زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۷:۵۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نظرسنجی: تغذيه
عالي
خوب
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.

غذای سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 107
282 سپاس گرفته‌شده در 80 ارسال
ارسال: #1
تغذیه با دانه ها و کرم
بهترین غذا برای سهره وحشی در قفس شاهدانه است که بعضی از تخمها را نیز می توان اضافه نمود مثل تخم شلغم ، کاهو و .... .بعد از رام شدن کم کم باید شاهدانه قطع شود و تخم کتان را جایگزین کرد. کافشه نیز برای سهره مناسب است.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۸۹/۱۱/۱۲، ۱۲:۰۳ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۸۹/۱۰/۱۷، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan ، cruel ، شهرام
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #151
RE: مواد غذایی مجاز برای سهره
یاسین جان برای تولک کم کم بهش کتان بده نه یکدفعه که پرهاش براق دربیان...ما برا قناری هفت تخم تابستونرو خودمون ترکیب میکنیم...کلم قمری،تخم کاهو،برزک،گیشنیز،خرفه،شلغم،منداب و اسفرزه برای تابستون خوبن البته برای قناری.هفته ای یکبار برای تولک کفایت میکنه...اما اگه از درنده فروشی معتبر ۷تخم تابستونه بخوای بادرصد دقیقتر بهت میده
۱۳۹۳/۰۲/۰۵، ۰۴:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yasin308 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 37
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #152
دوست عزیز،
شاهدونه با مقدار بسیار کمی تخم کتان، به اضافه هفته ای دوبار هفت دونه، آیا رژیم غذایی خوبی هست؟
من تا حالا ماسه یا بلغور ماسه یا همچین چیزهایی نذاشتم واسش، علاقه ای هم به کف دریا نشون نمیده.
۱۳۹۳/۰۲/۰۵، ۰۵:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #153
امروز تو آزادگان آجرهای خاک رس بود که خیلی خوبن...کتان نم نم به جیره غذاییش وارد کن اذیت نشه و دل زده...هفت تخم هفته ای یه بار،سیب هفته ای یه بار،هویج هفته ای دوبار یا یک بار،گیشتیز جعفری هفته ای یه بار،اسفناج الان بده تا هست برای اهن بدنش خیلی خوبه برگ اسفناج ماهی سه یادوبار،ساقه و برگ کرفس،در دوران تولک هیلی باید به پرنده کمک بشه چون حیوون داره پر میریزه ضعیف میشه و همزمان باید پر جدید در بیاره..
۱۳۹۳/۰۲/۰۵، ۰۵:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yasin308 ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #154
سلام
سهره يك پرنده دانه خوار هست وبهتره هر روز ميوه وسبزي جات نخوره.هفته اي سه بار براش كفايت ميكنه. توي دوران تولك هفت تخم + شاهدانه +هفته اي سه بار ميوه وسبزيجاتي كه دوستمون ذكر كردن بهش بديد. البته با دونه اي كه بهش ميدي تا خالي كنه شروع مي كني تا زماني كه خوب خالي كرد بعد تغذيش را متنوع مي كني. اگر با كتان سياه لك خورد هفته دوبار هم يك برگ خيلي كوچك كاهو بهش بدي خوبه. كتان براي وقتيه كه پرها شروع به رشد كردن ميكنن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۰۶، ۰۷:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، yasin308
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #155
RE: غذای سهره
سلام دوستان برای مست شدن سهره بهش نبات با بادوم بدم چطوره ؟

۱۳۹۳/۰۲/۲۰، ۰۹:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #156
سلام
خوبه ولي زياده روي نشه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۲۱، ۰۷:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، SAEED_ ، هیوا
*
کاربر انجمن

دانش اموز
سپاس‌ها: 24
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #157
سلام صبح ی جوجه سهره که به همراه پدرش که فکر کنم اولین روز پروازش بود در حال پرواز باآواز سهره من آمد نشت کناره سهره ‏!‏ من هم با شلنگ آب خیسش کردمو گرفتمش خیلی کوچکه دور دهنش زرده+دم کوتاه حدود دوسه سانت حال بعد خشک کردن هر کاری می کنم غذا از دستم نمی گیره چکار کنم برای غذا دادن لطفا؟هی جیک میزنه
۱۳۹۳/۰۲/۲۱، ۱۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #158
(۱۳۹۳/۰۲/۲۱، ۱۲:۵۳ ب.ظ)'moeinsoltanyan' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام صبح ی جوجه سهره که به همراه پدرش که فکر کنم اولین روز پروازش بود در حال پرواز باآواز سهره من آمد نشت کناره سهره ‏!‏ من هم با شلنگ آب خیسش کردمو گرفتمش خیلی کوچکه دور دهنش زرده+دم کوتاه حدود دوسه سانت حال بعد خشک کردن هر کاری می کنم غذا از دستم نمی گیره چکار کنم برای غذا دادن لطفا؟هی جیک میزنه

سلام
ما بهش ميگيم پليسكه.الان بهترين زمان براي تربيت يه سهره دهن پاك هست.براش تخم مرغ وشاهدانه خرد شده بذار كف قفس تا بخوره.يه پارچه سفيد بنداز روي قفسش تا آرامش داشته باشه يا بذارش يه جاي آروم.تخم مرغ را دو ساعت يك بار عوض كن. تو يك ظرف هم براش آب بذار ودوتا سنگ كوچك هم بذار توي ظرف تا جاي آب را پيدا كنه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۲/۲۱، ۰۱:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #159
(۱۳۹۳/۰۲/۲۱، ۰۱:۱۸ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۳/۰۲/۲۱، ۱۲:۵۳ ب.ظ)'moeinsoltanyan' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
ما بهش ميگيم پليسكه.الان بهترين زمان براي تربيت يه سهره دهن پاك هست.براش تخم مرغ وشاهدانه خرد شده بذار كف قفس تا بخوره.يه پارچه سفيد بنداز روي قفسش تا آرامش داشته باشه يا بذارش يه جاي آروم.تخم مرغ را دو ساعت يك بار عوض كن. تو يك ظرف هم براش آب بذار ودوتا سنگ كوچك هم بذار توي ظرف تا جاي آب را پيدا كنه.

سلام:
اگر مثل گفته های آقای بخشی عمل کردی و دیدی غذا نخورده یه تکه سه سانتی کرمک تیوب دوچرخه به سرنگ 5سی سی اضافه کن وبا اون غذای نرم بهش بده.(یه مقدار بیسکویت ساقه طلایی با دو تا بادام اسیاب کن با کمی تخم مرغ قاطی کرده تو یه ظرف کوچیک با نوک انگشت ورز بده نرم ویکدست که شد مقداری آب اضافه میکنی طوری که از سرنگ رد بشه).موفق باشی.

۱۳۹۳/۰۲/۲۱، ۰۳:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 383
19 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #160
ضمن سلام و خسته نباشید خدمت استید خواستم بدونم کنجد و سویای ریز شده ی خشک برای سهره عیبی نداره؟
سهره های من سویای خشک رو با اشتها میخورن
اگه مشکلی نداره مقدار و زمان مصرف رو شرح بدید ممنون میشم
با تشکر
۱۳۹۳/۰۲/۲۲، ۱۰:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان