زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۹:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
24 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #81
RE: مراحل جفتگيري قناري
(۱۳۹۰/۰۹/۰۷، ۱۱:۰۷ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
همونطور که دوست عزیز فرمودند کف دریا اگه داری بردار در ضمن تخم مرغ رو بدون پوسته و از پودر پوسته تخم مرغ استفاده نکن فقط برای سری بعدی

عمده علل مرگ جنين قناری در مرحله خروج از تخم

در اين مرحله جوجه قناری کامل شده وحتی پوسته تخم را نوک زده ولی توانايی خروج از آنرا نداشته وتلف شده است که می تواند به علل زير باشد :

۱- عدم رطوبت کافی اتاق نگهداری قناری ها .

۲- عدم آبتنی پرنده ماده در روز آخر خوابيدن بر روی تخم ها .

۳- عفونت باکتريايی .

۴- ضخامت نامناسب پوسته تخم و کلفت بودن آن .

با سلام به همه دوستان و اساتيد
راستش من اصلا تخم مرغ رو با پوست به قناريهام نميدم و فقط رنده مي كنم و بهشون ميدم و لي كف دريا توي قفس هست و قناريهام خيلي كف دريا دوست دارندمخصوصا قناري نر .
شايد علت همين كف دريا بوده باشه بنظر شما از همين الان بايد كف دريا رو بردارم؟ يا بزارم وقتي خواست دوباره تخم كنه اونوقت بردارمش؟
الانم نر و ماده دارن يك دونه جوجه باقي مانده رو حسابي تغذيه ميكنن و ماشا.... خيلي درشت و سرحال شده نميدونم چرا اصلا جير جير نميكنه ؟شايد بخاطر اينكه هيچوقت گرسنه نميشه.رنگ پرهاش هم زرد شده مثل باباش.
باز هم از همه دوستان كه وقت ميزارن و جواب سئوالات اين حقير رو ميدن كمال تشكر رو دارم.
۱۳۹۰/۰۹/۱۳، ۰۷:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #82
(۱۳۹۰/۰۹/۱۲، ۱۱:۰۲ ب.ظ)saeed4448 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
تا جایی که میدونم اگه قناری نر مست باشه ولی ماده مست نباشه و باهم جفت بندازیم باعث میشه نر از مستی بیفته..آیا برعکس این هم اتفاق میفته..یعنی ماده مست باشه ولی نر مست نباشه.ماده از مستی میفته؟؟
مرسی

با سلام
زمانی که ماده مسته و نر اماده نیست فقط باعث میشه که ماده از مستی تخم هرز بزاره و نر اماده نشه
(۱۳۹۰/۰۹/۱۳، ۰۷:۴۹ ب.ظ)majid_gh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۹/۰۷، ۱۱:۰۷ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
همونطور که دوست عزیز فرمودند کف دریا اگه داری بردار در ضمن تخم مرغ رو بدون پوسته و از پودر پوسته تخم مرغ استفاده نکن فقط برای سری بعدی

عمده علل مرگ جنين قناری در مرحله خروج از تخم

در اين مرحله جوجه قناری کامل شده وحتی پوسته تخم را نوک زده ولی توانايی خروج از آنرا نداشته وتلف شده است که می تواند به علل زير باشد :

۱- عدم رطوبت کافی اتاق نگهداری قناری ها .

۲- عدم آبتنی پرنده ماده در روز آخر خوابيدن بر روی تخم ها .

۳- عفونت باکتريايی .

۴- ضخامت نامناسب پوسته تخم و کلفت بودن آن .

راستش من اصلا تخم مرغ رو با پوست به قناريهام نميدم و فقط رنده مي كنم و بهشون ميدم و لي كف دريا توي قفس هست و قناريهام خيلي كف دريا دوست دارندمخصوصا قناري نر .
شايد علت همين كف دريا بوده باشه بنظر شما از همين الان بايد كف دريا رو بردارم؟ يا بزارم وقتي خواست دوباره تخم كنه اونوقت بردارمش؟
الانم نر و ماده دارن يك دونه جوجه باقي مانده رو حسابي تغذيه ميكنن و ماشا.... خيلي درشت و سرحال شده نميدونم چرا اصلا جير جير نميكنه ؟شايد بخاطر اينكه هيچوقت گرسنه نميشه.رنگ پرهاش هم زرد شده مثل باباش.
باز هم از همه دوستان كه وقت ميزارن و جواب سئوالات اين حقير رو ميدن كمال تشكر رو دارم.

با سلام به نظر من فقط سری بعد که که دارند جفت میخورن و تا زمان تخم اخر ماده کف دریا رو بر دار علتهای دیگر رو هم رعایت کن انشاء الله سری بعد جوجه های بیشتر و قشنگتری بهت بده در ضمن یک نکته دیگه

کلسيم و فسفر
ca,p
:
ميزان هر يک از اين دوماده به تنهايی و نسبت بين آنها تاثيرزيادی برضخامت پوسته تخم و رشد استخوان بندی جنين دارد . کمبود آنها و يا عدم تعادل بين آن دو موجب کاهش قدرت جوجه در خروج از تخم می شود . جوجه های مبتلا دارای رانهای ضخيم و بال های کوتاه همراه با خيز زير پوست گردن و نرمی استخوان می باشد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۱۳، ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۰۹/۱۳، ۱۰:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #83

کلسيم و فسفر
ca,p
:
ميزان هر يک از اين دوماده به تنهايی و نسبت بين آنها تاثيرزيادی برضخامت پوسته تخم و رشد استخوان بندی جنين دارد . کمبود آنها و يا عدم تعادل بين آن دو موجب کاهش قدرت جوجه در خروج از تخم می شود . جوجه های مبتلا دارای رانهای ضخيم و بال های کوتاه همراه با خيز زير پوست گردن و نرمی استخوان می باشد .
[/quote]

با سلام به جناب آقاي nazmi عزيز
ضمن تشكر از راهنمايي خوبتون مي خواستم بپرسم چه كارهايي بايد انجام بدم و يا چه نوع تغذيه اي بايد در نظر بگيرم تا نسبت كلسيم و فسفر كه ذكر كرده بوديد رعايت بشه و جوجه ها مشكل دار نشن.
باز هم متشكرم
۱۳۹۰/۰۹/۱۴، ۱۲:۵۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مجید رحیمی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 8
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #84
سلام دوستان من یه نر سرخ اروپایی دو پلاک 90% آماده و یه ماده سرخ رسمی ریز نقش دارم که هنوز آماده نیست 1- چکار کنم که ماده زود تر آماده بشه واز نر عقب نیفته 2- به نظر شما جوجه های بدرد بخوری بهم میدن . باتشکر
۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #85
(۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۱۰:۵۰ ب.ظ)risk نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۹/۲۳، ۰۸:۵۷ ب.ظ)مجید رحیمی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من یه نر سرخ اروپایی دو پلاک 90% آماده و یه ماده سرخ رسمی ریز نقش دارم که هنوز آماده نیست 1- چکار کنم که ماده زود تر آماده بشه واز نر عقب نیفته 2- به نظر شما جوجه های بدرد بخوری بهم میدن . باتشکر
سلام دوست عزیز
قناری نر رو میشه تو مستی نگه داشت بشرطی که اوازش اذیت نکنه دو روزی بهش کاهو بده یا تخم کاهو و خرفه
متاسفانه وقتی باید ناراحت باشی و نگران که ماده مست باشه ونر مست نباشه پس نگران نباش به ماده برس ابتنی یادت نره
از نظر رنگ که خوبن جثه هم بیشتر به ماده میرن تا جایی که تجربه دارم
امیدوارم به زودی قناری ماده اتون اماده بشه و جوجه های خوبی بهتون بده
با کمال تشکر از شما دوست عزیز
۱۳۹۰/۰۹/۲۴، ۰۶:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #86
دو تا سوال دارم اگه ميشه جواب بديد
اول اينكه كسي مي دونه بايد چه نوع تغذيه اي رو رعايت كرد تا پوست تخمها زياد كلفت نشه و جوجه ها بتونن راحت از تخم بيرون بيان؟ آخه دفعه قبل 2 تا از جوجه ها توي تخم تلف شدن.
دوم اينكه از چه زماني بايد جوجه ها رو از پدر و مادرشون جدا كرد تا مشكلي واسه جوجه ها و يا ماده كه تخمهاي سري بعدش رو گذاشته پيش نياد؟ البته الان فقط يك جوجه توي قفس هستش و مزاحمتي واسه نر و ماده ايجاد نميكنه . قناري ماده هم دوباره 3 تا تخم گذاشته و اميدوارم دوباره جوجه هاش توي تخم گير نكنن.
ممنون ميشم اگه زودتر جوابمو بدين
با تشكر
۱۳۹۰/۰۹/۲۶، ۱۰:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #87
سلام
بهتره اين دفعه از پوست تخم مرغ يا كف دريا استفاده نكني خوده من دفعه اول تخم گذاري كف دريا مي زارم سري دوم حذف مي كنم سري سوم دوبره مي زارم ولي حتما هم از كلفتي پوسته تخم نمي تونه باشه
ممكن از بالا رفتن دما باشه و گرما بيش از حد جوجه تو تخم خفه شده پس بهتره نذاري دماي اتاق از 28 بالاتر بره اگه هم رفت دما رو ناگهاني پايين نيرين و اگه شك داري پوسته دوباره كلفت باشه روز 11 و 12 و 13 به قناري آبتني بدي البته اگه تخم ها همه تو يك روز باشن اگه نباشن دقت كنيد تخم آخر حد اقل 9 يا 10 روزه باشه
در مورد جابجايي قبلا توضيح داده شده ولي واسه راحت بودن شما
از روز 15 جوجه ها ماده قناري دوباره شروع به جفتگيري مي كنه بهتره چال جديد براي ماده بذاريد ماده بعد از 3 يا 5 روز دوباره تخم گذاري رو شروع مي كنه بعد از تخم 3 يا 4 نر و جوجه ها رو جدا كنيد و تو يك قفس جدا به فاصله 2 متري يا 3 متري بذاريد طوري كه ماده نر و جوجه ها رو ببينه وقتي تخم هاي سري دوم 13 روزه شدن ... جوجه هاي سرذي دوم ديگه خودشون غذا مي خورن و نر به راحتي مي تونه برگرده به قفس ماده جهت قپ دادن به جوجه ها جديد
تو اينترنت خيلي راه ها نوشته شده من تمام راه ها رو امتحان كردم بهتري راه همين راهه چون جوجه ها تو 18 روزگي مي يان رو ميل و شب موقع خواب ممكن برن تو لون جديد كنار ماده بخوابن و تخم ها خراب مي شن اين به سر من اومده پس امتحان نكنيد
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۱:۳۷ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۹/۲۶، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #88
زود جفت انداختن قناري؟؟
درود بر دوستان عزيز
قناريهاي نر و ماده من واسه رسيدن به هم خيلي بي تابي مي كنن ولي هنوز مست مست نيستن نر ميخونه البته كامل نه و ماده هم ريزه خوني ميكنه سوالم اينه كه تو يك قفس باشن تا آماده بشن مشكلي پيش مياد؟
با تشكر از دوستان
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #89
RE: زود جفت انداختن قناري؟؟
(۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۰:۴۲ ق.ظ)hesam-seyf نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان عزيز
قناريهاي نر و ماده من واسه رسيدن به هم خيلي بي تابي مي كنن ولي هنوز مست مست نيستن نر ميخونه البته كامل نه و ماده هم ريزه خوني ميكنه سوالم اينه كه تو يك قفس باشن تا آماده بشن مشكلي پيش مياد؟
با تشكر از دوستان

با سلام به دوست خوبم: عجله نكنيد قناري نر بايستي تك باشد تا اماده بشود .
اگر آماده نباشند و كنار هم بزاريد ميبينيد كه تمايلي به هم نشون نميدن .در فراق و دوري هست كه با شنيدن صداي هم بي تابي ميكنند و زمينه اماده شدن فراهم ميشود . لذا صبر كنيد تا نر آماده بشود و مست خون شود و ماده هم به امادگي برسه سپس جفتشون كنيد
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: King_Hearts ، saeednikzad ، hesam-63 ، majid*h
*
کاربر انجمن

ارسال: #90
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز من شنیدم اگه قبل از جفت انداختن قناریها برای ماده آشیانه بذاریم تا چال درست کنه وبعد نر را به قفس ماده هدایت کنیم بهتر جفت می خورند نظر شما چیه .
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان