زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۸:۰۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

مراحل و زمان جفتگيري قناري

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
مراحل و زمان جفتگيري قناري
با سلام
با اجازه اساتيد اين مطلب واسه كسايي كه دفعه اول مي خوان جوجه قناري بگيرن.
مهمترين مسئله اينه اگه قناري خودتون ندارين واسه خريد سعي كنيد نر جنگ(جوان) بگريد ولي ماده كار كرده باشه بهتره.
روزهاي اول بهتره ماده نر رو نبينه فقط صداشو بشنوه به ماده غذاي تخم مرغي و دونه تقويتي بدين تا كاملا آماده شه به نر كمتر تخم مرغ بدين و مهمترين نكته اينه واسه تقويت نطفه نر چند تا بادام با يك مقدار خيلي كم نبات بكوبونين(براي 4 بادام يك بند انگشت نبات) و به اندازه انگشت دونه به نر بدين توي آب قناريها 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد و 24 ساعت بعد عوض كنيد .
3 روز كه گذشت زير ماده را نگاه كنيد اگه شكل كوزه شده بود قفس قناريها رو كنار هم بزاريد طوري كه دونه خوري 2 تا قفس كنار هم باشن حدودا بعد از 2 روز ماده و نر از بين ميله ها به هم دون مي دن حالا ميتونين قناري ها رو جفت بدين اما خيلي مهمه كه قناري ماده به قفس نر هدايت بشه تا نر تسلط داشته باشه سعي كنيد غروب جفت بندازيد كه دعواي اوليه بين قناري كم باشه. چال قناري رو بعد از 1 روز بزاريد بايد بدونيد
حداقل 3 روز بعد از جفت دادن بايد تخم گذاري انجام شه وگرنه تخم ها بدون نطفه مي شن.تمام دونه هاي تقويتي و تخم مرغ رو ازتخم سوم حذف كنيد وگرنه ماده چربي مياره و نر هم ممكن مست بشه و روي ماده تو لونه جفتو بزنه.
نكته مهم روز 7 تخم ها به آرامي زير قفس قناري و كاور را تميز كنيد و يك كم به قناري تخم مرغ بدين خيلي كم
از همه مهتر كه كسي بهش توجه نميكن (((
روز 13 تخم هاست در اين روز به آرامي ظرف آبتني در قفس قرار دهيد چون آبتني ماده باعث مي شه پوسته تخم ها نازك بشه و رطوبت بگيرن البته مي شه تو اتاق هم كمي آب به مدت يك ساعت جوشوند در صورت كافي بودن رطوبت محيط جوجه راحت تر پوسته رو مي شكن و مهمتر اينه كه غذاي تخم مرغي و تخم خرفه واسه ماده بزاريد هم واسه اينكه تخم ها رو نخوره هم واسه اين كه واسه جوجه آماده داشته باشه))) همه ميگن 3 روز اول ولي به نظر من هفته اول فقط تخم مرغ و تخم خرفه واسه جوجه ها كافيه از هفته دوم غير از تخم مرغ و تخم خرفه مي تونين سيب و هويج و.... به قناري بدين در تمام 35 روزي كه جوجه ها قپ ميگيرن 2 روز يك بار تو ظرف آب 5 قطره مولتي ويتامين بريزيد.
چون اين مطالب كمتر گفته ميشه و تو بيشتر سايتها يك مطلب روتين قديمي كپي شده اين مطلب را با زبان عاميانهو با امتحان روي قناري هاي خودم گذاشتم اميدوارم مفيد باشه

در رابطه با جوجه كشي در لون دوم به بعد هم به لينك زير مراجعه كنيد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق و پيروز باشيد

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۰۱/۱۴، ۱۲:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، katbi ، پارسا ایرانی ، amin_dahasi ، ali-bigham ، cruel ، amin ، jooni ، H.Hooshyar ، hesam-63 ، soren_kiana ، Animal Planet ، mih62 ، rahimi218 ، amir_e ، bmehdi ، mosmamosh ، phoenix ، iranianpigeon ، مجید رحیمی ، majid5633 ، hossein.a.88 ، parsa ، alisantoory ، مهرداد رویانی ، a.salar ، sasy111 ، lejaja ، pore ، سید امیر ، nazmi ، hamed.k ، tanbur7 ، majid*h ، Arjon ، عمادذر ، mtorfi ، mojtabammm ، SmileMoON ، احسان.. ، ADAMBALASY ، reza1369 ، قناری رضا ، ayhn ، 10reza10 ، shayan_ch ، darkoob ، saeednikzad ، dr.ghermezii ، ababil55 ، پدربزرگ ، ehsantaghavi2007 ، کمیار ، reza5648 ، ariaprint ، zizo ، hamed2020 ، seiedreza_paret ، morteza1985 ، sajjad99 ، amir bagheri ، mtabriz ، سیدطاها اصفیاء ، ayapir ، اسدی ، KiNG.1 ، termeh ، payam19 ، mycanary ، sadr ، علی کلاهی ، jiber ، طهرانی ، mehran222 ، رحمانی ، shahrooz_30 ، cia5141 ، مسعود میرزالو ، shahinskai ، محمدامين كاوسی ، hidrane ، khoram22 ، محمد مرادی ، hamid@line ، gholizadeh ، miladianoo ، uosef ، kanon1 ، mostafa hesaraki ، محمد پرتوی ، soheil22 ، مهدی یزدانی ، saman2000 ، ali_021 ، محمد تقی کریمی ، doctor ، mojixtak ، meisam_th1980 ، mohammad hosein Zakeri ، محمد یاوری ، AArash ، aventa ، Rasool Namdar ، amir hosin Tavangar ، Reza Khosravi
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
24 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #61
RE: قناري نر من نر خيلي كم مي خونه ، كم خوراك شده و ترسو
با سلام و درود به همه اساتيد
خيلي ممنون از راهنماييهاتون من صبرم زياده و عجله اي هم ندارم واسه جفت انداختن انشالله كه جفت ميرن.ولي ديروز ديدم كه قناري ماده رفته بود توي جادوني نيم دايره كه واسش گذاشتم و مخصوص هفت تخم هست نشسته بود بعضي وقتها هم بلند ميشد از توش دون مي خورد و يك دوري ميزد و دوباره ميومد توي جادوني مينشست يا ميايستاد.من زياد وارد نيستم كه بفهمم پسش بالا اومده يا نه ولي 10روز پيش بردم پيش يك قناري فروشي گفت نرت آماده هست ولي ماده هنوز آماده نيست راستش دلم نمي خواد دوباره پرنده ها رو ببرم قناري فروشي چون جابجا شدن زياد خوب نيست.از كجا مي تونم بفهمم كه ماده آماده شده ؟آيا از الان واسش لونه بزارم يا اينكه وقتي جفت انداختم بزارم واسش؟
بازهم ممنون از راهنماييهاتون
۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #62
با سلام به همه دوستان و اساتيد
ديشب تصميم گرفتم كه قناريها رو با هم جفت بندازم وقتي قفسشون رو كنار هم گذاشتم نر شروع كرد به خوندن و رقصيدن ماده هم خودشو ميلرزوند و سر و دمشو بالا گرفته بود و بالهاشو ميلرزوند و قول اساتيد تاتي ميداد منم خوشحال شدم كه ديدم ماده هم بلاخره آماده شده و گذاشتمشون پيش هم .امروز صبح ساعت 6 صبح هم رفتم سراغشون تا ببينم مشكلي نداشته باشن كه ديدم آقا نره رفته روي پشت قناري ماده و داره كاره خودشو ميكنه منم مزاحمشون نشدم و گفتم بزار كارشون رو بكنن.فقط مي خوام زمان گذاشتن لانه رو بدونم آخه هركسي يك چيزي ميگه يكي ميگه روز اول بزار يكي ميگه 3 روز بعد يكي ميگه 7 روز بعد بلاخره من نفهميدم بايد چكار كنم .اگه دوستان راهنمايي كنن خيلي ممنون ميشم .
۱۳۹۰/۰۸/۱۷، ۰۷:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: saeednikzad
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #63
با سلام

من خودم همیشه دو سه روز بعد میزارم همیشه هم جواب داده مخصوصا که شما خودتون دیدین که جفتگیری هم کردن.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۱۷، ۱۲:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #64
RE: مراحل جفتگيري قناري
(۱۳۹۰/۰۷/۱۳، ۰۳:۵۴ ق.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۷/۱۱، ۰۳:۱۸ ق.ظ)theanimal نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
هنگامی که ماده شروع به تخم گذاری میکند باید تخمها رو برداشت و با تخمهای پلاستیکی جایگزین کرد،تا پس از گذاشتن آخرین تخم همه تخمهای اصلی در یک زمان در لانه قرار دهیم.
حال سوال اینجاست که دمای مکان نگهداری تخمهای اصلی باید چند درجه باشه؟
و نیز شرایط نگهداری تخمها به چه صورتیست؟
از دوستان خواهش دارم که تجربه های شخصی خودشون رو باین کنند.
باسپاس فراوان
سلام
از دوستايي كه بار اول مي خوان از قناري جوجه كشي كنن پيشنهاد مي دم تا تخم ها رو دست نزنن شايد جوجه ها اختلاف پيدا كنن ولي بهتر از اينه كه يا تخم ها از دستشون بيافته يا ماده قهر كنه و يا اينكه دماي تخم ها كه جاي ديگه مي زارن مناسب نباشه و خراب بشن ولي در كل بيشتر كسايي كه تخم ها رو با تخم مصنوعي عوض مي كنن تخم هاي اصلي رو مي زارن تو ارزن تا خراب نشن ولي در كل تخم هر پرنده اي تا سه روز خراب نمي شه واسه گرفتن تخم ها هم بهتره اون رو از دو طرف بگيريد يا با يك قاشق پلاستيكي برداريد تا نشكنه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۱۰:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، saeednikzad ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

ليسانس
ارسال: #65
با سلام مجدد به همه دوستان
همانطور كه قبلا گفتم قناريهامو 2 روز پيش جفت انداختم ولي ديشب كه از سركار اومدم خونه ديدم قناريها حسابي كتك كاري كردن و قناري نر پاي ماده رو زخمي كرده بود و ماده همش روي يك پاش ميايستاد. احتمالا نر مي خواسته ازش پشت بگيره و ماده نذاشته و كتك كاري شده . امروز صبح هم كه رفتم سراغشون ديدم قناري ماده كف قفس نشسته و روي پاهاش نبود كاملا نشسته بود كف قفس.وقتي برقها روشن شد رفت توي لونه نشست چون ديشب واسشون لونه گذاشته بودم ولي تا الان تخم نكرده .راستش نميدونم اين كتك كاري تا كي ميخواد طول بكشه آخه دلم واسه قناري ماده ميسوزه.نره خيلي مسته. البته زياد نميخونه فقط ميخواد سوار بشه پشت ماده ديروز و ديشب هم ديدم كه سوار ماده شد. زماني هم كه صداي قناري واسشون ميزارم نره ميوفته دنبال ماده تا باز پشت بگيره و باز دعوا ميكنن. نميدونم چكار كنم لطفا دوستان راهنمايي كنن فوري فوري
۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #66
سلام
تو جفت انداختن نر و ماده فقط مست بودن نر و تاتي دادن ماده ملاك 100% نيست زمان جفت انداختن خيلي مهمه وقتي نر مي خونه ماده آگه تو يك خونه ديگه هم باشه سري شروع به تخم ساختن تو بدنش مي كنه و كم كم پس ماده شبيه به كوزه مي شه اين كه ميگن 2 روز بد چال بذاريد واسه اينه كه حتما جفتگيري انجام بشه و تخم ها نطفه دار شن ولي اگه قناري ماده بيش از اندازه آماده بشه تخم ها شروع به پوسته پيدا كردن تو بدن ماده مي كنن و اگه موقع تخم گذاري جفت بندازيد تخم تو شكم ماده مي چرخه و اگه يك قناري باز حرفه اي گير نياري تا تخم رو بچرخونه كار ماده ساختست البته برعكس اين هم ميشه ماده ممكن تاتي بده ولي زير ماده خرطومي نشده باشه و وقتي پيش هم مي ندازيد ماده بعد از يك بار جفتگيري اجازه جفتگيري مجدد به نر نمي ده و موجب كتك خوردن نر واگه ماده ضعيف باشه كتك خوردن ماده مي شه اميدوارم دومي باشه و با جدا كردن ماده و كمي تقويت مشكل حل شه .
پس سعي كنيد از زير ماده قناري خبر داشته باشيد كه نه دير بشه و نه خيلي زود.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۱۸، ۰۲:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کلوب قناری گیلان ، saeednikzad
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
15 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #67
سلام
آقا مجید نبات به ماده دادین؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
من به شما پیشنهاد دادم ۳-۴ روز صبر کنید بعد................
میدونستم دعواشون میشه بخاطر این گفتم لونرو یه هفته بعد بزارین. الان نره میبینه ماده تخم نمی زاره
دعواش میکنه.
یه تخم مصنوعی بزار تو لونه که هم نره خیالش راحت بشه هم ماده بره تو لونه و نره دست از سرش برداره.
۱۳۹۰/۰۸/۱۹، ۰۹:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 52
54 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #68
سلام عرض شد.
یه چند تا سوال ازتون داشتم...
من یه تازه کارم تو پرورش قناری الان هم تقریبا یه هفته ای هست که جوجه قناری (پرتقالی) گرفتم که نر هستش چون الان داره ریز میزنه،حالا مطلبتون رو که خوندم به کلمه ای رسیدم که معنی شو نفهمیدم می خواستم برام توضیح بدید.منظورتون از نر جنگ چیه؟
الانم به دنبال یه ماده هستم براش ولی نمیدونم که جوجه ماده بگیرم یا ماده بالغ؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۰:۵۴ ق.ظ، توسط مهرداد رویانی.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۰:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
ارسال: #69
سلام
دوست عزيز نر جنگ(جوان) به قناري نر تو سال اول و دوم كه جفت نرفته باشه و تازه مست خون شده و مي خوان بدن به جفت مي گن نر jong
به قناري كه شما دارين هنوز نمي گن نر
جوجه قناري بعد از 6 ماه شروع به ريزخوني مي كنه و بعد اگه معلم داشته باشه زودتر به كوتاه و بلند زدن مي رسه و بعد پر مي كنه وقتي پر كرد احتياج به ماده داره پس هنوز زوده فكر كني بتوني جفتش بدي دركل اگه خواستي ماده بگيري سعي كن ماده قناري 2 ساله به بالا بگيري اگه يك بار جوجه داده باشه كه عاليه.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary ، Rasool Namdar
*
کاربر انجمن

کارشناسی
سپاس‌ها: 52
54 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #70
سپاس از راهنماییتون
ولی این قناریه جوجه ی جوجه هم نیست فکر کنم 7 یا 8 ماه رو داشته باشه حالا به نظر شما الان ماده بگیرم ولی بهش نشون ندم تا مست بشه خوبه یا نه؟
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۱:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان