زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۵:۳۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دقت در تهیه دانه ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
تفاوت کتان اردبیل با کتان عراقی
چند روز پیش مشهد از پرنده فروشی کتان خریدم فروشنده گفت کتان عراقی 3000 تومان ، کتان اردبیلی 4000 تومان . تفاوت دانه ها در چی میتونه باشه و چطوری میشه اینها رو از همدیگه تشخیص داد . ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۳، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #71
RE: دقت در تهیه دانه ها
داره ولی خود فروشنده میگفت اعتباری به اینها نیست .. ممکنه مونده باشه .
مگه چاپ یک تاریخ یا دستکاری کردنش واسه دلالها و بازرگانهای خارجی سخته .. من تجربش ندارم .. حرف کسانیه که توی این کار هستن و تجربشون بمراتب بیشتر از ماست ، حتما موردی دیدن که همه جا میگن اردبیلی بهتر از کانادایی هستش .
۱۳۹۲/۰۶/۱۲، ۱۱:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #72
شما خودت به قناری هات نگاه کن متوجه تفاوت فاحش این کتان ها میشوید.قناری های من اصلا دون تلخ که همون کتان پوس کنده شده است و رنگ قهوه ای داره بیرون نمیریزن.تا آخرین دانه را هم مصرف میکنند.در ضمن فضله پرنده هام هم خیلی بهتره شده.من فروشنده این دان نیستم که واسش تبلیغ کنم.اما دلم میسوزه که دوستان 5 هزار تومان بابت کتان کانادا بدن و اصلا کیفیت خوبی نداشته باشه.
۱۳۹۲/۰۶/۱۳، ۰۹:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700 ، omidlord
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #73
با سلام و ادب به دوستان عزيز

مبحث كه شروع شده بسيار حائز اهميت است ومن با نظر10reza10 موافقم

و اين نكته را ياد آوري ميكنم كه امكان دارد موادي جهت نگهداري از كپك زدگي يا فساد دانه به كتان هاي كانادايي اضافه كنند. ولي مورد مهم تشخيص كتان خوب از بد است و اينكه كتان خريداري شده كهنه يا درهم نداشته باشد.

بايستي كتان به مقدار كم خريد ودر صورت تست از اون به مقدار بيشتر خريداري كرد و يا از محل مطمعن خريداري كرد.

اكثر بيماري ها از دانه قابل انتقال است و قناري كه به جز دانه اي كه ما دراختيار اون ميگذاريم چيز ديگري نميتونه بخوره مريض و يا مشكل گوارشي پيدا ميكند. اينهم كه بگيم قناري را ديمه بار بياوريم امكانش با اينهمه كتان هاي نامرغوب و ....امكان پذير نيست .
البته همون كتان كانادايي اگر تازه باشد و شسته بشود و سپس خشك شود هم نبايد مشكل خاصي داشته باشد. در صورتي كه به ذائقه قناري خوش بيايد.

بعضي بر اين عقيده هستند مگر قناري و يا هر پرنده اي كه در فضاي طبيعي زندگي ميكند دانه را مي شويد و سپس ميخورد. بايد بگم كه ما فقط اين را ميبينيم اما مرگ و مير هاي آنها را كمتر توجه ميكنيم. در فضاي طبيعي آلودگي به مراتب بيشتر است ولي از ديد ما پنهان است.
حتي شستشوي ظرف غذا هم بسيار مهم است .
متاسفانه به علت گران بودن دان امكان سواستفاده بيشتر است.وبايد دقت كرد تا دان بهتري خريداري كرد.البته من در مشهد كتان طارم نديدم اميدوارم اگر دوستان مشهدي جايي ديدند و تست هم كردند اعلام كنند.

موفق و پيروز باشيد و لبهاتان خندان
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۴:۴۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۲/۰۶/۲۴، ۰۴:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #74
من اصفهان چند جا پرسیدم که عمده فروش دان هستند ، با تعجب می گفتند : "نشنیدیم تا حالا " یکی دو تا هم گفتند : " شاید اسمیه که خودشان گذاشتند و ... " بنده هم اطلاعات کامل نداشتم که توضیحی بدهم .

رضا حان شما که این دان را در اختیار داری اگر زحمتی نیست هر زمان وقت اجازه داد لطفی به بنده و سایر دوستان کنید و بوسیله عکس یا هر روش دیگه ای با دان اردبیلی و کانادایی مقایسه کنید . مثلاً تفاوت رنگ ، شکل ، سایز و اندازه یا رنگ مغز داخلی و ... با دان اردبیلی و البته میدونم تشخیص دادنش سخته ولی به امتحانش می ارزه .
۱۳۹۲/۰۶/۲۵، ۰۲:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، abbass11
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #75
با سلام خدمت دوستان
چند مدتی بود که با این مسءله کتان ایرانی و خارجی در گیر بودم و هر فروشگاهی ساز خوب بودن و اردبیلی بودن کتان خود را میزد ولی به محض استفاده شاهد پوست کردن و نخوردن کتان توسط پرنده ها بودم
تا اینکه متوجه شدم پرنده ها به نوعی از کتان علاقه نشان دادند و کمترین دور ریز را نسبت به بقیه دارد.
این کتان رنگی روشن و براق دارد ونسبت به بقیه کتانها تپلتر میباشد در ضمن هنگام تهیه حتما یک مشت از کتان را برداشته و به ان دقت کنید تا تعداد کتانهای پوست کنده کم باشد و این نشانه تازگی میباشد ولی در بازار بر عکس این را میگویند ونشانه اردبیلی بودن میدانند.
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۸/۰۳، ۱۰:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 43
70 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #76
سلام به همه دوستان
در شهر تهران کجا میشه دان مرغوب و تازه تهیه کرد؟ نام فروشگاهی که از اون خرید میکنید و از دانهای اون راضی هستید رو مرقوم بفرمائید تویی شهر ما دان ها کیفیتی خوبی ندارند مخصوصا" در فصل تابستان
۱۳۹۳/۰۵/۰۱، ۱۰:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #77
والا من تمامیه وسایل و دان هارو از فدایی میخرم.شاید تنها اسم اون باشه که آدم رو مجاب میکنه ازش خرید کنیم اما واقعا دون هاش تازست و همه چی هم داره.به نظر من جای خوبیه واسه خرید دون.چون تخصصش هم قناریه دونه های قناریو داره و مناسب قناری.
۱۳۹۳/۰۵/۰۱، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #78
با سلام.دوستان عزیز توجه داشته باشید خرید دانه و وسایل از چه کسی و کجا مهم نیست .بلکه مهم مرغوبیت و شناخت آنهاست که در سایت در این مورد نیز بحث شده.در تهیه دان و خوراک طیور خودبه تازگی و مرغوبیت آنها دقت نظر کافی را داشته باشید.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۵/۰۲، ۱۲:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان