زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۸، ۰۴:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 10 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
Ramin89

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
ارسال: #91
RE: درخاست اطلاعات کلی برای نگهداری از سهره
سلام عزیزان
من اطلاعات زیادی از سهره ندارم ولی از اساتید خواهشمندم به این دوستمون راهنمایی بدن.
میدونم این کارش اشتباهه ولی شاید کارش خیلی گیر باشه.بارها شده برای ما هم پیش اومده که به کمک فوری نیاز داشتیم و خیلی ها کمکمون کردن.این بار لطف کنید و کمکش کنید عزیزان.
۱۳۹۱/۱۰/۰۹، ۱۱:۵۵ ب.ظ
نقل قول
سپاس شده توسط: علی کلاهی
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #92
RE: درخاست اطلاعات کلی برای نگهداری از سهره
برای اینکه بشه نظر داد نره یا ماده؟بالغه یا جوجه باید چند تا عکس ازش بزاری.نشانه های نر و ماده بودن و جوجه بودن یا بالغ بودن هم کامل کامل بحث شده.یه سرچچ کنی همین الان به جواب میرسی.در مورد تغذیه هم به بخش تغذیه سهره برو خیلی کامل بحث شده.تو لک رفتن هم که همون پر ریزی هستش که سالی یک بار با رسیدن تابستان اتفاق می افته.دوست من سوالاتت خیلی کلیه و جواب دادنش خیلی سخت و زمان بر هست و جواب همه سوالاتت توی مباحث قبلی انجمن هست.شما فقط باید زحمت مطالعه اونو بکشید.چون هرچی هم که جواب بدیم به دقت و کامل بودن مطالب قبلب نمیرسه.کل بخش سهره رو مطالعه کنید.اگه علاقه مند باشید و عاشق پرنده بخصوص سهره،مطمعنم که همه رو میخونید و اگه عاشق سهره نیستید پیشنهاد میکنم سهره نگه ندارین.
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۰۲:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #93
RE: نگهداری سهره
با سلام بنده هم با نظر نوید موافق هستم سهره یه پرنده ی خون گرم هست واز سرما لذت میبره نه زمستان بلکه تابستان هم باید بیرون باشه ولی باشرایط مناسب یعنی آفتاب بهش نخوره یه جای مناسب .تو زمستان میشه با دادن دونهای گرم به جزء شاهدانه مثل کتان سیاه وکافشه یا تخم شلغم یا زعفران اسفناج کلم سفید پسته خام بهمراه بادام ونبات رنده شده به سهره داد تا قوی تر باشه نسبت به هوای سرد زمستان ولی بشرطی که از اواخر شهریور تو هوای ازاد باشه نه دیر تر واز اون مهم تر باد خور پرنده هست اگه جایی مثل پشت پنجره باشه که خیلی باد میخوره باید از دونها مذکور بیشتر استفاده بشه مثلا یه جا تخم مرغی از اون نیم تخم مرغی ها پر در هفته کافشه جلوش باشه ولی اگه جایی مثل تراس هست وباد کمی بهش میخوره کم تر یک یا دو انگشتی در هفته باز به شرایط بستگی داره .
۱۳۹۱/۱۰/۱۰، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #94
گذاشتن سهره مقابل هم دیگه زمانی که روی هم مست میکنن به ضرر سهره میشه یا خوبه
با سلام میخواستم بدونم گذاشتن سهره مقابل هم دیگه زمانی که روی هم مست میکنن به ضرر سهره میشه یا خوبه ؟؟
از شدت مستیش کم میکنه ؟؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۸:۲۸ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۰۸:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #95
RE: یه سوال
سلام
این کار رو اصلاً کسی پیشنهاد نمی کنه چون هم حیوون اذیت میشه و هم اینکه از مستی سهره کم می کنه...
۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #96
سلام.اینکار رو بعضیها معیار آماده بودن سهره برا جفت خوردن میدونن.بعد از یه بار انجام سهره رو جفت میزنن و دیگه تکرار نمیکنن.تکرار زیاد اینکار باعث خراب شدن و پس رفتن سهره میشه.بعضی مواقع هم برا پررو کردن و دریده کردن سهره استفاده میشه.در هر حالت زیاد انجام دادنش توصیه نمیشه و به ضرر سهره هست.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #97
(۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۰۸:۵۶ ب.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.اینکار رو بعضیها معیار آماده بودن سهره برا جفت خوردن میدونن.بعد از یه بار انجام سهره رو جفت میزنن و دیگه تکرار نمیکنن.تکرار زیاد اینکار باعث خراب شدن و پس رفتن سهره میشه.بعضی مواقع هم برا پررو کردن و دریده کردن سهره استفاده میشه.در هر حالت زیاد انجام دادنش توصیه نمیشه و به ضرر سهره هست.موفق باشی

ممنون
۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۱۰:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #98
دوست عزیز گزینه تشکر واسه این هست که پاسخ بی مورد نوشته نشه و موضوع طولانی به نظر نرسه و وقت دیگر اعضا را نگیرد
۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۱۰:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمد جلالی ، hamed.k ، hamed MB ، fazlog
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 25
35 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #99
نزدیک بودن دو تا سهره نر به یکدیگر
با سلام .من حدود یک ماه پیش دو تا سهره وحشی خریدم و الان رام شدن در ضمن هر دو تا نر هستن. الان در حال جیک زدن و ریزه خوانی هستند. آیا برای نگهداری باید هر دو تا رو توی یک اتاق نگه دارم که هم دیگرو ببینن یا هر کدومو توی یک اتاق جدا نگداری کنم؟
در ضمن هر کدوم رو توی قفس جداگونه نگه میدارم
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۶:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #100
RE: نزدیک بودن دو تا سهره نر به یکدیگر
سلام
اگه برات امکانش هست هر کدوم رو تو یه اتاق نگهدار اینجوری صدا به صدا میدن و زود تر مست میشن ،اگر هم نمیشه تو یه اتاق نگهدار طوری که هم دیگه رو نبینن برای مثال قفس ها رو بصورت عمودی از بالا به پائین بزن .
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۶:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Navid_IT ، محمدمهدی ، محمدگلشن ، freebooter

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان