زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۵:۰۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نشانه های جفتگیری نر و ماده

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 54
7 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #1
بی حالی ماده زمان جفت گیری
من یه جفت قناری گرفتم که بعد از دو هفته قناری نر که خیلی هم مست میخوند رو به قفس ماده انداختم
قبل از این هر دو قناری ها خیلی شاد و تحرک بیشتری داشتن ولی بعد از اون قناری ماده تحرکش خیلی کم شده و یه گوشه میشینه این از چی میتونه باشه؟
اینم بگم که ماده هم خیلی جست و خیز میکرد وبا توجه به علامتهای دیگش آمادگی جفت شدن داشت .
۱۳۸۹/۱۲/۲۶، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed masoomi
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #121
RE: نزاع بعد جفت زنی
(۱۳۹۱/۰۶/۲۱، ۰۷:۰۴ ب.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
تا حالا دیدین که بهم دون بدن ؟
نزاع و درگیری یه مورد کاملا طبیعی هستش و به نظر من نشونه خوبیه برای جفت خوردن.
امکان داره که شما جفت خوردنشونو ندیده باشین.
کاری بهشون نداشته باشید و صبر کنید تخم بذاره و 14 روز بخوابه ....

ممنون از راهنماییتون. والا من دون دادن رو ندیدم اصلا چه شکلی هستش. ولی نوک به نوک میشن. از وقتی هم که ماده نشسته روی تخم یکی دوبار دیدم که نر بهش غذا میده. الان نگرانیم فقط هرز بودن تخمهاست.
میخواستم بدونم تا دیر نشده میشه کاری کرد یا نه؟! صبر میکنیم ببینیم آخر عاقبتشون چی میشه! :دی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۱۱:۰۷ ق.ظ، توسط alireza.m.)
۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۱۱:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #122
دوست عزیزم وقتی نر بهش دون میده 100% جفت خوردن.
منظورم همون موقع هستش که روی تخم خوابیده.
شما کاری نمی تونی بکنی جز اینکه منتظر بمونی البته می تونی بعد از گذشت 1 هفته تخم ها رو توی نور بگیری ببینی سیاه شده یا نه !
اگه این 2 قناری بار اولشون باشه که جفت می رن , احتمال داره لون اول رو خراب کنن و تخمها جوجه نشه اما جداشون نکن ...
اگه تخمها هم در نیومد بذار دوباره تخم بذاره.
سوالی داشتی بپرس در خدمت هستم
موفق باشید.
۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۱۱:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: DRaiush ، alireza.m
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #123
(۱۳۹۱/۰۶/۲۲، ۱۱:۳۲ ق.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیزم وقتی نر بهش دون میده 100% جفت خوردن.
منظورم همون موقع هستش که روی تخم خوابیده.
شما کاری نمی تونی بکنی جز اینکه منتظر بمونی البته می تونی بعد از گذشت 1 هفته تخم ها رو توی نور بگیری ببینی سیاه شده یا نه !
اگه این 2 قناری بار اولشون باشه که جفت می رن , احتمال داره لون اول رو خراب کنن و تخمها جوجه نشه اما جداشون نکن ...
اگه تخمها هم در نیومد بذار دوباره تخم بذاره.
سوالی داشتی بپرس در خدمت هستم
موفق باشید.

خیلی ممنون. خدمت از ماست...
چند تا سوال دارم نوید جان اگر ممکن بود هر وقت فرصت کردی بی زحمت پاسخش رو بده(هر چند تا حدودی میدونم چی به چیه، اما میخوام بدونم با توجه به شرایطی که در جریانی چیکار کنم؟)
1. یک دوست دیگرم شرایط مشابه داره، مادش دوبار پشت سر هم تخم گذاشت و پوچ بود(مثل همینی که شما گفتی اگر پوچ بود، بذار دوباره تخم کنه). هر دو بار هم به درخواست بنده مادش رو بعد از 20 روز از روی تخم بلند کرد و دید که پوچه...با این داستان بازم اگه پوچ بود بذارم دوباره تخم کنه؟
2. اگر پوچ بود شرایط رو چطوری برای تخم گذاری مجدد آماده کنم؟! مثلاً بحث تغذیه، لون گذاری و زمانبندیشون چطوری باشه؟!
3. تخم اول رو که گذاشت تخم مصنوعی بذارم و کارای متداول برای بیرون آمدن همزمان جوجه ها رو انجام بدم؟! (با توجه به اینکه هم من و هم اوا بار اولشونه که اقدام به تکثیر کردیم)
بازهم سپاس
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۱۲:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #124
سلام
باید بررسی بشه تا مشخص بشه دلیل عدم باروری تخمها چیه ؟
لطفا در تاپیکهای زیر جستجو کنید و اگر به جواب سوالاتون نرسیدین بعد سوال بفرمائید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مورد سوال 3 باید بگم بله شما هر وقت قناری هاتون تخم می ذاره این کار رو تکرار کنید.
من در خدمتم.
۱۳۹۱/۰۶/۲۴، ۰۹:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alireza.m ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 11
8 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #125
جدا کردن یا انتظار؟
با سلام خدمت اساتید و سروران ، یک هقته پیش قناریمو که خیلی مست بود جفت انداختم دوسه روز اول ماده خیلی تمایل نشان میداد براشون لون گذاشتم و روز بعد ماده آنرا آماده کرد و حتی توش خوابید که گفتم میخواد تخم کنه ولی دوسه روز گذشت و خبری نشد هرروز براشون تخم مرغ و هویچ هم میذارم تا حالا سه بار محل گود لون رو خودشون عوض کرده اند . نر هم بااینکه پیش ماده است بازهم میخواند روزنامه کف قفس را هم پاره میکنند ولی دیگر ماده تولون نمیره بنظر شما بازهم صبر کنم یا از هم جداشون کنم ؟
با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۹:۰۶ ق.ظ، توسط re2005s.)
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۹:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
ارسال: #126
RE: جدا کردن یا انتظار؟
انتظار...
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۰۹:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #127
فقط بايد صبر كنيد!
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۰۹، ۱۰:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mehdi_Sari ، محمدرضا قربان
*
کاربر انجمن

دیپلم
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #128
سلام به همه اساتید . 5 روزه که قناریامو جفت انداختم (نر رسمی کاکلی سبز و ماده رسمی سفید) که هر دوشون کاملا آماده بودن.
چند بار دیدم که نر به ماده دون میده و چند بار هم جفتگیریشون رو دیدم نر هم روزی چند بار آواز میخونه ولی هنوز لونه سازی رو شروع نکردن بعضی وقتا هم نر کف قفس بی حرکت میشینه(البته نه خیلی زیاد) به نظرتون جفت شدن؟؟؟یا باید جداشون کنم؟؟؟
به نظرتون جفت مناسبی هستن؟ جوجه های خوبی میدن؟
ممنمون میشم پاسخ بدید...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۲:۰۷ ب.ظ، توسط saeed.green.)
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #129
جفت شده اند اما اگر براي ماده سفيد از نر طلايي ،ليمويي يا ابلق سفيد يا طلايي استفاده مي كرديد خيلي بهتر بود.الان بيشتر جوجه ها ابلق مي شوند.ولي آن طوري تعدادي سفيد يا طلايي يكدست هم به وجود مي آمد.براي نر سبز هم از ماده دارچيني يا سرخ سوخته استفاده مي كرديد بهتر مي شد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #130
ممنون از پاسختون. قناری نر دمش سفید بود واسه همین فروشنده گفت ماده سفید باشه بد نیست! اشکالی نداره که هنوز لونه سازی رو شروع نکردن؟؟
چقدر امکان داره جوجه ها هم مثل پدرشون کاکلی بشن؟؟
۱۳۹۱/۰۹/۱۵، ۰۱:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشانه های قناری ماده آماده و چگونگی آماده کردن آن برای جفتگیری پژواک 930 289,522 ۱۳۹۶/۰۸/۱۰، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان