زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۴:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 17 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #161
RE: رام کردن سهره
(۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۶:۳۰ ب.ظ)'ali_sefatzadeh' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک تجربه خوب که من بدست آوردم ولی خیلی از اساتید قبولش ندارن رو خواستم با دوستان در میان بذارم و اون اینکه بعضی از سهره ها و گل بسر هایی که من سال پیش خریدم به هیچ عنوان رام نمیشدن و با این به در و دیوار کوبیدن خودشون باعث میشدن که بقیه سهره ها هم که رام بودن وحشی بازی در میاوردن واز طرف دیگه با بهم زدن آرامش بقیه باعث میشدن که قناریها و سهره های ماده واسه جفتگیری آماده نشوند من هم یک روز با چیدن بالهای این سهره ها و گلبسر ها خواستم امتحانی کرده باشم و این کار بسیار خوب جواب داد و اینقدر رام شدند که از قناری هم آروم تر هستند و با این کار هم رام شدن و هم آرامش به اتاق پرورش بازگشت و یواش یواش همه ماده ها یکی پس از دیگری آماده جفتگیری شدند. 

سلام
من هم اين كار را در مورد ماده سهره ام انجام دادم وجواب داد.الان كه يك هفته از اين كار ميگذره خيلي آروم تر شده. البته نبايد توقع داشت كه ظرف يك يا دوهفته مثل قناري بشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۷/۱۳، ۰۹:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 66
48 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #162
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی از یک سهره به مدت یک هفته است نگهداری می کنم فکر می کنم بالغ باشه (با توجه به شرایط ظاهری مثل رنگ نسبتا کامل قرمز دور نوک و رنگ زرد روی بالها) آیا با توجه به بالغ بودن و البته وحشی بودن امیدی به رام شدن اون هست یانه ناگفته نمونه که سهره مورد بحث هدیه یک از دوستانه که از شهرستان قوچان به قول خودش از دل طبیعت صید کرده ، لطف کنید نظرات خودتون رو مرقوم فرموده تا استفاده کنیم خدا یاور همگیتون باشه یا حق.
۱۳۹۲/۰۸/۰۸، ۰۷:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #163
سلام.همین تاپیک رو از صفحه اول مطالعه بفرمایید کامل بحث شده.بله ولی صبر و حوصله میخواد جوجه های اول تابستان بهتر و زودتر رام میشن
۱۳۹۲/۰۸/۰۸، ۰۸:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #164
(۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۱۱:۳۷ ب.ظ)'mohsen ghaidy' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
من بر خلاف اون سهره باز شما که میگه اگه سهره به قفس بزرگتر انتقال داده بشه دوباره وحشی میشه
معتقدم که علاوه بر انتقال سهره به قفس بزرگ ماهی یک بار اگه بتونی داخل اتاق رهاش کنی بازم بهتره

سلام
من اين كار را پارسال كردم سهره دوساله وحشي شد.تازه داشت قرص مي كرد اما جوري شد كه تا3ماه از دهن رفت.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، سی مرغ
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #165
به هیچ وجه به سهره نباید دست زد مخصوصا سهره ای که چند ماهیه تو قفسه و تازه اهلی شده چون باز از شما میترسه و تمام زحماتتون به هدر میره
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #166
دوستان تو این بخش صلاح دیدم که با اجازه دوستان راهی نو برای رام کردن بدون دردسر جوجه سهر های تازهگیر بیان کنم.
این روش رو روی 5 عدد جوجه سهره تابستان امتحان کردم و در کوتاهترین مدت زمان ممکن به نتیجه رسیدم سهره ای بالغ و وحشی رو نمیدونم ولی رو جوجه سهره جواب میده بدین صورت که نی زیر پای قناری که از جس چوب میباشد را به قطعات کوچک یک بند انگشتی برش دهید (2 عدد کافیست برای هر قفس) سپس یکی رو در کف قفس و دیگری رو در جای دانی مقابل چشم پرنده بگذارید .بعد از چند روز متوجه میشوید که پرنده کمکم با این چوب ها بازی میکند و به وجود شما در اون محل اهمیتی نمیدهد.حال شما بعد از مدتی سهره ای کاملا رام دارید البته سهره باید برای مدتی شما را همیشه پیشهروی خود ببیند.تا وجود شما و اطرافیان برایش عادی شود.
موفق باشید.
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۰:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #167
سلام جالبه میشه بیشتر توضیح بدی یعنی ببریم و مثل نی که روش میشینه بزنیم لای میله ها یا ببریم بندازیم تو جا دونی و کف قفس تکونش بده بازی کنه؟
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۰:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #168
(۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۰:۴۱ ب.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تو این بخش صلاح دیدم که با اجازه دوستان راهی نو برای رام کردن بدون دردسر جوجه سهر های تازهگیر بیان کنم.
این روش رو روی 5 عدد جوجه سهره تابستان امتحان کردم و در کوتاهترین مدت زمان ممکن به نتیجه رسیدم سهره ای بالغ و وحشی رو نمیدونم ولی رو جوجه سهره جواب میده بدین صورت که نی زیر پای قناری که از جس چوب میباشد را به قطعات کوچک یک بند انگشتی برش دهید (2 عدد کافیست برای هر قفس) سپس یکی رو در کف قفس و دیگری رو در جای دانی مقابل چشم پرنده بگذارید .بعد از چند روز متوجه میشوید که پرنده کمکم با این چوب ها بازی میکند و به وجود شما در اون محل اهمیتی نمیدهد.حال شما بعد از مدتی سهره ای کاملا رام دارید البته سهره باید برای مدتی شما را همیشه پیشهروی خود ببیند.تا وجود شما و اطرافیان برایش عادی شود.
موفق باشید.

درود
دوست عزیز مهرهای تسبیحی که به قفسهای گنبدی شکل و مخصوص سهره هستند هم تقریبا کاری مشابه گفته شما دارند.
و در کل چیزهایی که باعث پرت شدن حواس و در نتیجه کم شدن استرس سهره میشوند بسیار در رام شدنش موثر هستند.(مثل یه برگ سبزی یا یه حبه قند)
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #169
سلام
در مورد رام شدن سهره براي من سوال پيش آمده كه چه جوري بعضي ها سهره را 3الي 4ماهه رام مي كنند جوري كه نخواد فرار كنه و آرامش داشته باشه. من تمام راهها را امتحان كردم.سهره را مي بردم بيرون وتوي مسير دستم بود.چون خودش آب تني نمي كرد با آب پاش خيسش مي كردم وكنارش آرام مي نشستم.گرسنگي دادم.تا يك ماه توي خونه كنار خودم نگهش داشتم. يك روز دلم براش سوخت گذاشتمش توي قفس بزرگ قناري.اينقدر كيف كرده بود كه تا 5 دقيقه برام قيس مي كشيد ودم تكون ميداد.چند ساعت اول دستم را با دانه كه مي بردم توي قفس مي اومد از دستم غذا مي گرفت .از بيرون قفس كه كافشه با لب بهش ميدادم.با همه اين وجود بعداز چند روز، روز از نو روزي از نو.تا من را ميديد دوباره وحشي بازي در مي آورد. آخرش هم باد كفي قفس را انداخته بود سهره هم فرصت را مغتنم ديده بود و الفرار...
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۸:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #170
سلام . همه استاداي سهره باز با گرسنگي دادن كاملاً مخالفن . اين يه كار ناجوانمردانه هست كه ما هم اون رو اسير ميكنيم هم گرسنگي ميديم ، خيلي ناراحت كنندس. من يكساله سهره بازي ميكنم. تا حالا سه تا سهره بزرگ و جوجه رو تو دو سه ماه طوري رام كردم كه از دستم دون ميگرفتن. روش هم اين طور بود كه يكهفته اول روي قفسي كه مخصوص رام كردن هست ، پارچه رنگ روشن ميكشيدم.بعد از اون روي سقفش رو ميپوشوندم و تو خونه تو يه جاي پر رفت و آمد ميزارم.دون هم مخلوط شاهدانه و كتان ميدادم .واسه حمام كردنش هم اوايل آب ميپاشيدم كه بعد از رام شدن خودشون حمام ميكنن.در ضمن بردن سهره واسه گردش بعد از يك ماه خيلي خيلي خوبه به خصوص تو پياده روي خيابون. موفق باشيد.
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۹:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان