زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۵:۴۸ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #121
RE: زود جفت انداختن قناري؟؟
منم با دوستان موافقم
فقط باید صبر کرد تا هر دو مسته مست بشن والا جفت انداختن با عجله نتیجه ای در بر نداره . سری قبل من هم رو یک جفت از قناری هام عجله کردم با اینکه ماده کاملا آماده بود ولی چون نر کاملاً مست نبود تخم ها جوجه نشد و باعث شد یک دور بی نتیجه عقب بیافتم !
۱۳۹۰/۱۱/۰۲، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hossein.a.88
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #122
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
(۱۳۹۰/۱۰/۳۰، ۰۸:۱۲ ب.ظ)برف زمستان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
اغلب قناری ماده را به قفس نر هدایت میکنن ولی پرورش دهنده های با تجربه از روی سن و تجربه رفتارهای پرنده هر دو روش را به کار میبرن من خودم بیشتر قناری نر را به قفس ماده میفرستم...اگه قناری های شما رسمی معمولی هستند دمای 22-23 درجه برای جوجه کشی مطلوبه ولی برای بعضی نژادهای سنگین مخصوصا جیبر و جیبوس دمای مطلوب 25-28 درجه است یورکها و نرویچها و نژادهایی پر ابریشمی و قناریهای فر هم در موقع ابتنی بهتره تا 24 ساعت دمای اتاق از 25 درجه کمتر نباشه....موفق باشی
سلام
ممنون از توضيحات شما ولي من به خوابيدن قناري روي تخم خيلي دقت كردم وقتي دماي اتاق از 25 درجه پايين تر مي ياد قناري ماده به صورت پف كرده روي تخم مي خوابه تا تخم ها گرم شن و وقتي دما از 28 بالاتر مي ره قناري پرهاش رو جمع مي كنه و كمي خودش رو بالا مي گيره تا به تخم ها هوا برسه قناري هاي من هم رسمي هستن ولي بعد از اينكه به رفتار قناري دقت كردم نگذاشتم دماي اتاق پايين 25 بياد از 28 هم بالاتر نره اين عكس هم جوجه هاي امسال دماي اتاق 26 بود روز 13 هم غير از اينكه ماده آبتني كرد تو اتاق كمي شلغم جوشوندم تا رطوبت براي تخم ها و پوسته اونا مناسب بشه .

موفق باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۸:۳۴ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۰۸:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، majid*h ، nazmi ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #123
جناب King_Hearts عزیز شما چی به جوجه ها و جفت هاتون میدین که ماشا الله اینجو قشنگ و مرتب جوجه میگیرید؟!!!!
هربار که عکس جوجه ها و جفتهاتون رو میبینم تحسین میکنم. لطفا توضیح بدید تخم مرغ رنده شده با هویج و خرفه مخلوط میشه یا نه؟
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۱:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #124
سلام
خواهش مي كنم منم قبلا جوجه و تخم قناري زياد از دست دادم واسه همين اين پست را ساختم تو صفحه اول بيشتر توضيحات داده شده
ولي چند تا نكته ريز ديگه

تمام مشكلات جوجه كشي ما آدم ها به خاطر وسواس
من خودم تا روزي كه جوجه ها 10 روزه مي شن قفس را پايين نمي يارم ولي سركشي مي كنم
اول فقط براي اطمينان يك چهار پايه مي زارم زير پام و روزي دو بار صبح و عصر اونم وقتي ماده قناري براي خوردن آب بلند مي شه براي اينكه مطمئن شم كه تخم ها بيرون ريخته نشدن يا قناري اونا رو نخورده نگاه مي كنم اونم فقط قفس را تا جلوي صورتم پايين مي يارم مي شه حدودا 30 سانت اين براي تغيير دماي تخم ها خيلي مهمه دوم روز 12 و 13 تخم ها آب آبخوري قناري رو عوض مي كنم وقتي ماده مي ياد آب بخوره براي آبتني تلاش مي كنه و اون موقع براش وان مي زارم روز 14 هم كمي آب روز اجاق جوش مي يارم تا رطوبت كامل بشه
براي تغذيه هم بعضي ها فكر مي كن بايد همه چيز براي جوجه ها بذارن تا خيلي خوب رشد كنن برعكس
6 روز اول
از روز 13 تخم ها براي قناري فقط تخم مرغ رنده شده و يك ظرف نيم دونه تخم خرفه مي زارم همه مي گن 25 دقيقه ولي من 45 دقيقه تخم مرغ رو مي جوشونم و وقتي رنده كردم مي زارم تو پلاستيك و بعد تو يغچال و صبح كه تخم مرغ مي زارم عصر مي يام و عوضش مي كنم حتي اگه تخم مرغ زياد مونده باشه كلش رو مي ريزم بيرون و وقتي مي خوام بريزم بيرون نگاه مي كنم تخم مرغ ها به هم نچسبيده باشن اگه به هم چسبيده باشن و تو دست له بشن مثل اينكه آب قاطيش شده تمام تخم مرغ ها رو مي ريزم بيرون به دو دليل تخم مرغ خراب مي شه يا كم جوش خورده يا موقع جوش خودن شكسته و آب زياد تو تخم مرغ رفته

از هفته دوم
از هفت تخم استفاده مي كنم و 2 روز يك بار كمي سيب مي زنم به قفس هر روز هم كمي هويج با تخم خرفه مثل تو عكس مخلوط مي كنم مي دم اگه هويج با تخم مرغ قاطي كنيد بايد 3 ساعت بعد عوض كنيد چون تخم مرغ آب هويج رو به خود مي كشه كه به صرفه نيست توجه كنيد تمام دوران قپ دادن بودن تخم خرفه براي جوجه ها خيلي مفيده وقتي جوجه ها 16 روزه شدن و روي ميل اومدن هفت تخم رو حذف كنيد و سيب هم حذف بشه بهتره با تخم مرغ و هويج و خرفه ادامه بديد تا جوجه ها از قپ دادن خلاص بشن بعد مي تونين رژيم غذاي خاص خودتون به علاوه غذاي تخم مرغي ادامه بديد .

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۱/۰۳، ۱۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #125
سلام
تو صفحه اول وقتي توضيحات كامل داده شد استاد خسرواني پست دوم را ايجاد كردن براي اينكه بعد از بيرون آمدن جوجه ها به قناري آبتني بديد شاد زياد كسي به اين مسئله توجه نكنه ولي 3 روز پيش كه جوجه قناري هاي سري دوم من 5 تا با هم از تخم بيرون اومدن فقط خوشحال شدم و رفتم سركار من هيچ وقت تخم قناري ها رو برنمي دارم براي همين اين مشكل تا حالا برام پيش نيومده بود اين بار تخم ها را برداشتم و با هم گذاشتم همونجور تو راهكارهاي لون دوم گفتم اين بار تمام تخم ها با لون تميز دوباره گذاشتم .
روزي كه جوجه ها از تخم بيرون اومدن زير ماده خيلي خيس شده بود و من بدون اينكه توجه كنم رفتم سر كار عصر كه اومدم يك صحنه خيلي بد ديدم يكي از جوجه ها تو دونخوري مرده بود الان 2 روزه دارم فكر مي كن از چيه ديشب ياد خيس شدن زير ماده افتادم و فهميدم چسبندگي پرهاي زير ماده قناري باعث شده جوجه به زير ماده بچسبه و وقتي اومده دون بخوره افتاده تو دونخوري وقتي جوجه قناري بيرون مي ياد كمي خيسه اين به خاطر مواد درون تخمه و وقتي 5 تا جوجه همراه به دنيا اومدن خيسي زير ماده زياد شده و جوجه آخر كه هنوز كمي خيس بوده به زير ماده چسبيده پس به نكته ها ريز خيلي توجه كنيد مخصوصا اگه استادي مثل عليرضا خان اين نكته را گفته باشه حتما روز تولد جوجه ها تا 2 روز به ماده آبتني بديد تا شاداب و تميز بشه.

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۹:۱۵ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۸، ۰۸:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #126
sسلام
تخم هایی که از زیر قناری بر میداریم باید تو روزی که دوباره داخل چال میذاریم چرخونده بشن در روز یا نه؟
ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #127
(۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
sسلام
تخم هایی که از زیر قناری بر میداریم باید تو روزی که دوباره داخل چال میذاریم چرخونده بشن در روز یا نه؟
ممنون

سلام دوست من
نه نیاز به این کار نیست ولی تخمها باید در ارزن و یا کتون قرار داده بشه تا روزی که دوباره به لونه برگردونده میشه
۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۰۷:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #128
ضمن تشکر ،اگه در پنبه بهداشتی نگه داری بشه اشکال داره؟
۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۰۹:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #129
(۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۰۹:۳۵ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ضمن تشکر ،اگه در پنبه بهداشتی نگه داری بشه اشکال داره؟
بله اشکال داره چون دمای مورد نیاز تخمها رو تامین نمی کنه
۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #130
(۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۰۷:۵۷ ق.ظ)محسن قائدی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۱۲:۰۸ ق.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
sسلام
ممنون

سلام دوست من
نه نیاز به این کار نیست ولی تخمها باید در ارزن و یا کتون قرار داده بشه تا روزی که دوباره به لونه برگردونده میشه

با سلام
نگهداری تخم ها اگه بالای یک هفته باشه باید هر روز یا یک روز در میان مرتب چرخانده شود و در جای خنک نگهداری شود تو ظرف ارد دربسته هم میشه نگهداری کرد تو طیور تا 24 قابل نگهداریه ولی در مورد قناری امتحان نکرده ام و در مورد تخمهای چند روزه که تا اخرین تخم ماده نگهداری میشود تو دمای محیط کنار و خارج از قفس پرنده داخل ارزن نگهداری شود با تشکر
۱۳۹۱/۰۳/۱۴، ۰۶:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان