زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۴:۲۶ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

نگهداری سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 456
290 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #1
جاي سهره تو لك؟؟؟
درود بر دوستان
من يه سهره دارم كه آرومه و يك بار با قناري جفت خورده الان تو لك رفته من به خاطر كمبود جا مجبور شدم بزارم يه جايي كه قناري هست و زياد مي خونه
حالا مي خوام ببينم ممكنه كه سهره دهنش وقتي از لك در مياد تغيير كنه و مثل قناري بشه؟
با تشكر
۱۳۹۰/۰۴/۱۵، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #141
RE: نگهداری سهره
من هم از نظر سن گفتم.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 37
3 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #142
سلام و درود،
خسته نباشید دوستان، بنده یه جفت سهره معمولی گرفتم، اینا هنوز فکر نکنم جفت هم شده باشن. اطلاعاتم در موردشون نزدیک به صفره، برای غذاشون تخم کتان میدم، از اونجایی که کنار 2 تا فنچ هام تو قفس نگه میدارم به ارزن هم دسترسی دارن، کف دریا هم هست. حالا چند تا سوال:
- سهره معمولی با فنچ آبش تو یه جوب میره یا نه؟ گاهی دعوا می کنن ولی امیدوارم به هم عادت کنن.
- برای تغذیه تخمک کتان و کف دریا کافی هست؟
- الان این نره یه مقدار سینه درشت تر از ماده هستش، چربی آورده؟
۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۳:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #143
سلام
خیلی اطلاعاتتون پایین هستش
منظورتون از اینکه جفت نشده باشن یعنی نر وماده هستن؟ اگه نر وماده هستن خیلی سریع جدا کنید سهره ها هم باید جدا از هم باشن
سهره ها تکی بذاریدشون وپیش فنچ ها هم نباشن
کف دریا نباید همیشه پیش سهره باشه فقط در مواقع لزوم طبق فرمایش اساتید کف دریا مناسب نیست ک همیشه پیش سهره باشه
تغذیشون هم فعلا فقط شاهدونه بذارید باشه
در چه حالی هستن شرایط کلی سهره ها رو بگید تا اساتید تغذیه وکارهایی که باید انجام بدید رو براتون بگن.جفت زدن سهره یخورده سخته وسعی کنید از مطالب سایت استفاده کنید تا اطلاعاتتون بالا بره.ایشالا که موفق میشید وجوجه هم میگیرید ازشون
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۵:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علی کلاهی ، هیوا ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

کارشناس ارشد
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 396
340 سپاس گرفته‌شده در 117 ارسال
ارسال: #144
(۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۳:۳۷ ب.ظ)'yasin308' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و درود،
خسته نباشید دوستان، بنده یه جفت سهره معمولی گرفتم، اینا هنوز فکر نکنم جفت هم شده باشن. اطلاعاتم در موردشون نزدیک به صفره، برای غذاشون تخم کتان میدم، از اونجایی که کنار 2 تا فنچ هام تو قفس نگه میدارم به ارزن هم دسترسی دارن، کف دریا هم هست. حالا چند تا سوال:
- سهره معمولی با فنچ آبش تو یه جوب میره یا نه؟ گاهی دعوا می کنن ولی امیدوارم به هم عادت کنن.
- برای تغذیه تخمک کتان و کف دریا کافی هست؟
- الان این نره یه مقدار سینه درشت تر از ماده هستش، چربی آورده؟

سلام
دوستمون اقای کاووسی یه سری نکاتی فرمودند
من هم به علت اینکه نگران اون سهرهای مظلوم بیچاره هستم
در حدی که شما بدونید  چیکار باید بکنید راهنماییتون می کنم
اطلاعات تکمیلی هم می تونید با مطالعه بخش های انجمن بدس بیاورید

غذای سهره شاهدونه هست لطفا هر گونه مواد غذایی به غییر از دان اصلیو ازش دور کنید
ارزن باعث اسهال میشه
دوم سهره این جوری نمیشه مثل مرغ عشق فنچ نرم ادگی انداخت تو قفس
سریعا جداشون کنید
از نظر تعیین جنسیت حتما بررسی کنید که نر و ماده باشند
با فاصله از هم قرارشون بدید
برا اب خوردنشو  از لیوان استفاده کنید
قفس مخصوص سهره خریداری کنید
سهره نسبت به قفسش حس قلمرو داره دو تا سهره جز موارد جفت گیری نباید کنار هم باشن
سهره نر تا زمانی که مست نشده  هیچ توجهی به سهره ماده نداره

۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۸:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #145
خدایا چقدر سهره خم و چم داره!!
موقع خرید فروشنده نر و ماده داد بهم، از اونجایی که شبیه هم هستن که جنسیت سخته تشخیصش، ولی از رو دم یکی که تا زده بودن، گفتش این ماده هستش. واسه خاطر قاطی نشدن این کارو کرده بودن.
اینطور که فهمیدم کلا همه کارام اشتباه بوده!! اول یه قفس بایستی بگیرم و دو پارتیشن کنم، هر کدوم تو یکی باشه، غذا هم شاهدونه کنارشم آب لیوانی....
اونوقت این زندگی مشترک اینا فقط تو دوره تخم گذاری و زاد و ولد خلاصه میشه؟
۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۰۲:۵۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #146
سلام
دوست عزيز در قدم اول بايد قفس مخصوص سهره بگيري.غذاي ماده را كتان وغذاي نر را شاهدانه بگذار. هفته اي دوبار براي گردش به پارك يا كوه يا هر جايي كه درخت وپرنده هست ببرشون.سرخي صورت نر از چشمهاش رد ميشه ولي سرخي صورت ماده تا وسط چشمها بيشتر نمياد.عكس بگذار تا دوستان بهت بگن كدام نر هست كدام ماده. هفته اي يك يا دوبار آب تني بهشون بده. جاي نگهداري سهره نبايد گرم باشه مخصوصا سهره نر.سهره نر را جايي بگذار كه بخاري يا وسيله گرم كننده نباشه ولي امسال توي حياط يا تراس نگذار از ارديبهشت بگذارش توي حياط يا تراس خانه.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #147
خیلی ممنون، خوب راهنماییم کردین، فقط یک سوال رفتاری دارم، سهره یه رفتار خاصی از خودش نشون میده، روی بالاترین شاخه ای که تو قفس هست میشینه، نوکش رو به میله های سقف به صورت پی در پی می ماله، مثل اون وقتی که نوکش رو به شاخه می مامله یا نوک می زنه. بعد تند و تند راست و چپ میره. همچین موردی دیدین تا به حال؟
۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۰۸:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #148
سلام
دوست عزيز سهره شما تازه گير هست مي خواد فرار كنه به همين خاطر سر ونوكش را لاي ميله هاي مي كنه.بايد اول رامش كني .قسمت رام كردن سهره را بخون تا بفهمي راهش چي هست.

امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۰۸:۵۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yasin308 ، هیوا ، علی کلاهی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 11
40 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #149
RE: مست شدن سهره
سلام به همگی.سهره طبعی سرد داره .پدر من از اون سهره بازای قدیمه یه زمانی خیلی سهره داشت الان فقط  یه جفت سفید داره.اون همیشه میگه سهره باید بیرون تو سرما باشه .جوری که آبخوریشون تو سرما یخ میزد صبحها فقط یخشونو میشکستو آبشونو عوض میکرد.زمستون تابستون جاشون تو حیاطه.جالب اینکه هیچوقت نشد حتی یه سهره اش بمیره در اثر سرما خوردگی.
۱۳۹۲/۱۰/۰۱، ۱۱:۰۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، smm200002 ، hamid sokoot ، yasin308
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #150
دوستان سلام مجدد،
از اون سری که سرتون رو درد آوردم تا این سری خیلی چیزا دستم اومد، یه سوالات دیگه ای هم داشتم که بایستی ازتون می پرسیدم.

از فروشندش در مورد سهره هایی که بهم داده بود پرسیدم، گفتش اینا خیلی وقته تو قفس هستن، نمی خواد رامشون کنی، الان تو یه قفس مجزا منتها نر و ماده رو با هم نگه میدارم، خبری از زدن نوک به قفس و .... نیست، آبشون رو می خورن، دونشون رو می خورن، گاهی هم به ویتامین و برخی اوقات به کف دریا نوک می زنن. با هم مشکلی ندارن، ماده نره رو از خودش نمیرونه، خیلی خیلی ههم با هم دمخور نیستن. براشون آب واسه آبتنی میزارم ولی چک نمی کنم که آبتنی می کن یا نه. قفسشون هم تمیز نگه می دارم. گذاشتم رو یه کمد نزدیک پنجره که نور آفتاب می زنه صبح ها و تا شب که نورشون طبیعی هست. واسه خاطر بی خواب نشدنشون هم وقتی هوا تاریک میشه روی قفسشون سمت خودم که میام و می رم یه تیکه پارچه می ندازم که از خواب بی خواب نشن.

سوال من در مورد لونه این پرنده هست، لازم داره اصلا یا فقط وقتی موقع جفت گیری و تخم گذاشتنه باید به فکر بود؟
خودش مثل فنچ با شاخه و پنبه و ..... لونه می سازه یا باید خودم آماده کنم واسش؟
(۱۳۹۲/۱۰/۰۱، ۱۱:۰۹ ق.ظ)'مجتبی ذکا' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی.سهره طبعی سرد داره .پدر من از اون سهره بازای قدیمه یه زمانی خیلی سهره داشت الان فقط  یه جفت سفید داره.اون همیشه میگه سهره باید بیرون تو سرما باشه .جوری که آبخوریشون تو سرما یخ میزد صبحها فقط یخشونو میشکستو آبشونو عوض میکرد.زمستون تابستون جاشون تو حیاطه.جالب اینکه هیچوقت نشد حتی یه سهره اش بمیره در اثر سرما خوردگی.

ببخشید حتی تو سرمای اردبیل؟

۱۳۹۲/۱۰/۰۵، ۰۴:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان