق سیاه سفید جفت زدم نر 2 سالش بود ماده 9 ماهش بود جفت خوردن اما از 4تا تخم 1دونش جوجه شد به نظر شما ماده از مستی تخم گذاشته ؟ اینم بگم نرم قبلا جوجه داده.

سلام دوست من

شما واسه اینکه بیشترین جوجه رو داشته باشید قبل جفت کردن هم ماده و هم نر رو خوب تقویت کنید دادن قطره ad3e یکی از راهاست
که نطفه نرو قوی میکنه و ماده رو اماده

نره شما نطفش ضعیف بوده باید تقویت بشه یا ماده قناری رو تخمها خوب نخوابیده که احتمالش کم هست
۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: dilai
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #102
RE: زود جفت انداختن قناري؟؟
سلام دوست عزیز
با کسب اجازه از آقایKATBI
در ضمن اگر قناریتو زود جفت بزنی قناری نرت توی لک طولانی مدت میره
آخه واسه چنتا از قناریای خودم این اتفاق افتاد
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۰۶:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #103
RE: زود جفت انداختن قناري؟؟
(۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ)hesam-63 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان عزيز
قناريهاي نر و ماده من واسه رسيدن به هم خيلي بي تابي مي كنن ولي هنوز مست مست نيستن نر ميخونه البته كامل نه و ماده هم ريزه خوني ميكنه سوالم اينه كه تو يك قفس باشن تا آماده بشن مشكلي پيش مياد؟
با تشكر از دوستان

با سلام

دوست عزیز اصلا دراین کار عجله نکنین که به عکس نتیجه گرفتن قناری هاتون عقب میفتن بدلیل اینکه وقتی الان باهم بندازینشون آماده که نیستن و جفت نمیشن هیچ آماده هم نمیشن و مجبورین دوباره جداشون کنین و دراین میون هم وقتتون هدر رفته و هم شاید قناریاتون تولک شن که این دیگه از همه بدتره.پس فقط صبر داشته باشین و اجازه بدین هردو حسابی مست بشن

موفق باشید

:basa (92):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۰۸:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 74
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #104
نشانه ی نر و ماده ای که جفت خوردن
درود بر دوستان عزیز،،
من قناریهام رو جفت کردم میخوام ببینم جفت خوردن یا نه؟
نشانه هاشو برا شما دوستان میزارم نظر بدید:
اول اینکه به هم نوک میدند.
دوم اینکه یه کمی نر دنبال ماده میزاره،یه کمی ماده دنبال نر.
سوم اینکه بعد تقریبا 2روز لونه رو گذاشتم نر داره به لونه ور میره .
گاهی وقتا ازشون یه صدای ضعیفی میاد.
اینم عکسشون سرخ نر و اون یکی ماده.:basa (162):
۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۱۰:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 25
125 سپاس گرفته‌شده در 37 ارسال
ارسال: #105
RE: نشانه ی نر و ماده ای که جفت خوردن
با سلام
دوست عزیز نگفتی چند روزه جفت کردی و این چیزایی که گفتی طبیعیه اگه هر دو اماده بوده باشند احتمالا جفت خوردن صبر داشته باش چند روز دیگه نتیجشو میبینی
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۹:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid5633
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #106
با سلام به دوست خوبم: سوال شما و موضوع ان ميتونه در ادامه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بيايد
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۹:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: majid5633 ، alisantoory
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #107
(۱۳۹۰/۱۰/۲۵، ۱۰:۲۵ ب.ظ)majid5633 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان عزیز،،
من قناریهام رو جفت کردم میخوام ببینم جفت خوردن یا نه؟
نشانه هاشو برا شما دوستان میزارم نظر بدید:
اول اینکه به هم نوک میدند.
دوم اینکه یه کمی نر دنبال ماده میزاره،یه کمی ماده دنبال نر.
سوم اینکه بعد تقریبا 2روز لونه رو گذاشتم نر داره به لونه ور میره .
گاهی وقتا ازشون یه صدای ضعیفی میاد.
اینم عکسشون سرخ نر و اون یکی ماده.:basa (162):

با سلام

اینا نشونه های خوبیه یعنی اینکه دارن جفت میشن اگه موقعیکه جفتشون کردین هردو آماده بودن پس بزارین پیش هم بمونن تا انشااله بزودی جفت شن وتخم بزارن و جوجه های زیاد و خوبی براتون بیارن.

موفق باشید
:basa (75):

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، majid5633
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #108
سلام

انشالاه جقت خوردن بتونی جوجه های خوبی بگیری
فقط دوست من نره شنا سرخ نیست ابلغ پرتقالیه

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 126
119 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #109
سلام دوست عزیز
اینا همه نشانه های جفت شدنه
انشااله که جوجه های خوبی بگیری
موفق باشی با احترام
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۱۱:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 74
20 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #110
سلام حرفه ای ها!!!ممنون از نظرهایی که دادید.
امروز دیدم لانه رو گود کردن و 4 الی 5 بار دیدم ماده رفت تو لونه و نرم پشت سرش رفت و همونجا جفتگیری کرد.
البته از نرم مطمئنم که نطفه داره چون قبل جفتگیری بهش بادام کوبیده و نبات میدادم.
الان هم تخم مرغ و هویج و تخم خرفه و بادام کوبیده یه کمی نبات بهشون میدم.:basa (159):
۱۳۹۰/۱۰/۲۶، ۰۱:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان