زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۵:۵۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 66
48 سپاس گرفته‌شده در 24 ارسال
ارسال: #131
RE: نگهداری سهره
سلام با تشکر از دوستان عزیز  آقایان بخشی و میرزالو خیالم راحت شد که می تونم داخل تراس نگهداری کنم جهت اطلاع از زمانیکه این سهره رو یکی از دوستان به بنده هدیه کرده (نزدیک به یک ماه هر روز از ساعت هفت صبح تا ساعت پنج بعد از ظهر ) در محیط اداره بیرون از اتاق در طبیعت نگهداری شده از اینکه وقت گذاشته و پاسخ دادید سپاسگزارم . در پناه حق باشید.
۱۳۹۲/۰۸/۱۸، ۰۴:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #132
سلام به همه دوستان امروزخیلی حالم گرفته شد زمانیکه سهره رو با قفس به دیوار داخل اداره میخ کرده بودم (داخل محوطه) یک از خدا بی خبری اومده قفل قفسو شکسته نمی دونم پرنده رو با خودش برده یا آزادش کرده بی اندازه ناراحت شدم ، خیلی بهش عادت کرده بودم و بعد از یک ماه پرنده تازه رام شده بود ، خیلی بی حوصله ام واقعا نمی دونم چکار کنم ، نا امیدانه قفس خالی رو امروز به خونه آوردم و داخل تراس آویزان کردم حقیقتش آرزوهای زیادی داشتم ولی همه اش به باد رفت با تمام این حرفها خودم راضی کردم که اگر پرنده دزدیده شده خدا از دزدش نگذره اگر هم قصدش خیر بوده تا پرنده در طبیعت زندگی کنه و آزاد باشه خدا ازش راضیه ، هر چند که روحیه ندارم ولی می خوام یک جوجه سهره نر داشته باشم و بالاخره به آرزوی قبلیم که جفت کردن سهره نر  با قناری ماده و داشتن یک سهره قناری بود برسم دوستان خواهش می کنم راهنمایی کنید چطوری یک جوجه سهره نر و با چه قیمتی که عرف بازاره بخرم و از نو شروع کنم. از اینکه مزاحم اوقات شریف همه دوستان شدم پوزش می خوام . یا حق.
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۳:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #133
تو این تاپیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

قیمتها عرض شد ولی اگه یه جوجه قفسی همین امسال گیر بیارید بهتره تا ایت سهره های وحشی پاییزی
انشالا اگه تهران تشریف آوردید یه جوجه قفسی امسال خدمتون هدیه میکنم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۴:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: POLICE ، hidrane ، محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #134
سلام آقای میرزالو باز هم ما رو شرمنده کردی از اطلاعاتی که در اختیار قرار دادی ،متاسفانه فعلا امکان آمدن به تهران برایم فراهم نیست (هر چند که هشت سال از بهترین و خاطره انگیزترین روزهای خدمتیم رو در تهران سپری کردم )به دنبال یک جایی مثل بازار آزادگان شما در مشهد هستم تا جوجه قفسی گیر بیارم اگه پیدا کنم و اگه سرم کلاه نره !!!!  مشکل اینه که نر و ماده این پرنده رو نمیشناسم ووو.........!! در پناه حق باشید. 

با آرزوی توفیق همه دوستان ، از دوستان مشهدی که در سایت عضو هستن خواهش می کنم اگه آدرسی غیر از محدوده دروازه قوچان و میدان شهدا پرنده فروشی هست که به تعداد زیاد پرنده برای فروش مخصوصا سهره عرضه می شه اعلام تا استفاده کنیم خیلی ممنون یا حق.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۸:۱۱ ب.ظ، توسط POLICE.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۷:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #135
سهره جوجه یکمی سخته چون هنوز گل ننداخته و رنگ نگرفته ولی سهره بالغ به راحتی از گل صورت و ... میشه تشخیص داد و راحته تاپیک مربوطه رو مطالعه بفرمایید
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۸:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 31
23 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #136
سلام
سهرم کاغذ یا روزنامه ای که میزارم کف قفس و میخوره.بیشتر تیکه میکنه تا بخوره.مشکلش چیه؟باید چیکار کنم که دیگه این کارو نکنه؟
۱۳۹۲/۰۹/۲۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #137
(۱۳۹۲/۰۹/۲۵، ۰۷:۳۰ ب.ظ)'سهره فیروزکوه' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سهرم کاغذ یا روزنامه ای که میزارم کف قفس و میخوره.بیشتر تیکه میکنه تا بخوره.مشکلش چیه؟باید چیکار کنم که دیگه این کارو نکنه؟

سلام دوست عزیز بعضی از سهرها این کارو انجام می دن روزنامرو بزار زیر قفس
تا نکنتش بعضی هاشون یادشون می ره بعد یه مدتی ولی بعضی هاشون نه
خیلی  هم براشون ضرر داره چون جوهر روزنامه خوب نیست
پیشنهاد می کنم اگر تعداد سهرهاتون زیاد نیست از کاغذ کاهی و یا کاغذ الگو استفاده کنید
حداقل فاقد مواد  جوهری هستند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۲۵، ۰۹:۳۰ ب.ظ، توسط علی کلاهی.)
۱۳۹۲/۰۹/۲۵، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #138
سلام.
سهره ماده که جوجه پارساله(1391)رو میتونم بهار 1393 با سهره نر که جوجه اردیبهشت امساله(1392) جفت کنم؟
۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۱:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #139
سلام  وقتي كه سهره ها مست  شدن  مي تونيد جفت بزنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۱:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سهره فیروزکوه ، هیوا
*
کاربر انجمن

دیپلم
ارسال: #140
مرسی.من از نظر سن گفتم.یعنی سهره نرم بهار که 1ساله میشه میتونه با سهره ماده جفت شه؟

۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان