زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۳:۵۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

ديپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 272
8 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #121
RE: قفس پرنده
سلام.ممنون از نظرات خوب بچه ها
تو شهر ما ميگن همين غذا خوبه
ميگن اگر شاهدونه بديم.اگر بخواهي جفن بندازي جفت نميره.يا چربي مياره.از اين حرفا
حالا به نظر شما بهش شاهدونه بدم؟
غذاش عوض كنم طوريش نميشه؟؟
جاش هم نسبتا خنكه
اشكال نداره؟
يعني از فرداكلا بهش شاهدونه بدم؟؟
تخم كتان نياز نداره؟
يادون سياه؟
ميشه راهنمايي ام كنيد؟

۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 1
12 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #122
(۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۰۷:۵۷ ب.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز. 
آقا شما اومدی کرج هم میتونی  بیای حسین آباد هم حصارک و هم میدان هفت تیر که مرکز خرید و فروش پرنده نیز همان حسین آباده .
قیمتی هم نداره من دیروز 2 تاشو خریدم 15 تومان .

سلام داداش
مرسی
سهره معمولی 2 تا خریدی 15؟
نر؟
داداش آدرس دقیق بده که من تا حالا تهران نیامدم
و 1 روزم بیشتر نیستم اونجا
اگه میتونی مسیر دقیق بده و بگو چطور خودمو برسونم اونجا
دمت گرم

۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۰۹:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #123
سلام مرتضی جان کتون سیاه(نیجر) هم تقریبا خواص مشابه شاهدانه داره و روغنی و گرمه.چون کتون(دانه قناری) خور بوده یک دفعه کتون رو قطع نکن اصلا همیشه کمی کتون هم بده خوبه ولی ارزن برای سهره مناسب نیست و خیلی مضره دستگاه گوارش سهره برای دانه های روغنی سازگار شده+قسمت تغذیه سهره هم بخون+تغذیه سهره در زمان لک
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۱۰:۱۸ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۱۰:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #124
(۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۰۹:۳۹ ب.ظ)'majid6601' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۸/۱۳، ۰۷:۵۷ ب.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز. 
آقا شما اومدی کرج هم میتونی  بیای حسین آباد هم حصارک و هم میدان هفت تیر که مرکز خرید و فروش پرنده نیز همان حسین آباده .
قیمتی هم نداره من دیروز 2 تاشو خریدم 15 تومان .

سلام داداش
مرسی
سهره معمولی 2 تا خریدی 15؟
نر؟
داداش آدرس دقیق بده که من تا حالا تهران نیامدم
و 1 روزم بیشتر نیستم اونجا
اگه میتونی مسیر دقیق بده و بگو چطور خودمو برسونم اونجا
دمت گرم

نه عزیز دلم بحث من و دوستمون یه چیز دیگست .
من قفس سهره رو بهشون گفتم جفتی 15 .
شما هم اگر دنبال پرنده و سهره و قناری و ... هستی یه جمعه پاشو بیا تهران آزادگان مرکز خریدو فروش پرنده هر چی خواستی ور دار ببر.فقط باید این کاره باشی وگرنه ...
آره خلاصه جمعه بیا که فقط جمع بازار به راهه.

۱۳۹۲/۰۸/۱۴، ۱۲:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 66
48 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #125
RE: نگهداری سهره
با سلام مجدد خدمت دوستان عرض کردم چون خونه ما خیلی کوچیکه و خانواده ام رضایت نمی دهند قفس را داخل منزل بیاورم امکانش هست که تمام مدت سهره رو داخل تراس نگهداری کنم (در تمام ساعات شبانه روز و تابستان و زمستان ) در حال حاضر در اداره ازش نگهداری می کنم اگر امکان نگهداری در تراس هست چه مواردی رو باید رعایت کنم تا زنده و سرحال بمونه ؟ لطفا راهنمایی کنید در پناه حق باشید.
۱۳۹۲/۰۸/۱۶، ۱۰:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #126
با اجازه اساتيد!!! مواردي كه به ذهنم ميرسه رو ميگم تا ديگر دوستان و اساتيد هم نظرشون رو بگن!!!
اول اينكه چون آب و هوا رو به سردي ميره بايد بشتر غذاي سهره شاهدانه و گرمي با برنامه، باشه!!!
بايد جاش توري باشه كه هيچ حيوان ديگه اي بهش دسترسي نداشته باشه به خصوص قمري و گنجشك كه 
عامل بيماري هستن!!!! نبايد زياد جلوه نور مستقيم آفتاب باشه!!!
موفق باشيد.
۱۳۹۲/۰۸/۱۶، ۱۱:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #127
سلام اگه میخواهید بیرون نگه داری کنید مشکلی نداره سهره با سرما اما دون اصلیش باید شاهدانه باشه که گرمه و اصلا باد و بارون بهش نخوره مثلا دور قفس رو با پلاستیک بپوشونید و در ضمن شوک دمایی بهش وارد نشه مثلا سهره ای که بیرون به سرما عادت کرده وارد اتاق گرم کنید یا سهره ای که به گرما عادت کرده یک دفعه ببرید تو سرما در هر دو صورت احتمال مرگ هست.
۱۳۹۲/۰۸/۱۶، ۱۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 66
48 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #128
دوست عزیز آقا پوریان اگه می بینید کسی مثل من در بحث شرکت نمی کنه واقعا هیچ اطلاعات مثمر ثمری ندارم تا در اختیار دوستان قرار بدم  ضمن اینکه جنابعالی اینطور که از نظراتتون بر می میاد در رابطه با سهره صاحب نظر هستید هر چند که ضمن احترام برای نظر همه دوستان از جمله شما استاد گرامی اعتقاد دارم نباید فراموش کنیم چون این پرنده در طبیعت بطور وحشی زندگی می کنه در حقیقت از قدرت انعطاف بالایی برخورداره و اصطلاحا نازک نارنجی نیست ، بعضی از دوستان از کوچکترین رفتارهای پرنده شان نگذشته و آن را در سایت آگهی می کنند مثلا سهره من آب تنی نمی کنه (خوب دلش نمی خواد یا اون لحظه که شما میخ نگاهش می کنی حیوون حالی برای این کار نداره ) انشا ا.. به کسی جسارت نکرده باشم همین که جنبه و ظرفیت دوستان برای خوندن بعضی نظرات مختلف بالاست نشون می ده که صرفنظر از بحث های شیرین رفتارهای پرندگان  ،رفتارهای اجتماعی و اخلاقی همه دوستان حاضر در سایت مثال زدنیه ، باید قدر این احترامات متقابل رو دونست چرا که سرمایه ای بهتر از انسانیت و دوستی وصداقت برای عمر کوتاه ما انسانها نیست ، ما کوچیکه همه هستیم یا حق.

دوستان تراس واحد ما در طبقه چهارم یک ساختمان چهار طبقه در حاشیه یک بولوار عریضه خبری از گنجشکو و قمری هم نیست فقط صبحها یک دو ساعت آفتاب داریم بالاخره می تونیم این سهره بدون اینکه داخل خونه بیاریم در تمام 24 ساعت شبانه روز در همون تراس کوچک نگهداری کنیم یا نه ، یکی از دوستان زحمت کشیده و پاسخی داده بودند خواهش می کنم سایر دوستان هم اگر اطلاعات جامع و تخصصی دارند بذل محبت فرموده تا مشکل ما هم که زیاد خواسته بزرگی در این دنیای پر مکافات نیست حل بشه اگه لایق باشم برای همتون و خونواده های گلتون دعا می کنم . در پناه حق باشید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۰۸:۳۰ ب.ظ، توسط POLICE.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۰۸:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #129
بله میتونید به راحتی اما دورش پلاستیک بکشید برای محافظت از باد و باران و جلوی قفس را باز بذارید که ببینیدش.در ضمن 2.3 ساعت آفتاب پاییز که زیاد گرم نیست مشکلی نداره و مفید هم هست.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۱۰:۱۲ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۱۰:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، POLICE
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #130
(۱۳۹۲/۰۸/۱۷، ۰۸:۱۶ ب.ظ)'POLICE' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز آقا پوریان اگه می بینید کسی مثل من در بحث شرکت نمی کنه واقعا هیچ اطلاعات مثمر ثمری ندارم تا در اختیار دوستان قرار بدم  ضمن اینکه جنابعالی اینطور که از نظراتتون بر می میاد در رابطه با سهره صاحب نظر هستید هر چند که ضمن احترام برای نظر همه دوستان از جمله شما استاد گرامی اعتقاد دارم نباید فراموش کنیم چون این پرنده در طبیعت بطور وحشی زندگی می کنه در حقیقت از قدرت انعطاف بالایی برخورداره و اصطلاحا نازک نارنجی نیست ، بعضی از دوستان از کوچکترین رفتارهای پرنده شان نگذشته و آن را در سایت آگهی می کنند مثلا سهره من آب تنی نمی کنه (خوب دلش نمی خواد یا اون لحظه که شما میخ نگاهش می کنی حیوون حالی برای این کار نداره ) انشا ا.. به کسی جسارت نکرده باشم همین که جنبه و ظرفیت دوستان برای خوندن بعضی نظرات مختلف بالاست نشون می ده که صرفنظر از بحث های شیرین رفتارهای پرندگان  ،رفتارهای اجتماعی و اخلاقی همه دوستان حاضر در سایت مثال زدنیه ، باید قدر این احترامات متقابل رو دونست چرا که سرمایه ای بهتر از انسانیت و دوستی وصداقت برای عمر کوتاه ما انسانها نیست ، ما کوچیکه همه هستیم یا حق.

دوستان تراس واحد ما در طبقه چهارم یک ساختمان چهار طبقه در حاشیه یک بولوار عریضه خبری از گنجشکو و قمری هم نیست فقط صبحها یک دو ساعت آفتاب داریم بالاخره می تونیم این سهره بدون اینکه داخل خونه بیاریم در تمام 24 ساعت شبانه روز در همون تراس کوچک نگهداری کنیم یا نه ، یکی از دوستان زحمت کشیده و پاسخی داده بودند خواهش می کنم سایر دوستان هم اگر اطلاعات جامع و تخصصی دارند بذل محبت فرموده تا مشکل ما هم که زیاد خواسته بزرگی در این دنیای پر مکافات نیست حل بشه اگه لایق باشم برای همتون و خونواده های گلتون دعا می کنم . در پناه حق باشید.

سلام
من هم ديروز از يكي از دوستان چندتا سهره خريدم كه توي خونه نگهداري ميشدن وجوجه امسال هستن.ديشب به اجبار گذاشتمشون توي حياط ويك پارچه كشيدم روي قفسشون.شكر خدا امروز صبح سرحال بودن .ولي اگر سهره شما كهنه هست كه چندسال توي خونه بوده با اين كار خراب ميشه بهتره كم كم عادتش بديد به سرما تا بهش شوك وارد نشه.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۱۸، ۰۷:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: POLICE ، محمد تقی کریمی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان