زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۸:۳۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

0
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 9
164 سپاس گرفته‌شده در 40 ارسال
ارسال: #91
RE: مراحل جفتگيري قناري
سلام
بستگی به قناری ماده داره اگه قناری خوب آماده باشه ،گذاشتن چال باعث گذاشتن تخم هرز میشه ،اگه قناری خوب آماده نباشه به آماده شدن اون کمک میکنه
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مجید رحیمی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #92
(۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۰:۲۹ ب.ظ)مجید رحیمی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز من شنیدم اگه قبل از جفت انداختن قناریها برای ماده آشیانه بذاریم تا چال درست کنه وبعد نر را به قفس ماده هدایت کنیم بهتر جفت می خورند نظر شما چیه .

طبق تجربیات : بعد از اینکه قناری نر و ماده به یک قفس هدایت شدند چال رو بگذارید (حتی دو یا سه روز بعد)، اکثر مواقع قناری نر و ماده با اضافه شدنه چال به قفس جفت شده و جنگ و جدال کنار گذاشته و به قول معروف لب تو لب می شن ...!

در صورت زودتر گذاشتن چال احتمال هرز بودن تخمها زیاده (بخصوص اگه ماده سابقه تخم بی نطفه داشته باشه ) ، حتی ممکنه قناری ماده چندین بار لانه رو بسازه و خراب کنه !
۱۳۹۰/۰۹/۲۸، ۰۲:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، مجید رحیمی
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #93
سلام
اينم عكس مزاحمت جوجه قناري براي ماده در روز 16 لي 18 كه ماده دوباره تخم گذاشته و بايد نر و جوجه بعد از تخم گذاري جدا بشن چون جوجه يا تخم ها رو بيرون مي ندازه يا مي ره روي تخم ها مي خوابه و ماده نمي تونه تخم ها رو درست بچرخونه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۱۰:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad ، katbi ، majid*h ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #94
RE: سوال فوری فوری ( وقت جفتگیری قناری )
سلام دوستان من یه ماه نیمه آماده دارم ویه نر آماده امروز جفتشون کردم با هم جنگ نکردن ولی خیلی با احتیاط به هم نزدیک میشن به نظر شما ایرادی نداره . یا اینکه جداشون کنم . ممکن کم کم ودر کنار هم آماده بشن وجفت بخورند لطفا راهنمایی کنید ممنون .
۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #95
RE: سوال فوری فوری ( وقت جفتگیری قناری )
(۱۳۹۰/۱۰/۰۵، ۰۹:۴۸ ب.ظ)مجید رحیمی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه ماه نیمه آماده دارم ویه نر آماده امروز جفتشون کردم با هم جنگ نکردن ولی خیلی با احتیاط به هم نزدیک میشن به نظر شما ایرادی نداره . یا اینکه جداشون کنم . ممکن کم کم ودر کنار هم آماده بشن وجفت بخورند لطفا راهنمایی کنید ممنون .

سلام
دوست عزيز باور كنيد قصد ناراحت كردن شما رو ندارم ولي الان فصل جفتگيري قناريه و تو همين ماهي كه گذشت تقريبا 5 تا سوال در اين زمينه كه شما پرسيديد داشتيم و شايد بيش از 20 جواب از دوستان به سوالات داده شده گفتم اينجوري جواب بدم تا سرچ كني آخه اونا زودتر سوال كردن و نتيجه كارشون هم تو سايت اعلام كردن مي توني راه درست رو انتخاب كني تا اينكه دوباره چند نفر بهت پيشنهاد بدن و امتحان كني.
اميدوارم موفق و پيروز باشي

۱۳۹۰/۱۰/۰۶، ۰۸:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 42
45 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #96
زمان لازم براي جفت زدن
سلام به همه دوستان . ميخواستم يه نظر بديد كه آيا اين روشي كه ميگم به نظرتون خوبه يا نه

من تقريبا 2 ساله كه با همين روش جفت ميكنم : 2 ماه قبل از بهار نر و ماده اي رو كه ميخوام جفت كنم رو داخل يه اتاق جدا در قفس هاي جدا ميزارم بعد اين 2 ماه رو با هر چيزي كه فك كنين تقويتشون ميكنم و يه چيزي بينه قفس ها ميزارم كه نر و ماده هم ديگه رو نبينن . 1 ماه كه نر هي ميخونه و اصلا ماده رو نميبينه و ماه بعد ميزارم 2 هفته همديگه رو ببينن و هفته آخر دوباره يه چيزي بينشون ميزارم كه همديگه رو نبينن. بعد از اين كه آخرين هفته گذشت صبح ساعت 7 ماده رو ميزارم تو قفس نر و هميشه تا فرداش اونا جفت ميشن . به نظرتون اين روش درسته يا اينكه سريع تر اين كارو انجام بدم ؟ مثلا تو 1 ماه يا 2 هفته؟:basa (75):
۱۳۹۰/۱۰/۰۹، ۰۶:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، katbi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #97
RE: زمان لازم براي جفت زدن
سلام دوست گلم
من كوچكتر از اين حرفها هستم كه بخوام در مورد روش شما نظري بدم
اما اين روش براي نر و ماده اي كه اصلا آماده نيستن و بخوان آماده بشن بعد جفت بخورن كاملا درست و صحيح است(ولي كمي طولاني هست)
اما اگر پرنده ها آماده باشن اين روش كمي طولاني هست
من در 2ماه گذشته 8تا از قناريهامو جفت زدم كه همشون داخل يك اتاق هستن و مشكلي هم براشون پيش نيومده حتي بعضي از اونا اصلا آماده نبودن
فقط من در عرض 1هفته الي 1/5هفته قفس ها رو طوري ميذارم كه نرها ماده ها رو نبينن(بستگي به آمادگيشون داره)در اين طول تا ميتونم تقويتشان ميكنم
و حدود 1هفته همديگرو ميذارم ببينن
بعد هر كدومشان كه آماده بودن را يك ساعت قبل از خاموش كردن چراغ جفت مي كنم
روش شما كاملا درست است(مخصوصا براي كساني كه در داخل خونه فقط يك نر + يك ماده دارن)ولي مشكلي كه داره كمي طولاني هست
۱۳۹۰/۱۰/۰۹، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_se65 ، lycen ، katbi ، King_Hearts ، yashar_lotfi ، majid*h ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

ليسانس
سپاس‌ها: 1
24 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #98
RE: مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام به همه دوستان و اساتيد
دوستان كسي ميدونه كه جوجه ها توي چند ماهگي براي اولين بار ميرن توي لك؟ و يا اينكه توي چند ماهگي نرها شروع به خوندن و ريزخوني ميكنن؟آخه من جوجه هام تقريبا بيش از 40 روز سن دارن و ميخوام اين رو بدونم كه بايد كي چكارهايي انجام بدم.
مرسي از راهنماييهاتون
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #99
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۹:۳۴ ب.ظ)majid_gh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به همه دوستان و اساتيد
دوستان كسي ميدونه كه جوجه ها توي چند ماهگي براي اولين بار ميرن توي لك؟ و يا اينكه توي چند ماهگي نرها شروع به خوندن و ريزخوني ميكنن؟آخه من جوجه هام تقريبا بيش از 40 روز سن دارن و ميخوام اين رو بدونم كه بايد كي چكارهايي انجام بدم.
مرسي از راهنماييهاتون
سلام
مراحل بزرگ شدن جوجه قناري هاي سبك
1- جوجه قناري بين روزهاي 18 تا 21 از لون مي ياد بيرون و ماده آماده ساختن لون دوم و جفتگيري مي شه و نر به جوجه ها قپ مي ده
2- از روزهاي 30-35 روزگي جوجه احتياج به پدر و مادر نداره و بايد حتما جدا بشه و مي تونه خودش دون نرم بخوره
3- از روزهاي 55-60 روزگي جوجه ديگه كاملا مي تونه دون ها رو بشكنه و نوكش سفت مي شه پس ديگه احتياج به دون نرم نداره
4- دوران لك جوجه هم از 60 روزگي به بعد شروع مي شه
5- ريزخوني قناري ها بستگي به خوش سو بودن آنها داره جوجه قناري داشتم از 40 روزگي شروع به ريزخوني كرده ولي اصولا از 60-70 روزگي بيشتر جوجه قناري ها نر با شنيدن صداي قناري نر و يا اينكه شنيدن صداهايي مانند جاروبرقي و شير آب خيلي خيلي ريز ريز مي خونن اصلا صدايي شنيده نمي شه ولي زير گلوي پرنده كمي باد مي كنه و مي شه ديد ولي اطمينان اصلي از 6 ماهگي جوجه هاي نر شروع به ريزخوني و كوتاه بلند مي كنن و تا 8 يا 10 ماهگي پر مي كنن البته خوندن وريزخوني جوجه بستگي به نژاد و همچنين بودن قناري نر تو خونه داره .

موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۸:۰۶ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۴، ۰۸:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، علي ، nazmi ، saeednikzad ، shahin20 ، radi2657 ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #100
با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیز من دوتا قناری ابلق سیاه سفید جفت زدم نر 2 سالش بود ماده 9 ماهش بود جفت خوردن اما از 4تا تخم 1دونش جوجه شد به نظر شما ماده از مستی تخم گذاشته ؟ اینم بگم نرم قبلا جوجه داده.
۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان