زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۱:۱۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #151
RE: نگهداری سهره
(۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۰۴:۵۳ ب.ظ)'yasin308' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام مجدد،
از اون سری که سرتون رو درد آوردم تا این سری خیلی چیزا دستم اومد، یه سوالات دیگه ای هم داشتم که بایستی ازتون می پرسیدم.

از فروشندش در مورد سهره هایی که بهم داده بود پرسیدم، گفتش اینا خیلی وقته تو قفس هستن، نمی خواد رامشون کنی، الان تو یه قفس مجزا منتها نر و ماده رو با هم نگه میدارم، خبری از زدن نوک به قفس و .... نیست، آبشون رو می خورن، دونشون رو می خورن، گاهی هم به ویتامین و برخی اوقات به کف دریا نوک می زنن. با هم مشکلی ندارن، ماده نره رو از خودش نمیرونه، خیلی خیلی ههم با هم دمخور نیستن. براشون آب واسه آبتنی میزارم ولی چک نمی کنم که آبتنی می کن یا نه. قفسشون هم تمیز نگه می دارم. گذاشتم رو یه کمد نزدیک پنجره که نور آفتاب می زنه صبح ها و تا شب که نورشون طبیعی هست. واسه خاطر بی خواب نشدنشون هم وقتی هوا تاریک میشه روی قفسشون سمت خودم که میام و می رم یه تیکه پارچه می ندازم که از خواب بی خواب نشن.

سوال من در مورد لونه این پرنده هست، لازم داره اصلا یا فقط وقتی موقع جفت گیری و تخم گذاشتنه باید به فکر بود؟
خودش مثل فنچ با شاخه و پنبه و ..... لونه می سازه یا باید خودم آماده کنم واسش؟
(۱۳۹۲/۱۰/۰۱، ۱۱:۰۹ ق.ظ)'مجتبی ذکا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی.سهره طبعی سرد داره .پدر من از اون سهره بازای قدیمه یه زمانی خیلی سهره داشت الان فقط  یه جفت سفید داره.اون همیشه میگه سهره باید بیرون تو سرما باشه .جوری که آبخوریشون تو سرما یخ میزد صبحها فقط یخشونو میشکستو آبشونو عوض میکرد.زمستون تابستون جاشون تو حیاطه.جالب اینکه هیچوقت نشد حتی یه سهره اش بمیره در اثر سرما خوردگی.

ببخشید حتی تو سرمای اردبیل؟

سلام دوست عزیز خوشحالم که به فکر هستید
ببین دوست عزیز من اینجوری متوجه شدم که الان جفتشون تو یه قفس هستن
دوست عزیز دو تاشونو جدا کن اگر دقت کنی قیژ قیژ می کنن
اینا نشونه گارد گرفتنشون هست
وباعث میشه سهره نر مست نشه

کف دریا رو از جلوشون بردار

یه جوری بزار همدیگرو نبینن فقط صدارو بشنوند

ودر اخر هنوز زمان جفت گیریشون نرسیده
باید سهر نر مست بشه و ماده هم امادگی پیدا کنه
وباید کل تاپیک جفت گیریو مطالعه کنی

فقط بدون بهترین گزینه پشم شتر هست برای ساختن لانه

سهره مشکلی براش پیش نمی ات دمای هوای سرد
ولی این شرایط خودشو داره با دون گرم تغذیه بشه اقتاب بگیره
به نظر من سهره ای که با دون گرم و روزانه جاش طوری باشه 2 ساعت افتاب بگیره می تونه در مقابل سرما رحت تحمل بیاره
موفق باشید

۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۰۵:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yasin308 ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 37
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #152
ببخشید،
خودنش هم تحت تاثیر این جدایی و مست شدن هست؟
الان خیلی کم می خونه، تو یه ردیف و چهار بند، به نظرتون یاد نگرفته یا اینکه باید مست بشه.
۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۰۵:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #153
(۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۰۵:۳۸ ب.ظ)'yasin308' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشید،
خودنش هم تحت تاثیر این جدایی و مست شدن هست؟
الان خیلی کم می خونه، تو یه ردیف و چهار بند، به نظرتون یاد نگرفته یا اینکه باید مست بشه.

دوست عزیز هر سهره ای می خونه
ولی خوب متفاوته دهن کوچی می زنن اگر تحت اموزش بوده باشه نت های مختلف می تونه اجرا کنه
این در صورتی هست اول تو لک نباشه حادثه براش ایجاد نشده باشه نترسیده باشه
ولی زمانی 6 دنگ و با صدای قوی می خونه که مست باشه
ولی الان باید ریز خونی کنه که شما می گید داره همین کارو انجام می ده
واین یعنی سهرتون مشکلی نداره
اگر درست از ماده استفاده کنید روند خوبی در مست شدن سهره نرهتون می تونه ایجاد کنه
به نظرم سهره ماده رو جایی بزارید که صدای همو بشنون با فاصله مثلا طول پذیرایی
همدیگرو ببینن بعد دوبار برش دارید این حرکتو 3 4 روزی به مدت 10 یا 15 دقیقه انجام بدید
باعث میشه سهر نر باصدای بلند سهره مادرو صدا کنه
این حرکت خودم انجام دادم نتیجه گرفتم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۰۵:۵۲ ب.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۰۵:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، yasin308
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #154
سلام .نر وماده سهره باید حتما آماده و مست باشن تا بتونین ازشون جوجه بگیرین .نوک نر وقتی مست میشه کاملا سفید میشه.یعنی سیاهی روی نوک سهره تبدیل به سفیدی میشه. بیتابی میکنه و مدام جست وخیز میکنه و خیلی قرص و محکم و زیادمیخونه.شما باید نروماده رو از هم جدا کنید.سهره پرنده ای نیست که مثل فنچ یا مرغ عشق کنار هم باشند و تند تند تخم بزارن .معمولا سهرهای آماده رو سالی یه بار یا با خودشون یا با قناری جفت میزنن.اگر بیرویه اقدام به جوجه کشی بکنند از عمرش کاسته میشه.احتیاجی هم به لانه مداوم نیست بعد از چهار روز که نروماده مست رو تو قفس کردن لانه میزارن داخل قفس بعد از اینکه جوجها در آمدن باید لونه رو برداشت.لانه رو با پنبه دونه کمی پر کرده در اختیارشان میگذاریم کمی هم چوب های نازک درخت ته قفس میریزیم چوبهارو برای  استحکام لونه استفاده میکنه.راجب به سرمای اردبیل هم هیچ مشکلی نداره.فقط تو جریان باد نگذارش و تخم  کتون هم چون گرمه باعث تقویت و استحکام بدن پرنده در سرما میشه.یادتون نره سهره طبعی سرد داره .موفق باشید
۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۰۶:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، yasin308 ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #155
تشکر،
یه رفتار عجیب هم تازگی ها این سهره ها نشون میدن، بجای اینکه رو میله بخوابن که در طی روز معمولا رو میله یا همون نی قفس چرت می زنن، می چسبن به میله های مشبک کناری قفس، یه جورایی رو دیوار قفس میخوابن!!
۱۳۹۲/۱۰/۰۷، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
ارسال: #156
(۱۳۹۲/۱۰/۰۷، ۱۱:۲۳ ب.ظ)'yasin308' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر،
یه رفتار عجیب هم تازگی ها این سهره ها نشون میدن، بجای اینکه رو میله بخوابن که در طی روز معمولا رو میله یا همون نی قفس چرت می زنن، می چسبن به میله های مشبک کناری قفس، یه جورایی رو دیوار قفس میخوابن!!

سلام دوست عزیز
ایرادی نداره معمولا این رفتار تو سهرهای وحشی من دیدم
و بر می گرده به نحوه نگهداری صاحب قبلیش
کلا خیلی اذیتشون نکن بزار هر طور دوست دارن بخابن من سهرهامو اخر شب کیش می کنم تا روی
میله بخابن یکم محیط شون خنک قرار بده بعد ساعت خابشونم کنترل کن
شاید جایی که می زاری نور باشه و شبا درست نتونن بخابن و روزا چرت می زنن

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۰۷، ۱۱:۵۰ ب.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۲/۱۰/۰۷، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #157
(۱۳۹۲/۱۰/۰۷، ۱۱:۲۳ ب.ظ)'yasin308' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر،

سلام
اگر از قفس در دار استفاده مي كني يك ميله بذار در بالاترين نقطه قفس جوري كه بتونن روي اون بشينن.شب ها همون جا احساس آرامش مي كنن ومي خوابن.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۰۸، ۰۷:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #158
سلام.بهتره از یک  نی استفاده کنی.یک طرف میله رو نی بزار طرف دیگرو هو دونه خوریشو.بالا پایین قرارشون بده.در کل موردی نداره .کلا سهره کارای عجیب قریب زیاد میکنه کم کم برات عادی میشه .فقط سعی کنید به سهره هاتون سبزی زیاد  بدین بخصوص جعفری وهویج .برای رنگدار کردن عالیه
۱۳۹۲/۱۰/۰۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، yasin308
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #159
دوستان سلام مجدد،
به نظرم میاد ناخن های سهره بلند شده!! اینا هم میله قفس معمول یدارن که روش میرن، هم شاخه مصنوعی با قطر درشت تر تو قفسشون هست. حالا این بلند شدن ناخن عادی هست (بلند شدن که فرآیند طبیعی هست)، چرا مثل نوکشون که بهش می رسن این ساییده نمیشه یا نمیشکنه!؟
۱۳۹۳/۰۱/۰۲، ۰۱:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #160
سلام:
مشکلی نیست یه مسئله عادی.اگر زیاد بلند شده که اذیت میشه میتونی کوتاهش کنی البته حواست باشه بعد از رگهای خونی کوتاهش کنی.موفق باشی.

۱۳۹۳/۰۱/۰۲، ۱۰:۳۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان