زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۱، ۰۶:۵۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 23
45 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #131
RE: رام کردن سهره
سلام به همه براي رام كردن سهره قفسه سهره بايد رو زمين يا رو يك ميخ توي ارتفاع كم باشه؟رفت وامد بايد دور باشه يا نزديك باشه؟حالا سهره من روي زمينه وقتي اوردمش زياد وحشي نبود حالا خيلي وحشي شده كسي بهش دست نزده نترسوندنش بايد جكار كنم؟لطفا دوستان كمك كنن!
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۲:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
601 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #132
دوست عزیز بهترین کار واسه شما صبر کردنه اگه قابل رام شدن باشه حتما رام میشه من الان دارم این کار رو انجام میدم و سهرم خیلی خیلی فرق کرده شما میتونید توارتفاع کم بزارید و فرقی نداره جمعیت نزدیک باشه یا دور فقط باید ادم ببینه تا واسش عادی بشه موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #133
یه روش دیگر تجربه کردم برا رام کردن سهره که شاید بکارتون بیاد

قفس کوچکی که در بازار به عنوان قفس رام میفروشن تهیه کنید . غذای پرنده و آب را داخل قرار دهید .

هرجا که خودتون هستید کنارخودتون باشد اگر کودکی خواست با پرنده بازی کند اشکالی نداره حتی بدید ببرد کنار اسباب بازهاش باها حرف بزنه

بازی کنه. منظور از بازی کردن. شوت کردن حیون نیست .

من یه 3 تا سهره همزمان خریدم. به این صورت رام شد بقدری آرامشده بود که روی میز هرجا میگذاشتم ریزه خوانی میکرد .
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 1078
295 سپاس گرفته‌شده در 104 ارسال
ارسال: #134
(۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۱:۴۹ ق.ظ)پدربزرگ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه روش دیگر تجربه کردم برا رام کردن سهره که شاید بکارتون بیاد

قفس کوچکی که در بازار به عنوان قفس رام میفروشن تهیه کنید . غذای پرنده و آب را داخل قرار دهید .

هرجا که خودتون هستید کنارخودتون باشد اگر کودکی خواست با پرنده بازی کند اشکالی نداره حتی بدید ببرد کنار اسباب بازهاش باها حرف بزنه

بازی کنه. منظور از بازی کردن. شوت کردن حیون نیست .

من یه 3 تا سهره همزمان خریدم. به این صورت رام شد بقدری آرامشده بود که روی میز هرجا میگذاشتم ریزه خوانی میکرد .

سلام
دوست عزیز رام شدن دو حالت داره یکی از ترس که پرنده مجبور به قبوله این کار بشه یکی که بفهمه شما بهش اهمییت میدید وبه شما اعتماد کنه که راه اول برای یک عشق باز درست نیست شما تاحالا بچه ای دیدید که پرندرو ببینه انگولکش نکنه
من شمارو دوست دارم و امید وارم از طرز فکر من ناراحت نشی.
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۰۳:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، علی کلاهی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #135
سلام.اصل و هسته رام کردن اینه که اعتماد پرنده رو به خودتون جلب کنید و بهش بفهمونید که خطری براش نداری.شخصا با گذاشتن قفس تو دسته بچه مخالفم.یکی از اصول رام کردن دست نزدن به قفس و بازی نکردن با قفس هست اگه قفس رو دست بچه بذاریم بدتر حیوون ترسیده میشه و جلب اعتماد حیوون ترسیده خیلی سخت و زمانبر هست.بهتره برای رام کردن از مکانهای شلوغ و پر تردد استفاده کرد و برای برقراری ارتباط با سهره از خوراکی و آب بازی و کارهایی که سهره دوست داره استفاده کرد و شدیدا از کارهایی که باعث ترسیدن و هیجان وارد شدن به سهره میشه خودداری کرد.موفق باشی
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #136
با سلام من این روشی رو امتحان کردم و نتیجه خوبی گرفتم.برای رام کردن سهره اون رو داخل کوچک ترین قفس ممکن قرار دهید.از روز اول ان را روی زمین در محلی که رفت و امد زیاد باشد قرار دهید.هر روز صبح سهره را با اب پاش خیس کرده و در جلوی او بنشینید تا خودش را خوشک کند و به شما عادت کند. روزی دو سه بار و هر بار یک ربع کنار قفس بنشینید و با دست ارام روی فقس دست بکشید و اگر پرنده ترسید یکم صبر کنید دوباره شروع کنید.ظرف غذای ان را هر روز بعد از ظهر بردارید و هر یک ساعت به ساعت سراغش بروید و با دست به ان غذا دهید .اگر از دست شما غذا نگرفت پرنده را زیاد گرسنه نگذارید.اگر هوا خوب بود ان را جلوی پنجره بیرون اویزان کنید تا شاداب شود.ان را از هر لحاظ خوب تغذیه کنید.برای سهره خود اواز سهره های ضبط شده بگزارید تا زود تر بخواند.تشکر یادتون نره:basa (135):
۱۳۹۱/۱۱/۱۳، ۰۸:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #137
سلام به همه
در يكي از سايتها در مورد رام كردن پرندگان وحشي نوشته بود يك راه اين است كه بالهاي آنها راچيده وبه آنها اجازه داده بشود در خانه بگردند وآنها در خانه جايي بالاتراز زمين قرار بديم وجوري آموزش داده بشوند كه متوجه شوند از اين ارتفاع به پايين نپرند وتا وقتي پرها دوباره رشد كنند ياد مي گيرند كه جاهاي خاصب بنشينند مثل روي دست وشانه وروي قفس خودشان وبه اين ترتيب رام مي شوند.آيا از دوستان كسي اين كار را درمورد سهره انجام داده؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mojtaba_Torghe
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #138
سلام به دوست و همشهری عزیزم.اینکار برای سهره هیچ کاربردی ندارد این روش بیشتر برای طوطی و کاسکو و مرغ عشق کاربرد داره.البته یه بار من طبق این روش که تو یکی از کتابهای پرورش قناری توضیح داده بود یه قناری رو دستی کردم.البته قناری خودش رام و قفسی هست.خلاصه به نظر من این روش روی سهره کاربردی نداره و نتیجه منفی داره.سپاس
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۲:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #139
با سلام. دوست عزیز سهره پرنده بسیار حساسی است.اگر شما پرهای اون رو کوتاه کنید ممکن هست یا سکته کند یا برود توی لک.
هیچ وقت سهره را با قناری مقایسه نکنید.من شنیدم میگن وقتی داری سهره را رام میکنی حتی نباید به سهره دست بزنی.
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۵:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

.......
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #140
سلام این روش را من روی سهره خمسه که خریداری کردم جواب مثبت داده .

قفس پرنده رو سه جهتش را با روزنامه میچسبانیم. فقط سمتی که خود ما رو پرنده ببیند را باز میگذاریم و سقفش را که پرنده نترسد .

اینجوری سهره احساس امنیت میکند و سعی ندارد از لابه لای قفس فرار کند یا سرو صورت خودش را با ضربه زدن به میله های قفس خونالود کند .

سهره خمسه را من در این چند روزه با این روش خیلی رامتر شده چون راه های که احساس میکرد میتواند فرار کند را پوشاندم

الان هم در چند سانتی بنده روی میز است که نشسته روی نی . بدون حرکت فقط نگاه میکند . و هرچند لحضه سردهن میزنه .

وقتی دور بر قفس پوشیده باشد استرس پرنده از رفت آمدها کمتر شده و خیالش راحته که کسی نمیخواد آزار بهش برسونه .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۹:۰۷ ب.ظ، توسط پدربزرگ.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۸:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان